دوشنبه 23 تير 1399   18:23:09
اخبار دانشگاهبيشتر
1399/4/16 دوشنبه
جلسه تخصصی بررسی وضعیت محوطه سازی و فضای سبز دانشگاه برگزار شد
روز دوشنبه 16 تیر 1399 جلسه تخصصی بررسی وضعیت محوطه سازی و فضای سبز دانشگاه با حضور رئیس دانشگاه، معاون توسعه و پشتیبانی، رئیس گروه امور فنی و نظارت بر طرح های عمرانی، مدیر مزارع و فضاهای سبز دانشگاه، مدیران طرح و برنامه، مالی، امور اداری و امور عمومی برگزار شد.
این جلسه با موضوع طرح جامع دانشگاه سبز مبتنی بر محوطه سازی و ایجاد فضاهای سبز مؤثر تشکیل و مقرر شد حسب بررسی های به عمل آمده در خصوص بهبود فضاهای موجود در دانشگاه اقدام گردد.
در این جلسه دکتر سایوند با بیان گزارش آماری از وضعیت فعلی دانشگاه در این حوزه بیان داشت: در دو سال گذشته کاشت چند هزار اصله انواع نهال درخت و گیاهان، ترمیم فضای سبز، بحث رفع مشکل تصفیه خانه و ... با جدیت پیگیری شده و به یاری خداوند بزرگ ظرف چند سال آتی شاهد تغییرات مثبت و چشمگیر خواهیم بود. وی همچنین تاکید کرد دفتر فنی و همکاران فضای سبز با ارائه ی طرح های مبتنی بر زیباسازی، ملاحظات مصرف آب و نوع اکوسیستم حاکم بر منطقه برخی از فضاهای موجود را که نیاز به مرمت و بازسازی داشته در اسرع وقت مورد بازنگری، اصلاح و بهره برداری قرار دهند.
 
1399/4/9 دوشنبه
رویداد استارتاپی ایده شو نوآوری در صنایع غذائی انگور و کشمش برگزار گردید
پژوهشکده انگور و کشمش دانشگاه ملایر از ابتدای تاسیس خود بر آن بوده است تا از طریق مثلث وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، وزارت جهاد کشاورزی و شرکت ها و بخش های خصوصی، ماموریت اصلی خود در بهبود تو.لید و کیفیت انگور و فرآورده های آن را تحقیق و آموزش دهد. در این راستا رویداد استارتاپی ایده شو نوآوری در صنایع غذائی انگور و کشمش  توسط پژوهشکده انگور و کشمش دانشگاه ملایر و با حمایت  شرکت شهرک های صنعتی استان همدان  و همکاری اجرائی شرکت گسترش بنیان صنعت برازه در تاریخ 23 خرداد 1399  و بصورت آنلاین با 24 شرکت کننده برگزار گردید که با 9 ایده انتخابی راه یافته به مرحله نهایی به رقابت پرداختند. در این رویداد آقای مهندس قربانی، معاونت محترم صنایع کوچک شرکت شهرک های صنعتی استان همدان و سه نفر از مدیران سازمان صنایع کوچک کشور نیز به عنوان مدعو در پانل تخصصی ارائه حضور داشتند.
ارائه ایده ها در قالب فایل PDF مستخرج از پاور پوینت بصورت یکسان از ساعت 16:35 آغاز شده و در ساعت 17:45 به پایان رسید. هر ایده در مدت 3 دقیقه توسط صاحب ایده اراده شده و برای هر ایده 3 دقیقه زمان پرسش لحاظ گردید. سپس هیئت داوران وارد بررسی ایده ها شده و مدعوین در فضای آنلاین حضور داشتند.
هیئت داوران با توجه به کاربردی بودن ایده ارائه سیستمی برای اولترافیلتراسیون و رنگبری شیره انگور ، و از آنجا که این ایده تبدیل به پدیده شده و از وضعیت استارتاپی عبور کرده است،تصمیم گرفتند که این ایده به عنوان ایده ویژه کاربردی معرفی شده و معادل ایده رتبه دوم بصورت ریالی تشویق گردد.

ارکان اجرائی رویداد
نام و نام خانوادگی نقش در رویداد عنوان شغلی
دکتر مهدی عسگری کیا مدیر اجرائی- داور سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد اسدآباد
دکتر علی لاهوتیان ناظر اجرائی – داور مدیر فن بازار منطقه ای همدان
دکتر بهناز عطائیان مشاور اجرائی- داور معاون پژوهشکده دانشگاه ملایر
خانم سولماز حکمتیان مدیریت دبیرخانه مدیر عامل شرکت گسترش بنیان صنعت برازه
مهندس جعفر زنگنه هماهنگی اجرا کارشناس پژوهش دانشگاه آزاد اسلامی واحد همدان
خانم سیما نظری بدیع ثبت نام و پاسخگوئی دانشجو- شرکت برازه
آقای ساسان بهرامی پشتیبانی اجرا دانشجو- شرکت برازه
با توجه به بررسی های انجام شده و تصویب هیئت داوران، لیست جوایز متعلقه به ایده ها به شرح ذیل از طرف هیئت داوران مصوب گردید:
ردیف عنوان مفهومی ایده ارائه دهنده رتبه در ایده میزان جایزه (ریال)
1 مکمل های غذائی بصورت محصولات جویدنی از عصاره انگور نیکتا سعیدی اول 4000000  
3 تولید پماد و لوسیون PCO از عصاره هسته انگور ثمینه نوری دوم 3000000  
4 تولید دراژه کشمش روکشدار رضا حسینی سوم 2000000  
5 ارائه سیستمی برای اولترافیلتراسیون و رنگبری شیره انگور محسن لبافی ویژه 3000000  
1399/4/8 يكشنبه
بیانیه «آینده دانشگاه‌ها در ایران؛ جامعه‌محور و کارآفرین» رونمایی شد
بیانیه «آینده دانشگاه‌ها در ایران؛ جامعه محور و کارآفرین» با حضور دکتر اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهوری و دکتر منصور غلامی، وزیر علوم ، تحقیقات و فناوری رونمایی شد.
به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، در پایان نشست مدیران ارشد این وزارت با معاون اول رئیس جمهور که صبح امروز با حضور روسای دانشگاه ها و مراکز پژوهشی کشور در سالن همایش‌های شهدای علمی وزارت علوم به صورت حضوری و مجازی برگزار شد، بیانیه آینده دانشگاه‌ها در ایران جامعه‌محور و کارآفرین، با استناد به منویات مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم برای حرکت دانشگاه‌ها به سمت قله‌های علمی، رفع مشکلات و معضلات جامعه رونمایی شد.
این سند با توجه به شرایط کشور تدوین شده و محتوای آن بر اساس راهی که دانشگاه‌ها طی نموده‌اند، روندهای کلان موثر بر آینده دانشگاه‌ها در سطح ملی، روندهای کلان موثر بر آینده دانشگاه‌ها درسطح بین المللی، تغییرات محوری در آینده دانشگاه ها، ارزش‌های حاکم بر دانشگاه‌ها در آینده، سیاست‌های کلان و مسیر پیش روبرای رفع معضلات جامعه تنظیم شده است.
 
1399/4/3 سه‌شنبه
دومین جلسه کمیته پژوهش معاونت فرهنگی دانشگاه ملایر برگزار شد
دومین جلسه کمیته پژوهش معاونت فرهنگی دانشگاه ملایر با حضور معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه، مدیر فرهنگی و اجتماعی دانشگاه، مسئول مرکز رشد ملایر و رئیس پژوهشکده انگور و کشمش و سایر اعضا در روز دوم تیر ماه 1399 ساعت 9:30 صبح در محل آمفی تئاتردانشگاه ملایر برگزار شد.
این جلسه با تاکید بر شعار جهش تولید و حرکت دانشگاه در راستای کارآفرینی و ایجاد تحرک علمی و عملی در دانشجویان و انجمن های علمی و با موضوع حضور شرکت های شتاب دهنده در دانشگاه ملایر مطرح و مقرر گردید برای اولین بار در این دانشگاه، شرایط همکاری با شرکت شتاب دهنده ی ارائه آپشن ها و تولید قطعات خودرو؛ برنامه ریزی و استارت آپ آن به ویژه در سطح دانشجویان رشته های کامپیوتر، مواد، مکانیک، برق و سایر رشته های مرتبط فعال گردد.
لازم به توضیح است که حضور این شرکت در راستای اهداف بلند مدت کمیته پژوهشی معاونت فرهنگی دانشگاه ملایر، پروژه حرکت دانشگاه به سمت دانشگاه کارآفرین می باشد. همچنین مقرر گردید جهت آشنایی بیشتر دانشجویان علاقمند، علاوه بر برگزاری کلاسها و کارگاه های آموزشی مرتبط یک جلسه از طریق سامانه مجازی( وبینار ) برگزار گردد.
 
1399/3/19 دوشنبه
ارتقاء مرتبه اعضای محترم هیأت علمی دانشگاه ملایر
در نشست هیأت ممیزه دانشگاه بوعلی سینا که روز دوشنبه 19 خرداد 1399 برگزار گردید، اعضای محترم هیأت ممیزه پس از بررسی های تخصصی انجام شده به ارتقاء دکتر مجید رستمی از اعضای هیأت علمی گروه تولید و ژنتیک گیاهی و دکتر محسن اسماعیل بیگی از اعضای هیأت علمی گروه ریاضی، از استادیاری به دانشیاری رای مثبت دادند.

ضمن عرض تبریک به ایشان، توفیقات روز افزون اساتید دانشگاه ملایر را از خداوند متعال مسألت داریم.
دفتر ریاست و روابط عمومی
 
  
دکتر مجید رستمی
 
دکتر محسن اسماعیل بیگی
1399/3/13 سه‌شنبه
مراسم گرامیداشت سالروز عروج ملکوتی حضرت امام خمینی در یادمان شهدای گمنام دانشگاه ملایر برگزار گردید
روز سه شنبه 13 خرداد به مناسبت سالروز عروج ملکوتی حضرت امام خمینی (ره) مراسمی با حضور پرشور اعضای هیأت رئیسه، جمعی از مسئولین، اساتید و کارکنان دانشگاه در محل یادمان شهدای گمنام با حفظ فاصله اجتماعی برگزار و با آرمان های انقلاب اسلامی و شهدای انقلاب تجدید میثاق گردید.
در این مراسم دکتر سایوند رئیس دانشگاه و حجت الاسلام عباسی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ضمن گرامیداشت یاد و خاطره بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران به بیان سخنانی پیرامون شخصیت والای امام خمینی (ره) و صلابت انقلاب اسلامی به عنوان میراث ماندگار ایشان پرداختند.
 
1399/3/13 سه‌شنبه
دعوت به همکاری با مرکز پرتودهی دانشگاه ملایر
دکتر غلامی حاتم مسئول راه اندازی مرکز پرتودهی دانشگاه ملایر ضمن ارائه گزارش کاملی از فعالیت ۶ ماهه اخیر مرکز پرتودهی، از اساتید و اعضای هیأت علمی به منظور همکاری و ارائه طرح های پژوهشی در زمینه های مرتبط با این مرکز دعوت نمود.
ایشان با اشاره به انعقاد تفاهم نامه آموزشی و پژوهشی فی مابین دانشگاه ملایر و پژوهشگاه علوم و فنون هسته ای بر همکاری اعضای هیات علمی در ابعاد مختلف آن برای نیل به اهداف این توافقنامه تاکید نمود.
 
پایش کووید 19 در دانشگاهبيشتر
اطلاعیه نحوه فعالیت و ارائه خدمات به دانشجویان و مراجعین محترم در ایام تابستان
به اطلاع دانشجویان محترم و مراجعین گرامی دانشگاه می رساند به منظور پیگیری امور و حضور در دانشگاه موارد زیر را مد نظر قرار داده و رعایت نمایند:
- رعایت اصول و پروتکل های بهداشتی و استفاده از ماسک برای کلیه اعضای هیات علمی، کارکنان و مراجعین در تمامی بخشها الزامی بوده و از ورود بدون ماسک افراد به محوطه و ساختمانهای دانشگاه جلوگیری خواهد شد.
- مراجعه حضوری دانشجویان محترم و مراجعه کنندگان گرامی به منظور دریافت خدمات در سه روز اول هفته (شنبه، یکشنبه و دوشنبه) امکان پذیر بوده و خواهشمند است حضور خود در دانشگاه را بر این اساس برنامه ریزی نمائید.
- در بدو ورود عملیات غربالگری با استفاده از تب سنج و اکسی متر در ورودی دانشگاه و پردیس دانشکده های فنی و مهندسی توسط هلال احمر در روزهای خاص انجام می شود.
- استفاده دانشجویان ارشد و دکترا از ازمایشگاهها جهت انجام پایان نامه و رساله تا تاریخ 15 مرداد 99 امکان پذیر نبوده و تصمیم گیری در خصوص حضور بعد تاریخ مشخص شده ، با توجه به شرایط کرونا موکول گردد.
دستورالعمل ایمن سازی محل کار و تضمین سلامت فردی و جمعی در برابر COVID
همایش ها و رویدادهابيشتر
دستاوردهای دانشگاهبيشتر
دسترسی سریع
تماس با ما

1398/8/4 شنبه

نشانی:ملایر، کیلومتر 4 جاده ملایر-اراک کدپستی: 95863-65719

تلفن: 33339841-81-98

pr@malayeru.ac.ir

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید