یکشنبه 6 خرداد 1403   21:38:13
جهت مشاهده محتوا کلیک کنید
اخبار دانشگاهبيشتر
1401/8/26 پنجشنبه پیام ریاست محترم جمهور به اختتامیه اولین همایش بین المللی نهضت ترجمه با عنوان پرواز اندیشه ها روایت ماندگار
ریاست محترم جمهور آیت الله دکتر رئیسی پیامی به  اختتامیه اولین همایش بین المللی نهضت ترجمه با عنوان پرواز اندیشه ها روایت ماندگار که با حضور مسئولین بلندپایه کشوری و فرهیختگانی از 20 کشور جهان در دانشگاه ملایر برگزار شد صادر نمود. این پیام توسط وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در این مراسم قرائت گردید. متن پیام بدین شرح است:
بسم الله الرحمن الرحيم
انقلاب اسلامی ایران، در گام دوم، به دنبال روایت آرمانها و اندیشه های بلند خویش برای جهانیان است و لبیک گفتن به امر رهبر معظم انقلاب اسلامی(مدظله العالی) در راه اندازی نهضت ترجمه، اقدامی ارزشمند و در خور قدردانی است.
اینجانب ضمن تشکر از این حرکت ابتکاری و متعهدانه در جهت احیای تفکر و فرهنگ ارزشمند ایثار و شهادت و نشر آثار گرانبهای دفاع مقدس، باور دارم ترویج این فرهنگ متعالی برای تمام آزادی خواهان جهان گام بلندی است که می تواند نگرشی نو به این صراط نورانی ایجاد نماید.
با راه اندازی نهضت ترجمه، آثار ارزشمند مکتوب در حوزه دفاع مقدس و تبیین هنرمندانه آنها برای جهانیان می تواند الهام بخش ارزشهای متعالی انسانی و اسلامی از جمله اتکال به خداوند لایزال، عدالتخواهی، استکبارستیزی، آزادی و آزادگی و دفاع از مظلوم برای ملتها باشد.
برگزاری این همایش و معرفی و ترجمه آثار فاخر ادبی در حوزه دفاع مقدس به زبانهای زنده دنیا، نقش جدی در بیداری اسلامی ایفا خواهد کرد، چرا که در صورت غفلت از این امر حیاتی، دشمن مجال می یابد که مبانی و ارزشهای دفاع مقدس را تحریف نماید.
از همه مسئولین برگزارکننده این همایش و این تفکر جهادی که اقدام مهمی در جهت جهاد تبیین و در راستای گام دوم انقلاب می باشد به خصوص بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس و شورای هماهنگی دفاع مقدس استان همدان، از جمله با معرفی سه کتاب ارزشمند، حاج جلال، من رضا هستم و شهید الکرخ ، قدردانی می نمایم و امیدوارم با عنایت خاصه خداوند متعال بیشتر از گذشته در ترویج فرهنگ غنی ایثار و شهادت گام های موثرتری برداشته شود.
درود خدا بر مجاهدان راه حق و شهیدان این مسیر نورانی که جاودانه چراغ راه هدایت بشریت شده اند.
سیدابراهیم رئیسی
رئیس جمهور
25 آبان 1401