چهارشنبه 25 فروردین 1400   17:31:46
1398/7/10 چهارشنبه
جهت مشاهده محتوا کلیک کنید
معاونت فرهنگی و اجتماعی
1388/12/18 سه‌شنبه

   حوزه معاونت فرهنگی و اجتماعی یکی از فعالترین حوزه ها در سطح دانشگاه است که تعیین کننده سیاستها، برنامه ریزی ها، اجرا و نظارت بر فعالیت های فرهنگی دانشگاه می‌باشد. بستر سازی جهت تسهیل فعالیت های علمی فرهنگی دانشجویان در زمینه های مختلف فرهنگی، هنری، علمی و سیاسی و ... دانشجویان با استفاده بهینه از امکانات موجود در بخش های مختلف از جمله وظایف این حوزه می باشد.

اخباربيشتر
1400/1/19 پنجشنبه
وضعیت فعالیت اداری دانشگاه از تاریخ 21 فروردین تا اطلاع ثانوی با توجه به وضعیت قرمز شهر ملایر از لحاظ شیوع ویروس کرونا و را ه های ارتباط با حوزه هاي مختلف
به اطلاع کلیه مراجعین و دانشجویان گرامی می رساند با توجه به وضعیت قرمز شهر ملایر از لحاظ شیوع ویروس کرونا و با عنایت به مصوبات سازمان امور اداری و استخدامی و ستاد استانی مدیریت کرونا، فعالیت اداری دانشگاه از تاریخ 21 فروردین 1400 تا اطلاع بعدی بصورت دورکاری می باشد. لازم به توضیح است خدمات الکترونیک و کلاس های مجازی طبق روال قبل برقرار می باشد.
همچنین در موارد اضطراری و به منظور نگهداری و پشتیبانی از زیرساخت ها، تاسیسات، برگزاری کلاس های آنلاین و سایر خدمات مجازی در تمامی بخش های دانشگاه (اداری، مالی، آموزشی و دانشجویی) حضور افراد مربوطه بصورت حداقلی با هماهنگی مدیر مربوطه و اطلاع امور اداری صورت می گیرد.
شایان ذکر است در موارد ضروری در روزهای دور کاری از ساعت 8 الی 13 صرفا از طریق ارسال پیام در پیامرسان واتساپ پاسخگو و پیگیر امور مراجعین می باشند.
لیست شماره های واتساپ بخش های مختلف به پیوست اطلاعیه قابل دریافت می باشد.

 به منظور تماس با گروه های آموزشی و بیان سوالات مرتبط با گروه، از پست الکترونیک مدیران گروه ها استفاده نمایند.
1400/1/24 سه‌شنبه
اولین جشنواره فرهنگی، هنری و اجتماعی پروین اعتصامی (ویژه دختران دانشجو)
به اطلاع دوست داران شعر و ادب فارسی می رساند که  معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم تحقیقات و فناوری با همکاری معاونت زنان و خانواده ریاست جمهوری اقدام به برگزاری  اولین جشنواره فرهنگی، هنری و اجتماعی پروین اعتصامی (ویژه دختران دانشجو) در دانشگاه الزهرا می نماید. علاقه مندان می توانند برای شرکت در این جشنواره به آدرس ذیل مراجعه نمایند.
1400/1/22 یکشنبه
برگزاری کنگره جهانی حضرت محمد(ص) در آیینه ادب و هنر
به اطلاع اساتید، کارکنان، دانشجویان و همه دانشگاهیان و علاقه مندان می رساند با همت دانشگاه شیراز و حمایت وزارت علوم تحقیقات و فناوری ، کنگره جهانی حضرت محمد(ص) در آیینه ادب و هنر در پاییز ۱۴۰۰ در شهر شیراز در محورهای مختلف برگزار می گردد. مهلت ارسال آثار هنری و ادبی ، ۱۸ مرداد ماه به آدرس دبیرخانه کنگره مندرج در پوستر  می باشد.
1400/1/22 یکشنبه
کارگاه آموزشی نشریات دانشجویی ویژه دانشجویان دانشگاه ملایر برگزار می شود.
کارگاه آموزشی نشریات دانشجویی دانشگاه ملایر با هدف مهارت افزایی و ارتقای سطح کیفی نشریات دانشگاه و همچنین براساس مصوبه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برای اجرای دستورالعمل ناظر بر فعالیت های نشریات دانشگاهی، در این دانشگاه برگزار می شود.
موضوع کارگاه:
- یادگیری مهارت ها و قالب های رسانه
- آشنایی با معیارهای داوری جشنواره های نشریات دانشجویی کشور
این دوره با تدریس استاد امیرهوشنگ قلندری داور جشنواره های نشریات دانشجویی کشور، نویسنده کتاب های روزنامه نگاری در نشریات دانشجویی و مدرس دوره های آموزشی در دانشگاه های مختلف برگزار می شود.
زمان برگزاری کارگاه  روز چهارشنبه ، پنج شنبه ، جمعه  2،1و 3 اردیبهشت ماه 1400 از ساعت ۱4 تا ۱8 می باشد.
ثبت‌ نام در کارگاه با مراجعه به سامانه جامع فرهنگی و اجتماعی به آدرس https://malayeru.ac.ir/farhangi/reg امکان‌پذیر است.
این کارگاه به‌صورت مجازی دربستر ادوبی کانکت برگزار که لینک وبینار برای شرکت کنندگان پیامک می‌شود و برای شرکت‌کنندگان در کارگاه گواهی توسط اداره کل فرهنگی و اجتماعی صادر خواهد شد.
شایان ذکر است؛ مطابق ماده ۱۵ دستورالعمل اجرایی ضوابط ناظر بر نشریات دانشجویی، انتشار نخستین نسخه نشریه بعد از اخذ مجوز منوط به شرکت در دوره‌های آموزشی نشریات است.
شرکت برای  مدیران مسئول، سردبیران، اعضاء هیئت تحریریه، اعضاء کانون‌های فرهنگی، انجمن های علمی و  دیگر دانشجویان متقاضی مجوز نشریه الزامی است.
معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه ملایر
1400/1/15 یکشنبه
درخشش دانشجویان دانشگاه ملایر در اولین دوره از مسابقات کشوری بنیاد ملی نخبگان با نام ره نشان
در اولین دوره از مسابقات مسئله محور بنیاد ملی نخبگان با نام " ره نشان " ، دو تن از دانشجویان دانشگاه ملایر موفق به کسب رتبه برتر شدند.
شایان ذکر است این مسابقات با هدف شناسایی افراد و تیم‌های مستعد، دانشجویان و فناوران برای توانمندسازی در حل مسائل و نیازهای صنعت کشور در ۵ حوزه زیست فناوری، حمل و نقل، آب و محیط زیست، انرژی و هوشمندسازی میزبان ۳۸ شرکت دانش بنیان و ۵۶ پروژه بود.
شرکت ها ضمن تعریف پروژه‌های فناورانه، نیازهایشان را مطرح کردند و با فعالیتی ۵ ماهه که از مهرماه آغاز شده  است و تا دهم اسفند سال جاری ادامه یافت. این طرح ها با استقبال ۴۵۱۰ نفر از شرکت کنندگان، به مرحله اجرا رسید
پس از ۷ مرحله ارزیابی، و برگزاری کارگاه‌های آموزشی متنوع، نشست‌های تیم سازی و مربی‌گری با هدف پیشبرد پروژه‌ها، برترین ها به مرحله نهایی راه یافتند که منجر به رقابت تیم ها در قالب بیش از 300 تیم  شد.
مراسم اختتامیه و تقدیر از تیم های برتر این مسابقه در 18 اسفند ماه با حضور آقای دکتر ستاری ، معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار گردید .
کسب رتبه اول توسط خانم مریم مرادی دانشجوی کارشناسی زیست فناوری در پروژه تولید بتاگلوکان از مخمر ساکارومایسس سرویزیه در حوزه ره زیست
کسب رتبه سوم توسط آفای علیرضا بهرامی دانشجوی کارشناسی شیمی در پروژه طراحی و ساخت دستگاه ORP Meterدر حوزه آب و محیط زیست
این موفقیت علمی را به جامعه دانشگاهی تبریک گفته، توفیقات روزافزون این عزیزان را مسألت می نماییم.
1399/12/27 چهارشنبه
گزارش فرهنگی اسفند ماه 99
1399/12/19 سه‌شنبه
مراسم زیارت و غبار روبی مزار شهدای گمنام و گرامیداشت روز ملی راهیان نور
مراسم زیارت و غبار روبی مزار شهدای گمنام دانشگاه امروز ۱۹ اسفند ماه با هدف بزرگداشت مقام شامخ شهدای دفاع مقدس، شهدای حرم، شهدای سلامت و همه شهدای اسلام از صدر تا کنون و با تاکید بر گرامیداشت روز ملی راهیان نور، با حضور هیات رییسه دانشگاه و همه دانشگاهیان و دانشجویان در بخش های مختلف و نیز حضور برخی میهمانان و مدعوین از سپاه ناحیه و با همت بسیج دانشجویی دانشگاه و شهرستان برگزار گردید.
طی این مراسم معنوی معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه، فرمانده بسیج دانشجویی دانشگاه و راوی دفاع مقدس شهرستان، سرهنگ بابایی به ایراد سخن پرداختند و از نقش و جایگاه شهدا و توجه به ارزش والای فرهنگ ایثار و شهدات و فداکاری آنان در حفظ اهداف و آرمان های انقلاب و لزوم توجه به اردوهای راهیان نور به عنوان گنج و سرمایه عظیم دفاع مقدس در توسعه اجتماعی و فرهنگی جامعه صحبت کردند.
سپس حاضرین در مراسم با اهدا گل و غبارروبی مزار نورانی شهدای گمنام با گلاب، با خون شهدا تجدید میثاق کردند‌.
در پایان در کنار مزار شهدا، با نام و یاد شهدای گمنام دانشگاه تعدادی نهال کاشته شد‌.
1399/12/18 دوشنبه
برنامه ملی کانون هلال احمر دانشگاه ملایر
کانون هلال احمر دانشگاه  ملایر با همکاری جمعیت هلال احمر شهرستان ملایر جشنواره کشوری فیلم و عکس مستند، با هدف ترویج هر خانواده یک امدادگر برگزار می کند.
از کلیه علاقه مندان (شامل دانشجویان، اعضای جمعیت هلال احمر) و بخش مردمی دعوت می نماید که با ارسال آثار خود در این رخداد فرهنگی و هنری مشارکت نمایند .
دبیران جشنواره: منیره فرمهر، محمد جواد خالقی
دبیر محتوایی:علی نهری
هیئت داوران:امید وفایی،پدرام شبیری،علی نهری مسعود بیات،احمد نوربخش،سپهر رجبی
داور: امید وفایی


سامانه ثبت نام
1399/12/17 یکشنبه
عضوگیری در انجمن علمی کارآفرینی و خلاقیت دانشگاه ملایر
انجمن علمی کارآفرینی و خلاقیت دانشگاه ملایربا اهداف حرکت به سمت شرکت های دانش بنیان و آموزش نحوه کسب و کار و برند سازی و مهارت آموزی و تجارت الکترونیک از دانشجویان علاقمند و دارای مهارت در کسب و کار عضو می پذیرد. جهت نام نویسی در این انجمن به شماره وات ساپ 09024072337 خانم دکتر ساریخانی پیام دهید.
1399/12/17 یکشنبه
برگزاری وبینار توسط انجمن علمی مواد سرامیک به مناسبت روز مهندس
انجمن علمی مواد سرامیک به مناسبت روز مهندس وبیناری با موضوع علم و خرد و مسئولیت پذیری در تاریخ 9 اسفند ماه ساعت 16:30 برگزار نمود. در این وبینار آقای دکتر یگانه قطبی ضمن تبریک روز مهندس مطالبی را در خصوص مسئولیت پذیری در دانش و خرد ارائه نمودند.
 
همایش ها و رویدادهای فرهنگی