سه‌شنبه 15 آذر 1401   03:12:33
1398/7/10 چهارشنبه
جهت مشاهده محتوا کلیک کنید
معاونت فرهنگی و اجتماعی
1388/12/18 سه‌شنبه

   حوزه معاونت فرهنگی و اجتماعی یکی از فعالترین حوزه ها در سطح دانشگاه است که تعیین کننده سیاستها، برنامه ریزی ها، اجرا و نظارت بر فعالیت های فرهنگی دانشگاه می‌باشد. بستر سازی جهت تسهیل فعالیت های علمی فرهنگی دانشجویان در زمینه های مختلف فرهنگی، هنری، علمی و سیاسی و ... دانشجویان با استفاده بهینه از امکانات موجود در بخش های مختلف از جمله وظایف این حوزه می باشد.

اخباربيشتر
1401/8/21 شنبه
یادواره شهدای گمنام دانشگاه ملایر به همت بسیج دانشجویی برگزار شد
یازدهمین یادواره شهدای گمنام دانشگاه ملایر و بزرگداشت شهید سرگرد علی نظری از شهدای مدافع امنیت و شهدای حادثه تروریستی حرم مطهر شاه چراغ با حضور حداکثری اساتید، کارکنان، دانشجویان و آحاد مردم انقلابی  روز جمعه 20 آبان و به همت معاونت فرهنگی و اجتماعی و بسیج دانشجویی در مسجد دانشگاه برگزار گردید.
در این مراسم سخنران برجسته کشوری حجت الاسلام و المسلمین حاج مهدی طائب از اساتید بنام حوزه و دانشگاه طی سخنانی به ریشه یابی و تحلیل حوادث اخیر پرداخت.
حجت‌الاسلام مهدی طائب، فرمانده قرارگاه عمار اظهار کرد: شهدا از سوی خدا انتخاب شده بودند و مرگ آنها نیز معنوی و روحانی بود.
وی با بیان اینکه شهدا همیشه زنده‌اند و نباید شهدا را مرده خطاب کنیم، گفت: مرگ، مردن جسم و حیات روحانی است و روح شهدا همیشه زنده است. مرگ گرفتن اثرگذاری روح از جسم است، شاید در نظر ما مرگ فرقی نمی‌کند که شخص چگونه از این دنیا برود، اما خداوند متعال فرمود آن که در راه من جان خود را از دست می‌دهد اثر دادن و اثر گرفتنش از بین نمی‌رود و ابزار دیگری به وی می‌دهم‌ و قدرت الهی به وی داده می‌شود و همه جا اثر می‌گذارد.
حجت‌الاسلام طائب با بیان اینکه شهدا همیشه حی و زنده هستند، تصریح کرد: راه شهادت همیشه باز است و در اغتشاشات اخیر کسانی که شهید شدند مسیر خدا را انتخاب کردند. در روز عاشورا کسانی که در مقابل امام حسین(ع) ایستادند نمی‌دانستند که با کشتن امام حسین(ع) نمی‌توانند راه حق را ببندند و خون امام حسین(ع) و شهدای کربلا امروز بعد از ۱۴۰۰ سال زنده‌تر می‌شود.
فرمانده قرارگاه عمار با بیان اینکه این انقلاب یک هدف دارد که می‌ارزد سختی کشید و برایش خون داد و آن هدف این است که زمینه را برای ظهور امام زمان(عج) مهیا می‌کند، گفت: امام خمینی(ره) با بینش الهی پله پله زمینه را برای پیروزی انقلاب اسلامی از سال ۴۲ آماده کرد. در طول تاریخ انقلاب اسلامی سخت‌ترین سال، سال ۶۸ بود که انقلاب اسلامی به مویی بند بود و در شرایط سخت بودیم، اما امام(ره) با آن شرایط فرمود همه این سختی‌ها برای این است که ما از هدف بالاتر که زمینه‌سازی برای ظهور امام عصر(ص) است، دست بر نداریم.
وی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران باید در دنیا در سه معادله ابرقدرت شود، تصریح کرد: در حوزه نظامی، امنیت ‌و اقتصادی باید به قدرت برسیم که در دو حوزه نظامی و امنیتی امروز در دنیا سر آمدیم، اما از نظر اقتصادی مشکل داریم. مشکل اقتصادی از طراحی دشمنان است و دشمن هدفش وابستگی واردات برای کشور ماست؛ اگر خودمان به تولید و خودکفایی واقعی برسیم از این یک مقوله نیز بی‌نیاز هستیم. مقام معظم رهبری بارها فرمودند دنیا در آستانه نظم جدید است، دشمن ضلع سوم یعنی اقتصاد را نشانه گرفته و باید مراقب بود که مشکلات این حوزه حل شود و دچار حواشی نشویم.
حجت‌الاسلام طائب با بیان اینکه دشمن از پیشرفت‌های انقلاب اسلامی در هراس است، گفت: آنها می‌خواهند انقلاب اسلامی از حرکت بایستد، دشمن این فتنه‌ها را نه به خاطر اینکه ما در موضع ضعف بودیم بلکه به خاطر اینکه در موضع قدرت بودیم شروع کرد، آنها می‌خواهند از قدرت ما بکاهند و سخت در اشتباهند. دشمنان این نظام این بار هم به شکست خود اذعان کردند و همه این شکست‌های دشمنان به برکت خون شهداست.
یادآور می‌شود، در این مراسم علاوه بر برنامه‌های فرهنگی، مهدی سلحشور از مداحان برجسته کشور در رسای شهدا مدثیه سرایی کرد.

1401/8/18 چهارشنبه
مراسم جشن معارفه دانشجویان جدیدالورود دانشگاه ملایر برگزار شد
مراسم جشن معارفه دانشجویان جدیدالورود سال 1401دانشگاه ملایر با حضور رئیس دانشگاه، مسئول نهاد مقام معظم رهبری، معاون فرهنگی و اجتماعی و دانشجویان بصورت دو مراسم جداگانه خواهران و برادران در دو روز متوالی در روزهای دوشنبه و سه شنبه 16 و 17 آبان ماه در مرکز همایش های شهید حاج رسول حیدری برگزار گردید.
در این مراسم ها دکتر محمدی منش رئیس دانشگاه ضمن خوش آمد گویی و عرض تبریک به دانشجویان نوورود، توصیه هایی در خصوص زندگی دانشجویی، مسائل آموزشی و اشتغال بعد از تحصیل مطرح نمود.
در ادامه حجت الاسلام والمسلمین عباسی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه و دکتر سلیمانی معاون فرهنگی و اجتماعی به ایراد سخنرانی پرداخته و نکاتی را در مورد فعالیت در کانون های فرهنگی و انجمن های علمی مطرح نمودند. همچنین نمایندگان تشکل های اسلامی ضمن معرفی تشکل مربوطه اهم فعالیت های خود را به دانشجویان جدیدالورود معرفی کردند.
برنامه جشن معارفه که با استقبال دانشجویان نوورود همراه بود با اجرای کمدین های مدعو، اجرای موسیقی سنتی و برنامه تقدیر از برترین های فرهنگی به پایان رسید.
1401/8/17 سه‌شنبه
همایش سخنرانی با موضوع فراز و فرود زندگی در آمریکا
نظر به جایگاه و اهمیت موضوع «جهاد تبیین» که یکی از اساسی‌ترین موضوعات در منظومه‌ی معارف انقلاب اسلامی و یکی از سرفصل‌های جدی در حرکت انقلابی است معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه اقدام به برگزاری همایش سخنرانی و جلسه ی پرسش و پاسخ با موضوع و محوریت « زندگی در آمریکا، فرازها و فرودها »نمود.
در همین راستا همایش سخنرانی و پرسش و پاسخ دانشجویی با موضوع (فراز و فرود زندگی در آمریکا) با حضور مهندس محمد حسین شهربانی، ساکن و مقیم آمریکا از سال 1355 ،کارشناس ارشد مکانیک و الکترونیک، مهندس بازنشسته شرکت اینتل، فعال فرهنگی و اسلامی در کشور آمریکا، رزمنده و جانباز دفاع مقدس با حضور جمع کثیری از دانشجویان برگزار گردید
در خلال برنامه، دانشجویان سوالات و شبهه های خود را در خصوص موضوع مذکور بیان نموده و توسط استاد شهربانی پاسخ داده شد.
همچنین با هماهنگی معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه، جلسات دیگری در سطح شهرستان برگزار شد که به برنامه ها و جلسات ذیل اشاره شده است :
  • حضور و برگزاری سخنرانی و جلسه پرسش و پاسخ در حوزه علمیه حضرت علی ابن ابطالب (ع) ویژه طلاب و روحانیون
  • حضور و برگزاری سخنرانی و جلسه پرسش و پاسخ در حوزه علمیه خواهران
  • حضور و برگزاری سخنرانی و جلسه پرسش و پاسخ ویژه اساتید هیات علمی دانشگاه ملایر
  • حضور و برگزاری سخنرانی و جلسه پرسش و پاسخ در دبیرستان پسرانه تیزهوشان علامه حلی
  • حضور و برگزاری سخنرانی و جلسه پرسش و پاسخ در دبیرستان دخترانه تیزهوشان فرزانگان
  • حضور و برگزاری سخنرانی و جلسه پرسش و پاسخ در هنرستان ابتکار شهرستان ازندریان
  • حضور و برگزاری سخنرانی و جلسه پرسش و پاسخ در دبیرستان شبانه روزی محمد ملایری
  • برگزاری سخنرانی و جلسه پرسش و پاسخ با دانشجویان کلاس های دانشکده ادبیات و علوم انسانی
  • برگزاری جلسه با کارکنان فرهنگی معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه ملایر
1401/8/4 چهارشنبه
انتخابات انجمن های علمی سال 1401
در راستای تقویت نشاط علمی در میان دانشجویان و حمایت از فعالیت های جمعی ومشارکت دانشجویان مستعد و توانمند در جهت بالندگی علمی و فرهنگی دانشگاه، انتخابات انجمن های علمی دانشجویی رشته های مختلف تحصیلی با حمایت معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه ملایر طبق آیین نامه انجمن های علمی دانشجویی دانشگاهها و موسسات آموزش عالی کشور در 27 رشته مختلف برگزار خواهد شد.
شرایط عمومی داوطلبان:
1.اشتغال به تحصیل در رشته مربوطه
2. عدم عضویت در شورای مرکزی دیگر تشکل ها ی دانشجویی اعم از صنفی و سیاسی و ورزشی و فرهنگی و سازمان های سیاسی و فرهنگی (بسیج دانشجویی و جهاد دانشگاهی...)
3. عدم محکومیت انضباطی منجر به توبیخ کتبی
4. گذراندان حداقل یک نیمسال تحصیلی برای دانشجویان مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشدو دکترا
5.عدم کسب معدل مشروط در نیمسال تحصیلی گذشته
 6. باقیماندن دست کم دونیمسال به اتمام دوره تحصیلی و بالاتر بودن معدل کل از14
لذا دانشجویان که تمایل به ثبت نام در شورای مرکزی انجمن های علمی رشته تحصیلی خود دارند می توانند مطابق با تقویم زیر اقدام نمایند.
7 الی 10 آبان ماه زمان ثبت نام کاندیدا ها در سامانه پلینک دانشگاه ملایربه آدرس :
http://polink.ir/
11 الی 16 آبان بررسی صلاحیت آموزشی وانضباطی
17 الی 18آبان زمان اعتراض دانشجویان رد صلاحیت شده
19آبان ماه زمان رسیدگی به اعتراضات دانشجویان رد صلاحیت شده
20و 21 آبان ماه زمان تبلیغات کاندیداتورهای تایید صلاحیت شده
زمان اعلام نتایج زمان شمارش آرا تاریخ زمان برگزاری
24 آبان 23 آبان 22 آبان  از ساعت 9 الی 15 در دانشکده های مربوطه برگزاری حضوری انتخابات انجمن های علمی دانشکده علوم انسانی و دانشکده  عمران و معماری
25 آبان 24 آبان 23 آبان  از ساعت 9 الی 15 در دانشکده های مربوطه برگزاری حضوری انتخابات انجمن های علمی دانشکده علوم پایه و دانشکده ریاضی
25 آبان 25 آبان 24 آبان  از ساعت 9 الی 15 در دانشکده های مربوطه برگزاری حضوری انتخابات انجمن های علمی دانشکده  کشاورزی و دانشکده منابع طبیعی و دانشکده فنی و مهندسی

 
1401/7/10 یکشنبه
مراسم عطر افشانی و غبار روبی حرم مطهر شهدای گمنام دانشگاه برگزار شد.
مراسم عطر افشانی و غبار روبی حرم مطهر شهدای گمنام دانشگاه به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس، تجدید میثاق با آرمانهای شهدا و شروع سال تحصیلی در روز شنبه مورخ ۹ مهر با حضور اساتید و کارکنان دانشگاه برگزار شد.
در این مراسم حجت الاسلام عباسی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس، رمز ماندگاری انقلاب اسلامی را عنایات ویژه حضرت حق، جانفشانی شهدا و واقع نگری و درایت رهبر انقلاب (مد ظله العالی) برشمرد.
در ادامه نشست جامعه ایثارگران دانشگاه با اعضای هیئت رئیسه و با حضور حجت الاسلام والمسلمین فراهانی برگزار گردید و ضمن بیان نظرات و خاطرات دوره دفاع مقدس از این عزیزان تقدیر به عمل آمد.
1401/6/20 یکشنبه
اعزام کاروان زائران امام حسین علیه السلام وخدمت رسانی شبانه روزی موکب شهدای بسیج دانشجویی دانشگاه ملایر
السلام علیک یا ابا عبدالله الحسین (ع)
کاروان زائران امام حسین علیه السلام به منظور شرکت در راهپیمایی اربعین متشکل از 18 نفر از کارمندان و دانشجویان  دانشگاه ملایر به زیارت عتبات اعزام گردید.
این برنامه به همت بسیج دانشجویی، معاونت فرهنگی دانشگاه و تشکل های اسلامی دانشگاه ملایر انجام شد.
شایان ذکر است موکب شهدای بسیج دانشجویی دانشگاه ملایر از 16 لغاایت 24 شهریور به صورت 24 ساعته پذیرای زائران عزیز از سراسر کشور می باشد. فعالیت این موکب به صورت اسکان شبانه و پذیرایی وعده غذایی است که به طور متوسط هر شب بیش از 40 نفر زائر میهمان دانشگاه ملایر هستند.
1401/5/9 یکشنبه
برگزاری مراسم سخنرانی و عزاداری سید الشهدا (ع) و شهدای کربلا در جوار حرم شهدای گمنام دانشگاه
مراسم سخنرانی و عزاداری سید الشهدا (ع) و شهدای کربلا به همت دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه، معاونت فرهنگی و اجتماعی و  با حضور اساتید، کارکنان و دانشجویان در جوار حرم شهدای گمنام دانشگاه برگزار گردید.
این مراسم به مدت 11 شب و تا پایان دهه اول محرم با سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین بشیرگنبدی و مداحی ذاکرین اهل بیت برگزار می گردد.
1401/3/4 چهارشنبه
مراسم تقدیر از برترین های آموزشی، فرهنگی و دانشجویی دانشگاه ملایر برگزار شد
همایش تقدیر از برترینهای آموزشی، فرهنگی و دانشجویی دانشگاه ملایر، روز سه شنبه 3 خرداد 1401، همزمان با جشن ملی آزادسازی خرمشهر در تالار شهید حیدری با حضور رئیس و معاونین دانشگاه، روسای دانشکده ها و مدیران گروه های آموزشی و با حضور پرشور دانشجویان برگزار گردید و از برترین های گروه های مختلف آموزشی، برترین های ورزشی و فعالان حوزه دانشجویی و فرهنگی تجلیل به عمل آمد.
در ابتدای مراسم دکتر محمدی منش سرپرست دانشگاه و دکتر افتخاری معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی ضمن گرامیداشت سوم خرداد و تبریک به برترین های دانشگاه ملایر، تلاش ها و زحمات این عزیزان و خانواده هایشان را ارج نهاده و این موفقیت را آغاز راه ایشان به عنوان آینده سازان کشور برشمردند.
در ادامه مراسم بیش از 500 دانشجوی برتر آموزشی و ورزشی و فعال در حوزه های فرهنگی و دانشجویی مورد تجلیل و قدردانی قرار گرفتند.
1401/2/27 سه‌شنبه
برگزاری مراسم تقدیر از برترین های آموزشی، فرهنگی و دانشجویی دانشگاه ملایر
همایش تقدیر از برترینهای آموزشی، فرهنگی و دانشجویی دانشگاه ملایر، روز سه شنبه 3 خرداد 1401، ساعت 14 (همزمان با جشن ملی آزادسازی خرمشهر) در تالار شهید حیدری با حضور رئیس و معاونین دانشگاه، روسای دانشکده ها و مدیران گروه های آموزشی با اهدا لوح تقدیر و تجلیل از برترین های گروه های مختلف آموزشی برگزار می گردد.
 
1401/2/18 یکشنبه
دوره ملی بینش مطهر با رویکرد امر به معروف
معرفی کارکنان
دکتر فرشاد سلیمانی
فهیمه عاشوری
دکتر حامد چگینی
کریم ابراهیمی
رضا مومنی
جواد پورتقی
دکتر فاطمه ساریخانی
علی شریفی
راضیه سلیمانی
میثم خانجان
همایش ها و رویدادهابيشتر