پنجشنبه 10 فروردین 1402   02:56:47
1398/7/10 چهارشنبه
اخبار دانشگاهبيشتر
دیدار و گفتگوی اعضای شورای صنفی کارکنان با رئیس دانشگاه 1401/12/24 چهارشنبه
دیدار و گفتگوی اعضای شورای صنفی کارکنان با رئیس دانشگاه
اعضای شورای صنفی کارکنان دانشگاه با حضور در دفتر ریاست با دکتر محمدی منش دیدار و گفتگو کردند.
این دیدار در فضایی صمیمانه برگزار گردید و پیرامون مسائل کارکنان گفتگو و تبادل نظر شد.
در پایان این جلسه اعضای شورای صنفی به نمایندگی از کارکنان با اهدای لوح تقدیر از دکتر محمدی منش بابت حمایت ها و پیگیری امور همکاران قدردانی و تشکر کردند.
موفقیت چشمگیر دانشجویان دانشگاه ملایر در مسابقات ورزشی کشوری و منطقه ای 1401/12/24 چهارشنبه
موفقیت چشمگیر دانشجویان دانشگاه ملایر در مسابقات ورزشی کشوری و منطقه ای
در مسابقات ورزشی کشوری و منطقه ای که اسفند ماه 1401 برگزار گردید دانشجویان دانشگاه ملایر توانستند موفقیت ها و عناوین شایان توجهی کسب نمایند که عناوین این موفقیت ها در ذیل این خبر درج شده است.
دانشگاه ملایر این موفقیت ها را به دانشجویان و جامعه ورزش دانشگاه تبریک عرض نموده و برای ایشان آرزوی سربلندی و سلامتی دارد.
 درخشش کشتی گیر دانشگاه ملایر در اولین دوره المپیاد ورزش های ساحلی دانشجویان کشور
افتخار آفرینی در مسابقات ووشو قهرمانی دانشجویان دختر کشور
افتخار آفرینی دانشجویان پسر دانشگاه در مسابقات ورزش های همگانی استان
افتخار آفرینی دختران شطرنج باز دانشگاه در مسابقات شطرنج استانی
افتخار آفرینی تیم ووشو پسران در مسابقات قهرمان کشوری
قرار گرفتن دو طرح از دانشگاه ملایر در میان طـرح‌هـای صنعتـی برگـزیده دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌های کشور 1401/12/22 دوشنبه
قرار گرفتن دو طرح از دانشگاه ملایر در میان طـرح‌هـای صنعتـی برگـزیده دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌های کشور
بر اساس گزارش دفتر ارتباط با جامعه و صنعت وزارت علوم، تحقيقات و فناوري ازطرح هاي صنعتي برگزيده دانشگاه ها و پژوهشگاه هاي كشور در سال 1401، دو طرح ارائه شده از سوی اساتید دانشگاه ملایر در ميان فهرست طـرح‌هـای صنعتـی برگـزیده این گزارش قرار گرفته است.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، طی سال های اخیر ضرورت تدوین روش ها و راهکارهای نوین در همکاری متقابل بین دانشگاه ‌ها با جامعه و صنعت را بیش از پیش نمایان شده است.
در سال 1401 و در راستای توسعه ارتباط دانشگاه ها با جامعه و صنعت چهارمین رویداد " الگوها و راهکارهای نوین در همکاری دانشگاه با جامعه و صنعت" با هدف شناسایی و تقدیر از ایده‌‌ها و الگوهای نوین در توسعه و تسهیل ارتباط دانشگاه‌ ها، پژوهشگاه‌ ها و موسسات آموزشی، پژوهشی و فناوری با جامعه و صنعت برگزار گردید و فهرست طـرحهـای صنعتـی برگـزیده دانشگاهها و پژوهشگاههای کشوراز سوی دفتر ارتباط با جامعه و صنعت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری منتشر شده است.
بر اساس ارزیابی انجام شده طرح دکتر فرشاد سلیمانی با عنوان « سینترینگ قطعه نیترید سیلسیم در حضور افزودنی های مختلف دارای کاربرد مخابراتی» و طرح دکتر علی نوری با عنوان «رشد و کارکردهای اجرایی در اوایل نوجوانی و ارتباط آن با تغییرات در رجحان شبانه روزی و بلوغ» در زمره طرح های منتخب کشوری قرار گرفته اند.
این موفقیت را خدمت ایشان و جامعه دانشگاه ملایر تبریک عرض نموده و آرزوی موفقیت‌های روزافزون را داریم.
معاونت پژوهش و فناوری
نشست پایان سال اعضای هیأت علمی و کارکنان دانشگاه برگزار شد. 1401/12/22 دوشنبه
نشست پایان سال اعضای هیأت علمی و کارکنان دانشگاه برگزار شد.
نشست پایان سال اعضای هیأت علمی و کارکنان با حضور رئیس دانشگاه و اعضای هیأت رئیسه، اعضای هیأت علمی و کارکنان در سالن شماره 1 مرکز همایش های شهید حیدری برگزار شد.
این مراسم به دلیل تقارن با اعیاد به ویژه نیمه شعبان با حال و هوایی شاد، با تلاوت قرآن و اجرای مولودی ها و سرود منجی موعود توسط گروه نورالهادی برگزار گردید.
در بخشی از مراسم حجت الاسلام عباسی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ضمن تبریک اعیاد ماه شعبان، با بیان روایتی از امام جعفر صادق(ع) در باب گذشت و دوری از کینه، سالی خوب و سرشار از موفقیت و شادی برای همکاران آرزو کرد.
در ادامه دکتر محمدی منش رئیس دانشگاه نیز اعیاد شعبانیه و میلاد باسعادت امام عصر (عج) را تبریک گفت و از حضور اساتید و کارکنان و زحمات و تلاش های ایشان بویژه در یک سال گذشته قدردانی نمود.
وی در ادامه گزارشی از اقدامات شاخص حوزه های مختلف دانشگاه در یک سال اخیر ارائه کرد و گفت: به لطف خدا تحرک و پویایی با حضور دانشجویان و تلاش همکاران به دانشگاه بازگشته است و نوید آینده ای موفق برای دانشگاه خواهد بود.
در این نشست از همکارانی که در سال 1401 بازنشسته شده اند با اهدای لوح و هدیه قدردانی شد.
در پایان نیز بسته های ویژه سال نو و ماه مبارک رمضان به اساتید و کارکنان اهدا گردید و مراسم با ضیافت ناهار پایان یافت.
انتخاب فارغ‌التحصیل دانشگاه ملایر به عنوان جوانترین کارآفرین استان همدان 1401/12/18 پنجشنبه
انتخاب فارغ‌التحصیل دانشگاه ملایر به عنوان جوانترین کارآفرین استان همدان
به​​​​​​ مناسبت هفته جوان و ولادت حضرت علی اکبر(ع)، جشنواره جوانان برتر ایران زمین در همدان برگزار گردید و در این مراسم مهندس امیر احسان جابری فارغ‌التحصیل رشته مکانیک دانشگاه ملایر و مدیر عامل شرکت نوین ماهان هگمتانه به عنوان جوانترین کارآفرین و جوان برتر استان همدان انتخاب شد.
دفتر ریاست و روابط عمومی این موفقیت بزرگ را به ایشان و جامعه دانشگاهی دانشگاه ملایر تبریک گفته، موفقیت و بهروزی فارغ‌التحصیلان و دانشجویان گرامی را از خداوند متعال مسئلت می نماید.
تفاهم‌نامه همکاری میان دانشگاه ملایر و اداره کل منابع طبیعی استان همدان امضا شد 1401/12/4 پنجشنبه
تفاهم‌نامه همکاری میان دانشگاه ملایر و اداره کل منابع طبیعی استان همدان امضا شد
تفاهم‌نامه همکاری میان دانشگاه ملایر و اداره کل منابع طبیعی استان همدان با حضور مدیران حوزه منابع طبیعی کشور و استان همدان، معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان ملایر، مسئولین و اساتید دانشگاه ملایر امضا شد.
در ابتدای نشست دکتر محمدی منش رئیس دانشگاه ضمن خیر مقدم و تشکر از حضور میهمانان جلسه، استراتژی و نگرش وزارت علوم را پایش منطقه ای و تربیت نیروهای متخصص به منظور برطرف نمودن نیازهای اعلام شده برشمرد و گفت: دانشگاه ملایر آماده تعامل سازنده با سایر ارگانها است و با توجه به امکان تصمیم گیری مستقل و حمایت وزارت علوم می تواند اقدامات موثری در جهت ایفای وظایف علمی و پژوهشی خود انجام دهد.
در ادامه مهندس خزایی مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان همدان با قدردانی از برگزاری این نشست و ابراز امیدواری بر تداوم و گسترش این قبیل جلسات بر اینکه ما مالک این زیست کره نیستیم تاکید کرد و گفت: باید برای حفاظت، نگهداری و توسعه پایدار محیط زیست و منابع طبیعی و پایداری حوزه های آبخیز تلاش و پیگیری کنیم.
وی افزود: دانشگاه ملایر تنها دانشگاه استان در حوزه منابع طبیعی و محیط زیست و آبخیزداری است و با جهت دهی توانمندی و پژوهش های اعضای هیات علمی به سمت نیازهای واقعی می توان تأثیرگذاری مثبت در این حوزه را شاهد باشیم.
دکتر آرتیمانی معاون آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان نیز به شرایط استان همدان و شهرستان ملایر اشاره کرد و گفت: بار علمی اقدامات و سیاست گذاری ها بر عهده دانشگاه ها است و می توان با هدایت پایان نامه ها و پژوهش ها به سمت برطرف نمودن نیازها گام برداشت.
وی افزود سرعت عمل و دقت در انجام کار در قالب پروژه های منسجم و زمانبندی شده بسیار مهم است و دانشگاه ملایر ظرفیت و توان لازم برای رفع مشکلات در حوزه منابع طبیعی و آبخیزداری را داراست.
دکتر رضوی نیز برخی رخدادهای طبیعی، اثرگذاری رفتارها و اقدامات انسان بر محیط زیست و خسارت های وارده حاصل از این رخدادها را برشمرد و گفت: اقدامات علمی تخصصی در جهت پیشگیری از تخریب محیط زیست و رفع مخاطرات طبیعی امری ضروری و نیازمند همکاری منسجم دانشگاه با سایر ارگانها است.
وی همچنین از زحمات مسئولین، کارکنان و کارشناسان منابع طبیعی در کل کشور بخصوص در شهرستانها قدردانی کرد.
در ادامه دکتر نوری مدیر مرکز جامع حوزه آبخیز و منابع زیستی کشور ضمن تاکید بر همیاری و اقدامات مشترک همه حوزه ها به استفاده از دانش بومی در کنار تجربیات نهادهای بین‌المللی تاکید کرد و تولید محتوا بر اساس دانش بومی و انتقال این دانش و آگاهی بخشی از روشهای مختلف بویژه در بسترهای مجازی را امری ضروری دانست.
وی همچنین با تاکید بر انسجام و هماهنگی کامل در بخش های مختلف گفت: همگام سازی اقدامات در جهت مدیریت جامع حوزه های آبخیز با محوریت همبست غذا، آب و اکوسیستم بسیار حیاتی و مهم است.
دکتر نوری با بیان اینکه بحران ها در دنیا بیش از ظرفیت های طبیعی است، بر ضرورت آسیب شناسی در جهت سلامت حوزه های آبخیز و افزایش توان تاب آوری به منظور توسعه پایدار تاکید کرد و گفت: دانشگاه ها مسئولیت ملی و بین‌المللی دارند و می بایست بر اساس اسناد بالادستی و توجه ویژه به کنوانسیون های بین المللی در انجام پروژه ها حرکت کنیم.
مهندس اسماعیلی معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان ملایر نیز از برگزاری این نشست و حضور مدیران و متخصصان حوزه منابع طبیعی و آبخیزداری قدردانی نمود و بیان کرد: حفاظت منابع طبیعی و توسعه پایدار محیط زیست از دغدغه های اصلی در همه گستره دنیا است.
وی با اشاره بر اینکه بیرحمانه همه چیز را فدای توسعه کرده ایم و در آینده تاثیر آن مشخص می شود، گفت: بخش عمده ی مشکلات ناشی از عدم دانش همچون سد گتوند یا ناشی از خودخواهی مانند سد آتاترک است و با توجه به شرایط ضرورت ترویج و توسعه علمی و عملی بیش از پیش احساس می شود.
در پایان دکتر بشیرگنبد از اساتید آبخیزداری دانشگاه به اقلیم خشک و نیمه خشک منطقه و کشور اشاره کرد و گفت: استفاده و فشار بر منابع طبیعی برای تأمین غذا و معاش جمعیت آثار مخربی در پی داشته است و با توجه به عدم تطبیق با بحث تغییر اقلیم، ایجاد معیشت جایگزین به منظور کاهش مشکلات و معضلات محیط زیستی لازم و ضروری است.
در پایان تفاهم‌نامه همکاری بین دانشگاه ملایر و اداره کل منابع طبیعی استان همدان منعقد شد.
پیام دانشگاهیان دانشگاه ملایر به مناسبت فرا رسیدن سالروز پیروزی انقلاب اسلامی 1401/11/21 جمعه
پیام دانشگاهیان دانشگاه ملایر به مناسبت فرا رسیدن سالروز پیروزی انقلاب اسلامی
بسم الله الرحمن الرحیم
وَالْفَجْرِ وَلَيَالٍ عَشْرٍ
انقلاب اسلامی سرآغاز حرکتی عظیم و طلیعه به بار نشستن مبارزات ملتی است که با شعار «استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی» و عزمی راسخ در سایه رهبری خمینی کبیر (ره)، رهایی ایران از ظلم و ستم سلسله حکومت های شاهنشاهی و طاغوتی را رقم زدند.
اکنون در آستانه چهل و چهارمین سالگرد پیروزی انقلاب، دشمنان و بدخواهان ملت از همه ظرفیتها و دسیسه ها بهره بردند تا استقلال و آزادی این کشور را تحت تأثیر قرار دهند، در حالی که ایستادگی ملت بزرگ و آگاه تحت رهبری داهیانه امام خامنه‌ای «مد ظله العالی» خنثی کننده تمامی این نقشه ها بوده و هست.
یقینا پیشرفت ها و توفیقات بدست آمده در این چهل و چهار سال پشتوانه ای محکم برای تداوم انقلاب اسلامی خواهد بود و نقش جوانان و دانشگاهیان در این راه بیش از پیش آشکار و عیان است.
جامعه دانشگاهی و دانشجویی دانشگاه ملایر ضمن تبریک فرارسیدن چهل و چهارمین سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی با آرمانهای بنیان‌گذار کبیر و شهدای سرافراز این مرز پرگهر تجدید پیمان نموده و همگام با عموم مردم انقلابی ایران اسلامی، انزجار خود را از استکبار جهانی و دشمنان این مرز و بوم اعلام می دارند.
امیدواریم جامعه دانشگاهی کشور با تلاش، همکاری و همدلی در راه تحقق اهداف عالی انقلاب شکوهمند اسلامی، دستیابی به رفیع ترین قله های علم، فرهنگ و معنویت گام بردارد.
ارتقاء مرتبه عضو هیأت علمی گروه تولید و ژنتیک گیاهی 1401/11/19 چهارشنبه
اولین ارتقاء تایید شده توسط هیات ممیزه دانشگاه ملایرارتقاء مرتبه عضو هیأت علمی گروه تولید و ژنتیک گیاهی
در جلسه امروز چهارشنبه ۱۹ بهمن ماه اعضای هیأت ممیزه دانشگاه ملایر پس از بررسی های تخصصی، به ارتقای مرتبه دکتر مهدی قبولی از استادیاری به دانشیاری رأی مثبت دادند.
دکتر قبولی دارای دکتری تخصصی بیوتکنولوژی در کشاورزی و عضو هیأت علمی گروه تولید و ژنتیک گیاهی است.
ضمن عرض تبریک به ایشان، توفیقات روز افزون اساتید دانشگاه ملایر را از خداوند متعال مسألت داریم.
دفتر ریاست و روابط عمومی دانشگاه ملایر
مراسم جشن پیروزی انقلاب اسلامی و میلاد حضرت علی(ع) در دانشگاه ملایر برگزار شد 1401/11/13 پنجشنبه
مراسم جشن پیروزی انقلاب اسلامی و میلاد حضرت علی(ع) در دانشگاه ملایر برگزار شد
مراسم جشن پیروزی انقلاب اسلامی و میلاد حضرت علی(ع) به همت معاونت فرهنگی و اجتماعی و با حضور معاون استاندار و فرماندار ویژه ملایر، هیأت رئیسه دانشگاه و با حضور گرم خانواده های دانشگاهیان دانشگاه ملایر برگزار شد.
در ابتدای مراسم دکتر محمدی منش رئیس دانشگاه ضمن گرامی داشت چهل و چهارمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، سالروز ولادت باسعادت حضرت علی علیه السلام را تبریک گفت و حضور گرم خانواده های دانشگاهیان دانشگاه ملایر در این مراسم را ارزشمند توصیف کرد و از این حضور ابراز خرسندی نمود.
رئیس دانشگاه با اشاره به اهمیت کانون خانواده و اهتمام به جوان سازی جمعیت در نگاه کلان کشور، برخی تصمیمات اتخاذ شده و اقدامات در خصوص حمایت از این امر در دانشگاه را بیان کرد.
وی همچنین به پیشرفت کشور در دوره پس از انقلاب اسلامی تاکید کرد و گفت: در نظر داریم دانشگاه ملایر نیز به عنوان نهاد علمی پژوهشی با تلاش مضاعف و اقدامات انقلابی، تاثیرات مثبت و ارتباط مناسبی با جامعه و صنعت داشته باشد و سهم خود را به نحو شایسته در پیشرفت کشور ایفا کند.
در ادامه مهندس اسماعیلی معاون استاندار وفرماندار ویژه شهرستان ضمن گرامیداشت و تبریک دهه فجر اظهار داشت: ملت تحقیر و تضعیف شده ایران در زمان طاغوت، امروز به پدیده‌ای تبدیل شده که ابرقدرت‌ها از آن شاکی شده‌اند.
وی افزود: هیچگاه در طول تاریخ ملت آزاده و مستقلی به نام دین و بر پایه استقلال و آزادی در چنین پایه قدرتمندی و نقطه تاریخی قرار ندارد و نباید اجازه دهیم تبلیغات دشمن ذهن و قلب جوانان و فرزندان ما را تسخیر کند.
فرماندار ویژه ملایر ادامه داد: این راه پرافتخار با وحدت، همبستگی، در کنار هم بودن و ایستادن پای دین و انقلاب، ادامه مسیر خواهد داد و پیروزی‌های بزرگی در پیش است.
وی مسائل امروز کشور در حوزه‌های اقتصادی،مسکن، بحران آب و سایر موارد را عنوان و بیان کرد: در کنار این مشکلات، ابرچالش امروز کشور به معنای واقعی، چالش ذهنی است و هنوز نمی‌دانیم در کجای نقشه و تاریخ قرار گرفته‌ایم.
به گفته وی، علت اصلی این چالش ذهنی جنگ بی‌سابقه رسانه‌ای دشمنان است که امروز علیه ملت ایران برپا کرده‌اند و تلاش می‌کنند با جعل اخبار و روایت‌سازی، مدیریت احساسات جوانان و نوجوانان را در دست بگیرند و مدیریت افکار عمومی را عهده‌دار شوند.
اسماعیلی با تاکید بر اینکه نسل جوان امروز باید از حوادث و وقایع تاریخ معاصر مطلع شود افزود: ۴۴ سال گذشته بدون تردید در همه عرصه پیشرفت کرده و موفق بودیم.
وی ادامه داد: جمعیت ایران در طول ۲۰۰ سال گذشته یک درصد جمعیت دنیا بود و در سال ۵۷ این یک درصد، یک دهم درصد علم دنیا را تامین و تولید می‌کرد، در حالی‌که امرور همین یک درصد جمعیت ایران در دنیا، به تنهایی پس از ۴۴ سال ۲ درصد علم دنیا را با ۲ هزار درصد پیشرفت تامین می‌کند و در هر صحنه‌ای سرمایه‌گذاری کردیم، موفق شدیم.
وی ادامه داد: جز معدود کشورهایی هستیم که عضو باشگاه فضایی و هسته‌ای هستیم و در فناوری‌های نوین، نانو و رشته‌های مختلف پزشکی دستاوردهای بزرگی کسب کردیم.
فرماندار ویژه ملایر گفت: ملت ایران در آن زمان پیام امام راحل را دریافت کرد و یاد گرفت در حصار تهدید و تحریم نمی‌ماند و باید بن‌بست شکنی کرد.
این جشن با اجرای برنامه های گروه طنز هنری، خوانندگی، برگزاری مسابقه، پخش کلیپ های انقلابی، مولودی خوانی، اجرای سرود دسته جمعی کودکان و اهداء هدایای ویژه ایام دهه فجر به کل فرزندان خانواده های اساتید و کارکنان همراه بود و با نورافشانی در فضای دانشگاه به پایان رسید.
همایش ها و رویدادهابيشتر
دستاوردهای دانشگاهبيشتر
رتبه ممتاز دانشگاه ملایر در رتبه بندی پایگاه استنادی علوم جهان اسلام  ISC
دو عضو هیأت علمی دانشگاه ملایر در زمره برترین های کشور در زمینه همکاری با جامعه و صنعت قرار گرفتند.
هفت نفر از پژوهشگران دانشگاه ملایر در لیست پژوهشگران پراستناد دو درصد برتر جهان در سال ۲۰۲۲ قرار گرفتند.
دسترسی سریع
1399/8/10 شنبه
نماد اعتماد الکترونیکی دانشگاه ملایر
تماس با ما

1398/8/4 شنبه

تماس با ما

نشانی:ملایر، کیلومتر 4 جاده ملایر-اراک کدپستی: 84621-65741

تلفن: 32456518-81-98

pr[at]malayeru.ac.ir

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید