دوشنبه 5 آبان 1399   03:56:12
1398/7/10 چهارشنبه
جهت مشاهده محتوا کلیک کنید
معاونت فرهنگی و اجتماعی
1388/12/18 سه‌شنبه

   حوزه معاونت فرهنگی و اجتماعی یکی از فعالترین حوزه ها در سطح دانشگاه است که تعیین کننده سیاستها، برنامه ریزی ها، اجرا و نظارت بر فعالیت های فرهنگی دانشگاه می‌باشد. بستر سازی جهت تسهیل فعالیت های علمی فرهنگی دانشجویان در زمینه های مختلف فرهنگی، هنری، علمی و سیاسی و ... دانشجویان با استفاده بهینه از امکانات موجود در بخش های مختلف از جمله وظایف این حوزه می باشد.

اخباربيشتر
1399/7/30 چهارشنبه
تمدید مهلت ارسال آثار و دعوت از دانشجویان علاقه مند برای عرضه و فروش تولیدات خود در فروشگاه مجازی در سطح کشور (طرح چرتکه 2 )
پیرو اطلاعیه قبلی معاونت فرهنگی در خصوص طرح عرضه و فروش تولیدات دانشجویی در طرح چرتکه 2، معاونت فرهنگی دانشگاه ملایر اقدام به تمدید مهلت ارسال آثار دانشجویان تا 10 آبان ماه در فروشگاه مجازی نموده است تا دانشجویان بتوانند کالاهای خود را در این جشنواره به فروش برسانند.
 از جمله ویژگی های بارز این نمایشگاه، ایجاد یک زیست بوم نوآورانه و فناورانه برای دانشجویان است که امکان کسب درآمد و ارزیابی کیفیت محصولات را به خود دانشجویان می دهد. از اهداف اصلی این فروشگاه اینترنتی تقویت وضعیت اقتصادی دانشجویان، ایجاد فرصت های شغلی و کارآفرینی، بازاریابی و فروش محصولات ، جذب سرمایه گذار و شکوفایی ایده های تولیدی است. بدیهی است ملایر به عنوان شهر جهانی انگور و شهر جهانی مبل و منبت همه ظرفیت های لازم برای تولیدات غذایی و هنر سنتی خود را در این خصوص داراست.
لذا از کلیه علاقه مندان دعوت می گردد حداکثر تا روز 10 آبان ماه، محصولات هنری، علمی، فنی، ادبی و مذهبی خود را با هماهنگی و مشورت مدیریت فرهنگی دانشگاه و کارشناس کانونها، آقای میثم خانجان آماده نمایش و فروش در جشنواره نمایند و تصویر و توضیحات لازم برای کالای خود را در لینک ذیل بارگذاری نمایند.
سامانه ثبت نام
1399/7/16 چهارشنبه
ویژه نامه اربعین حسینی
1399/7/15 سه‌شنبه
تفاهم نامه همکاری معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه ملایر با انجمن ملی زنان کارآفرین
نظر به توانمند سازی دانشجویان دختر برای ورود به فضای کسب و کار و در راستای بهره مندی از ظرفیت های تشکل های مردم نهاد، تفاهم نامه همکاری بین معاونت فرهنگی و اجتماعی با انجمن ملی زنان کارآفرین به مدت 5 سال منعقد گردید.
اهم موارد مورد حمایت شامل:
1- هدایت و حمایت از پایان نامه های دانشجویی ارشد و دکتری در حوزه کارآفرینی
2- اجرای طرح های پژوهشی مورد نیاز حوزه کارآفرینی زنان
3- برگزاری سمینار، کارگاه، کنفرانس در حوزه کارآفرینی زنان
4- همکاری در حوزه مستند سازی ( کتاب، فیلم آموزشی ) در حوزه کارآفرینی زنان
علاقه مندان می توانند فعالیت های خود را در این زمینه با هماهنگی معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه ملایر در مسیر حمایت تفاهم نامه مذکور قرار دهند.
 
1399/7/13 یکشنبه
دعوت از دانشجویان علاقه مند برای عرضه و فروش تولیدات خود در فروشگاه مجازی در سطح کشور (طرح چرتکه 2 )
پیرو اطلاعیه قبلی معاونت فرهنگی در تاریخ 31 شهریور 99 در خصوص طرح عرضه و فروش تولیدات دانشجویی در طرح چرتکه 2 و استقبال خوب دانشجویان علاقه مند و فعالان علمی، هنری و فرهنگی از این طرح، معاونت فرهنگی دانشگاه ملایر اقدام به برگزاری جشنواره ای از این محصولات در قالب فروشگاه مجازی نموده است تا دانشجویان بتوانند کالاهای خود را در این جشنواره به فروش برسانند. با توجه به ایجاد اولین وب سایت فروشگاهی دانشجویان (طرح چرتکه 2) و لزوم ایجاد بستر آنلاین فروش محصولات،  تفاهم نامه همکاری بین دانشگاه ملایر و دانشگاه شیراز به عنوان نماینده معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم تحقیقات و فناوری در خصوص برگزاری نمایشگاه مجازی فروش محصولات دانشگاهی در سطح کشور منعقد گردید.
 از جمله ویژگی های بارز این نمایشگاه، ایجاد یک زیست بوم نوآورانه و فناورانه برای دانشجویان  است که امکان کسب درآمد و ارزیابی کیفیت محصولات را به خود دانشجویان می دهد. از اهداف اصلی این فروشگاه اینترنتی تقویت وضعیت اقتصادی دانشجویان، ایجاد فرصت های شغلی و کارآفرینی، بازاریابی و فروش محصولات ، جذب سرمایه گذار و شکوفایی ایده های تولیدی است. بدیهی است ملایر به عنوان شهر جهانی انگور و شهر جهانی مبل و منبت همه ظرفیت های لازم برای تولیدات غذایی و هنر سنتی خود را در این خصوص داراست.
با توجه به این که مطابق تفاهم نامه مذکور،آغاز فرآیند بارگذاری و ثبت محصولات و تولیدات دانشجویی در سایت جشنواره از 8 آبان لغایت 14 آبان 99 است و مدت جشنواره از 15 آبان  لغایت 28 آبان 99 به طول می انجامد، از کلیه علاقه مندان دعوت می گردد حداکثر تا روز 20 مهر 99، محصولات هنری، علمی، فنی، ادبی و مذهبی خود را با هماهنگی و مشورت مدیریت فرهنگی دانشگاه و کارشناس کانونها، آقای میثم خانجان آماده نمایش و فروش در جشنواره نمایند و تصویر و توضیحات لازم برای کالای خود را در لینک ذیل بارگذاری نمایند.
سامانه ثبت نام 

 
1399/7/13 یکشنبه
اطلاعیه شماره 2 معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه در خصوص ساماندهی کانال ها و صفحات مجازی
دبیران محترم انجمن های علمی، بسیج دانشجویی، تشکل ها، کانون ها، هیئت منتظران ظهور
به اطلاع می رساند با توجه به توانمندی ها، ظرفیت ها و امکانات سایت دانشگاه ملایر در جهت اطلاع رسانی اخبار، فعالیت ها و برنامه های علمی، فرهنگی، مذهبی، هنری، بخش‌های مختلف فرهنگی متقاضی می توانند درخواست خود را جهت انعکاس فعالیت های مربوطه به کارشناس خود ارسال تا به نحو مقتضی در سایت دانشگاه اطلاع رسانی شود.
همچنین به اطلاع صاحبان های حسابهای کاربری کانال ها و صفحات مجازی که به واسطه فعالیتهای فرهنگی، آموزشی و اجتماعی دارای هویت دانشگاهی هستند می رساند شایسته است هر ساله نسبت به اجرای مراحل واگذاری حساب کاربری خود به اعضای جدید اقدام نمایند در غیر این صورت کانال یا صفحه مربوطه از نظر معاونت فرهنگی از درجه اعتبار و هویت اعلام شده دانشگاهی ساقط می باشد.

 
1399/7/12 شنبه
اطلاعیه شماره 1 معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه در خصوص ساماندهی کانال ها و صفحات مجازی
دبیران محترم انجمن های علمی، بسیج دانشجویی، تشکل ها، کانون ها، هیئت منتظران ظهور
به اطلاع می رساند برای هویت بخشی به کانال ها و صفحه‌های مجازی فعالیتهای فرهنگی دانشگاه، دبیران و مسئولین بخش های مختلف فعالیتهای فرهنگی دانشجویی می‌توانند با مراجعه به معاونت فرهنگی درخواست فعالیت خود را ثبت و مجوزهای لازم را دریافت نمایند.
 به این ترتیب صفحه یا کانال رسمی و دارای هویت اعلام شده از طرف دانشگاه در سایت دانشگاه اطلاع رسانی می‌گردد. بدیهی است مسئولیت درج اخبار، اطلاعات و گزارش ها در کانال یا صفحه مذکور به عهده دبیر یا مسئول آن بخش فرهنگی می باشد. شایسته است بخش‌های مختلف فرهنگی کانال ها و صفحات مجازی رسمی دارای هویت خود را از طریق سایت دانشگاه به اطلاع دانشجویان و علاقه مندان برسانند. قبلا از مشارکت همه فعالان فرهنگی در مسیر ساماندهی فضای مجازی سپاسگزاری می گردد.
 
1399/7/8 سه‌شنبه
مراسم گرامیداشت هفته دفاع مقدس و تجلیل از ایثارگران دانشگاه برگزار شد.
به مناسبت فرا رسیدن چهلمین سالگرد دفاع مقدس و به منظور تکریم و پاسداشت ایثارگران دانشگاه مراسمی در محل گلزار شهدای گمنام با حضور اعضای هیئت علمی و کارکنان برگزار گردید.
در ابتدا جانباز و آزاده سرافراز حجت الاسلام والمسلمین حاج احمد فراهانی مسئول سابق دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه و مهمان ویژه مراسم در سخنانی به بیان اخلاص شهدا پرداخت و خاطراتی از اخلاص شهید والامقام شهید روحیان بیان نمود که با وجود سمت اطلاعات عملیات، خود را در خانواده به عنوان سرباز معرفی می نمود. وی همچنین به وصیت‌نامه شهید احدی که فرمود فقط یک جمله نگذارید امام تنها بماند اشاره نمود. وی در پایان به تبیین اهمیت حق‌الناس و مسئولیت‌های سخت و مهم جاماندگان از قافله شهدا در عمل به وظایف خود پرداخت.
 در ادامه دکتر سایوند رئیس دانشگاه ضمن گرامیداشت یاد شهدای گرانقدر دفاع مقدس و اظهار خرسندی از وجود سه شهید گمنام در دانشگاه ملایر و تاثیر روحیه ایثارگری آنان در همه ابعاد زندگی دانشگاهیان از تلاش مضاعف دانشگاهیان دانشگاه ملایر در پیشبرد هرچه بیشتر امور علمی، پژوهشی و ... با توجه به شرایط اقتصادی و بیماری کرونا قدردانی نمود. وی نوید آینده ای روشن را برای این دانشگاه داده و بیان داشت انشاءالله در سال های آتی بتوانیم بر میزان تاثیرگذاری بیشتر در سطح جامعه علمی و کشور بیفزائیم.
1399/7/5 شنبه
برگزاری مسابقه کتابخوانی دفاع مقدس ویژه دانشجویان دانشگاه ملایر
به مناسبت فرا رسیدن ایام هفته دفاع مقدس و بزرگداشت مقام شهدا، معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه ملایر اقدام به برگزاری مسابقه کتابخوانی از کتاب صوتی دلتنگ نباش(فراز هایی از زندگانی شهید مدافع حرم، روح الله قربانی) ویژه دانشجویان نموده است.
علاقه مندان می توانند جهت ثبت نام به سایت دانشگاه ملایر مراجعه یا از طریق لینک زیر اقدام به ثبت نام نمایند.

لینک سامانه ثبت نام


زمان برگزاری آزمون آنلاین بصورت همزمان و روز دوشنبه 12 آبان 99 می باشد.
اطلاع رسانی دقیق زمان برگزاری آنلاین متعاقبا از طریق پیامک اطلاع رسانی خواهد شد.

 
1399/7/5 شنبه
نتایج انتخابات انجمن های علمی دانشجویان دانشگاه
انتخابات انجمن های علمی دانشجویان دانشگاه ملایر در ۳۰ شهریور  سال ۹۹ برگزار و برگزیدگان به شرح ذیل اعلام شدند. امید است با تلاش و برنامه ریزی دانشجویان منتخب و دبیران انجمن های علمی شاهد رشد و شکوفایی بیش از پیش علمی، اقتصادی و فرهنگی دانشگاه و کشور باشیم.
 
1399/7/5 شنبه
برگزاری مسابقه عکاسی با موبایل با موضوع دفاع مقدس
به مناسبت فرا رسیدن ایام هفته دفاع مقدس و بزرگداشت مقام شهدا، معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه ملایر اقدام به برگزاری مسابقه عکاسی با موبایل با موضوع دفاع مقدس ویژه اساتید، کارکنان و دانشجویان نموده است.
علاقه مندان می توانند جهت شرکت در مسابقه به سایت دانشگاه ملایر مراجعه و اقدام به آپلود عکس های خود نمایند.
لینک دریافت عکس و مشخصات شرکت کننده
همایش ها و رویدادهای فرهنگی