چهارشنبه 25 فروردین 1400   17:39:02
1398/7/10 چهارشنبه
اخبار دانشگاهبيشتر
1400/1/19 پنجشنبه
وضعیت فعالیت اداری دانشگاه از تاریخ 21 فروردین تا اطلاع ثانوی با توجه به وضعیت قرمز شهر ملایر از لحاظ شیوع ویروس کرونا و را ه های ارتباط با حوزه هاي مختلف
به اطلاع کلیه مراجعین و دانشجویان گرامی می رساند با توجه به وضعیت قرمز شهر ملایر از لحاظ شیوع ویروس کرونا و با عنایت به مصوبات سازمان امور اداری و استخدامی و ستاد استانی مدیریت کرونا، فعالیت اداری دانشگاه از تاریخ 21 فروردین 1400 تا اطلاع بعدی بصورت دورکاری می باشد. لازم به توضیح است خدمات الکترونیک و کلاس های مجازی طبق روال قبل برقرار می باشد.
همچنین در موارد اضطراری و به منظور نگهداری و پشتیبانی از زیرساخت ها، تاسیسات، برگزاری کلاس های آنلاین و سایر خدمات مجازی در تمامی بخش های دانشگاه (اداری، مالی، آموزشی و دانشجویی) حضور افراد مربوطه بصورت حداقلی با هماهنگی مدیر مربوطه و اطلاع امور اداری صورت می گیرد.
شایان ذکر است در موارد ضروری در روزهای دور کاری از ساعت 8 الی 13 صرفا از طریق ارسال پیام در پیامرسان واتساپ پاسخگو و پیگیر امور مراجعین می باشند.
لیست شماره های واتساپ بخش های مختلف به پیوست اطلاعیه قابل دریافت می باشد.

 به منظور تماس با گروه های آموزشی و بیان سوالات مرتبط با گروه، از پست الکترونیک مدیران گروه ها استفاده نمایند.
1400/1/23 دوشنبه
اختلال در اینترنت استان با توسعه فاز دوم شبکه دیتای مخابرات منطقه همدان
در راستای ارتقاء تجهیزات اینترنت مخابرات و برگردان فاز دوم شبکه دیتای منطقه همدان بر روی IPNI و عملیات Down Time از ساعت 0 لغایت ۷ بامداد سه شنبه ۲۴ فروردین ۱۴۰۰ اینترنت کلیه مشترکین مخابرات و سامانه های ۲۰۲۰ و ۱۱۸ با اختلال مواجه خواهد شد، ضمن عذرخواهی، از صبر و شکیبایی هم استانی های گرامی سپاسگزاریم.
اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی مخابرات منطقه همدان
1400/1/21 شنبه
اطلاعیه حوزه دانشجویی در خصوص ارائه خدمات رفاهی به دانشجویان تحصیلات تکمیلی که نیاز به حضور در آزمایشگاه و کارگاه دارند
با آرزوی سلامتی و توفیق روز افزون برای دانشجویان عزیز بدینوسیله شرایط تخصیص خدمات رفاهی در ایام شیوع ویروس کرونا  به اطلاع دانشجویان گرامی میرسد:
- از آنجا که بنابر اطلاعیه تحصیلات تکمیلی امکان برگزاری مجازی جلسات دفاع وجود دارد آن دسته از  دانشجویان تحصیلات تکمیلی (کارشناسی ارشد و دکتری) دانشگاه ملایر که متقاضی استفاده از خوابگاه صرفا جهت انجام امور آزمایشگاه و کارگاه مربوط به پایان نامه و یا رساله خود می باشند می توانند جهت ثبت درخواست خود به سامانه سما بخش مدیریت درخواستها مراجعه نمایند. لازم به ذکر است با توجه با لزوم رعایت فاصله گذاری به دلیل مخاطرات ناشی از ویروس کرونا و ظرفیت محدود خوابگاهی دانشگاه،  تنها درخواست دانشجویانی که  در این خصوص فرایند اخذ موافقت استاد راهنما، مدیر گروه و رئیس دانشکده مربوطه را اخذ کرده باشند قابل بررسی خواهد بود.
- تا زمان ایجاد شرایط عادی و با توجه به نیاز به استفاده دوره ای و چرخشی از اتاق ها توسط دانشجویان دوره های مختلف، هریک از دانشجویان ساکن در صورت عدم احراز شرایط تمدید اقامت که حداکثر تا یک هفته قبل از اتمام هر دوره اسکان به ایشان اعلام میگردد، لازم است در پایان دوره اتاق را به صورت کامل تخلیه نماید. در صورت تمدید نیز امکان جابجایی اتاق به دلیل تجمیع اسکان گروههای مختلف خوابگاهی وجود دارد. لازم به ذکر است که تمدید اقامت دانشجویان ساکن به حضور و فعالیت ایشان در دانشگاه وابسته بوده و ملاک تمدید درخواست دانشجو و تایید استاد راهنما میباشد.
- دانشجویان محترم در زمان سکونت ملزم به رعایت کلیه پروتکل های بهداشتی ابلاغی از سازمان امور دانشجویان وزارت عتف بوده و تهیه کلیه لوازمات حفاظتی و بهداشت فردی از قبیل ماسک، دستکش و ... در زمانهای سکونت در خوابگاه به عهده دانشجو است.
- از کلیه دانشجویانی که شرایط اسکان در خوابگاه را اخذ می نمایند درخواست میشود قبل از ورود به خوابگاه فرم خود اظهاری مربوطه (پیوست اطلاعیه) را تکمیل و در بدو ورود به مسئول خوابگاه تحویل نمایند. همچنین در صورت مشاهده موارد مشکوک و وجود علائم ابتلا به کرونا، سریعا به مسئول خوابگاه و نیز اداره خوابگاههای دانشگاه اطلاع رسانی شود.
- با توجه به لزوم رعایت پروتکل های بهداشتی ابلاغی از سازمان امور دانشجویان طبخ و توزیع غذا توسط دانشگاه میسر نمی باشد.
- تامین وسیله نقلیه جهت ایاب و ذهاب دانشجویان ساکن در خوابگاه و فعال در آزمایشگاهها و کارگاههای مشمول این اطلاعیه به تعداد محدود و در فواصل زمانی شروع و پایان ساعات اداری دانشگاه میسر خواهد بود‌.
1400/1/16 دوشنبه
ارزشیابی سال ۱۳۹۹ کارکنان دانشگاه
با توجه به اینکه ارزشیابی سال 99 به صورت نرم افزاری و از طریق لینک http://192.168.100.25:8000 (در محل کار) انجام خواهد شد لذا خواهشمند است حتماً فایل راهنمای موجود در صفحه کاربری خود را مطالعه فرمایید.
مراحل شروع فعالیت در سامانه ارزشیابی :
1-ورود به سیستم (نام کاربری و کلمه عبور کد ملی هر شخص می باشد)
2-بارگذاری مدارک ( لوح سپاس ، تقدیرنامه ، دوره های آموزشی و ...)
3-تعریف شاخص های اختصاصی فرد ارزیابی شونده
4- بارگذاری تصویر امضاء
5- تایید مدیر واحد
تاریخ شروع 17 فروردین 1400 الی 01 اردیبهشت 1400 لازم به ذکر است این تاریخ تمدید نخواهد شد.
در صورت هرگونه سوال در این خصوص با داخلی 259 (آقای تاجیک) تماس حاصل فرمائید.
1400/1/15 یکشنبه
درخشش دانشجویان دانشگاه ملایر در اولین دوره از مسابقات کشوری بنیاد ملی نخبگان با نام ره نشان
در اولین دوره از مسابقات مسئله محور بنیاد ملی نخبگان با نام " ره نشان " ، دو تن از دانشجویان دانشگاه ملایر موفق به کسب رتبه برتر شدند.
شایان ذکر است این مسابقات با هدف شناسایی افراد و تیم‌های مستعد، دانشجویان و فناوران برای توانمندسازی در حل مسائل و نیازهای صنعت کشور در ۵ حوزه زیست فناوری، حمل و نقل، آب و محیط زیست، انرژی و هوشمندسازی میزبان ۳۸ شرکت دانش بنیان و ۵۶ پروژه بود.
شرکت ها ضمن تعریف پروژه‌های فناورانه، نیازهایشان را مطرح کردند و با فعالیتی ۵ ماهه که از مهرماه آغاز شده  است و تا دهم اسفند سال جاری ادامه یافت. این طرح ها با استقبال ۴۵۱۰ نفر از شرکت کنندگان، به مرحله اجرا رسید
پس از ۷ مرحله ارزیابی، و برگزاری کارگاه‌های آموزشی متنوع، نشست‌های تیم سازی و مربی‌گری با هدف پیشبرد پروژه‌ها، برترین ها به مرحله نهایی راه یافتند که منجر به رقابت تیم ها در قالب بیش از 300 تیم  شد.
مراسم اختتامیه و تقدیر از تیم های برتر این مسابقه در 18 اسفند ماه با حضور آقای دکتر ستاری ، معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار گردید .
کسب رتبه اول توسط خانم مریم مرادی دانشجوی کارشناسی زیست فناوری در پروژه تولید بتاگلوکان از مخمر ساکارومایسس سرویزیه در حوزه ره زیست
کسب رتبه سوم توسط آفای علیرضا بهرامی دانشجوی کارشناسی شیمی در پروژه طراحی و ساخت دستگاه ORP Meterدر حوزه آب و محیط زیست
این موفقیت علمی را به جامعه دانشگاهی تبریک گفته، توفیقات روزافزون این عزیزان را مسألت می نماییم.
1399/12/22 جمعه
گزارش تصویری مبل و منبت شهرستان ملایر و اقدامات مرکز تحقیقات پیشرفته مبل و منبت دانشگاه ملایر

* در صورت عدم نمایش صحیح تصویر در تلفن همراه، نمایش سایت در مرورگر را به حالت نمایش رایانه (Desktop Mode)تغییر دهید یا فایل پیوست را دریافت و مشاهده نمائید.
1399/12/19 سه‌شنبه
مراسم زیارت و غبار روبی مزار شهدای گمنام و گرامیداشت روز ملی راهیان نور
مراسم زیارت و غبار روبی مزار شهدای گمنام دانشگاه امروز ۱۹ اسفند ماه با هدف بزرگداشت مقام شامخ شهدای دفاع مقدس، شهدای حرم، شهدای سلامت و همه شهدای اسلام از صدر تا کنون و با تاکید بر گرامیداشت روز ملی راهیان نور، با حضور هیات رییسه دانشگاه و همه دانشگاهیان و دانشجویان در بخش های مختلف و نیز حضور برخی میهمانان و مدعوین از سپاه ناحیه و با همت بسیج دانشجویی دانشگاه و شهرستان برگزار گردید.
طی این مراسم معنوی معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه، فرمانده بسیج دانشجویی دانشگاه و راوی دفاع مقدس شهرستان، سرهنگ بابایی به ایراد سخن پرداختند و از نقش و جایگاه شهدا و توجه به ارزش والای فرهنگ ایثار و شهدات و فداکاری آنان در حفظ اهداف و آرمان های انقلاب و لزوم توجه به اردوهای راهیان نور به عنوان گنج و سرمایه عظیم دفاع مقدس در توسعه اجتماعی و فرهنگی جامعه صحبت کردند.
سپس حاضرین در مراسم با اهدا گل و غبارروبی مزار نورانی شهدای گمنام با گلاب، با خون شهدا تجدید میثاق کردند‌.
در پایان در کنار مزار شهدا، با نام و یاد شهدای گمنام دانشگاه تعدادی نهال کاشته شد‌.
1399/12/17 یکشنبه
پویش ملی هم کاشت و برگزاری روز درختکاری در دانشگاه ملایر
۱۵ اسفند ماه در تقویم ملی ایرانیان به روز درختکاری معروف است. روزی که مردم ایران با حفظ سنت ها و آداب و رسوم اقوام و با توجه به احادیث و روایات امامان و پیامبر رحمت، همراه و همگام مقام معظم رهبری هر سال در دامن سبز طبیعت حضور یافته و درخت می کارند. مردم عزیز ایران همزمان با آماده کردن سبزه بر سر سفره هفت سین، نهالی هم در دل خاک می کارند و با کاشتن آن کم کم به استقبال از بهار زیبا و دل‌انگیز می روند.
امسال و در شرایط حضور بیماری کرونا هم هفته منابع طبیعی و آبخیزداری پر شور و با حضور گسترده مردمی با کاشت نهال در اراضی و رونمایی از نقشه پوشش گیاهی کشور و برنامه‌های متنوع فرهنگی و آموزشی و ترویجی و نیز مشارکت دانشگاهیان در پویش ملی هم کاشت برگزار می گردد‌.
دانشگاه ملایر هم هفته منابع طبیعی را با برگزاری نشست علمی پویش هم کاشت با حضور مدیران منابع طبیعی استان و شهرستان و اساتید دانشگاه آغاز و در ادامه با عقد تفاهم نامه همکاری دانشگاه و اداره کل منابع طبیعی استان، برای پنج روز از ایام هفته در ساعت ۱۹ ، تعدادی از اعضای هیات علمی دانشکده منابع طبیعی در خصوص اهمیت و ارزش حفظ اکوسیستم های جنگلی و مرتعی و حفظ منابع آب و خاک با دانشجویان به گفتگو پرداختند.
امروز ۱۶ اسفند هم روز درختکاری در دانشگاه ملایر بود. حضور پر شور دانشجویان و فعالان فرهنگی در کنار دانشگاهیان و میهمانان حوزه منابع طبیعی از شهرستان و استان، معاونین اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان و رییس اداره منابع طبیعی شهرستان ملایر و جمعی از علاقه مندان با رعایت پروتکل های بهداشتی، تاکیدی بود بر اهمیت و ارزش گزاری بر این سنت دیرین ایران اسلامی است. این مراسم زیبا در فضای جلوی پژوهشکده انگور و کشمش و با تلاوت قرآن کریم آغاز شد. سپس معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه و مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه در خصوص ارزش و اهمیت روز درختکاری در فرهنگ کشور و لزوم توجه جدی به حفظ منابع آب و خاک و محیط زیست ایراد سخن کردند. در پایان دانشگاهیان، مسئولین و کارمندان و دانشجویان شرکت کننده در مراسم با کاشت درختان زبان گنجشک، کاج و سرو، بار دیگر بر گسترش این فرهنگ و توجه به توسعه پایدار تاکید کردند.
لازم به ذکر است مدیریت امور عمومی و فضای سبز دانشگاه تاکنون بیش از ۱۲۰۰۰ اصله نهال را غرس نمودند و تا پایان سال حدود ۴ هکتار از اراضی دانشگاه را زیر پوشش کاشت نهال قرار خواهند داد.
به اطلاع می رساند امسال هفته منابع طبیعی و آبخیزداری به شرح ذیل نام گذاری شدند.
روز جمعه (۱۵اسفندماه) به عنوان اولین روز هفته منابع طبیعی که روز درختکاری نامگذاری شده است یک روز سراسری در کشور است و در این روز کارکنان ادارات منابع طبیعی و مردم با شعار «درختکاری و توسعه پوشش گیاهی» درعرصه‌ها حضور می‌یابند و به رسم دیرینه نهال به زمین هدیه و برای هم سعادت و نیکبختی آرزو می‌کنند.
روز شنبه (۱۶ اسفند ماه) همزمان با دومین روز هفته منابع طبیعی که به «اجرای طرح‌های آبخیزداری و آبخوانداری» تعلق دارد، پارک آبخیز «دره گردو» استان مرکزی در ارتباطی ویدئو کنفرانسی با مشارکت شهرداری افتتاح می‌شود.
روز یکشنبه (۱۷ اسفند) مصادف با سومین روز هفته منابع طبیعی که به نام «منابع طبیعی، فرهنگ و رسانه» نامگذاری شده است، مدیران منابع طبیعی در سراسر کشور به پاس زحمات اصحاب رسانه در امر اطلاع رسانی و فرهنگ سازی با خبرنگاران و مدیران رسانه دیدار و گفت و گو خواهند کرد و سرانجام با کاشت نهال به طبیعت سلامی دوباره خواهند داد.
روز دوشنبه (۱۸اسفند ماه) که روز «منابع طبیعی، حفاظت و قانون» نام گرفته است، از سامانه‌های طرح تحول دیجیتال سازمان جنگل ها رونمایی خواهد شد همچنین در این روز قانون حفظ و حمایت از منابع طبیعی از سوی مراجع قضایی و دست اندرکاران قانون مورد تاکید مجدد قرار می‌گیرد.
روز سه شنبه (۱۹ اسفندماه) در تقویم هفته منابع طبیعی «روز منابع طبیعی و آموزه‌های دینی» است. در این روز کارکنان منابع طبیعی و دوستداران طبیعت با کاشت نهال بر مزار شهدای گمنام به مقام والای شهدا ادای احترام می‌کنند.
روز چهارشنبه (۲۰ اسفندماه) روز «منابع طبیعی، آموزش و پژوهش» نامگذاری شده است. در پیش از ظهر این روز سازمان جنگل ها مراسمی مشترک با اساتید دانشگاه، محققان و مجامع علمی منابع طبیعی در دانشکده منابع طبیعی کرج برگزار می‌کند. در این روز از تعدادی از اساتید برتر که در زمینه تهیه مقاله، چاپ کتاب و کارهای پژوهشی نقش‌آفرینی کرده‌اند، تقدیر می‌شود همچنین در بعد ازظهر روز چهارشنبه در سازمان جنگل‌ها در مراسمی از نقشه به‌هنگام شده پوشش گیاهی کشور رونمایی می شود.
در ادامه برگزاری مراسم روز شمارهفته منابع طبیعی و پنجشنبه (۲۱ اسفندماه) در هفتمین روز هفته که به عنوان روز «منابع طبیعی، خانواده و مسئولیت اجتماعی» نامگذاری شده است، خانواده کارکنان در ستاد سازمان جنگل‌ها حضور می‌یابند و ضمن آشنایی با محیط سازمانی با ارائه نظرات و پیشنهادات در تصمیم گیری‌های اجرایی به منابع طبیعی کمک خواهند کرد.
1399/12/9 شنبه
سامانه مرکز آموزش های الکترونیکی نیمسال 992 آماده استفاده اساتید و دانشجویان است.

سامانه مرکز آموزش های الکترونیکی دانشگاه ملایر به آدرس http://lms.malayeru.ac.ir   آماده استفاده اساتید و دانشجویان است.

اساتید محترم به منظور ورود به سامانه و بارگذاری اطلاعات مربوط به دروس خود می توانند با استفاده از راهنمای موجود در صفحه نخست سامانه و نام کاربری و کلمه عبور به شکل زیر اقدام نمایند.

نام کاربری اساتید: شماره ملی

کلمه عبور اساتید: شماره ملی

همچنین نام کابری و کلمه عبور دانشجویان محترم به منظور مشاهده و دریافت اطلاعات دروس به شکل زیر می باشد.

نام کاربری: شماره دانشجویی

کلمه عبور: شماره ملی


توجه: در صورتی که برای اساتید و دانشجویان با کد ملی که با عدد صفر شروع می شود، پیام ورود ناموفق مشاهده گردید از درج صفر ابتدای کد ملی صرف نظر نمائید.

همچنین آموزش مجازی ترم های قبل(982 و 991) با آدرس http://lms982.malayeru.ac.ir  و http://lms991.malayeru.ac.ir با همان نام کاربری و کلمه عبور ترم قبل در دسترس می باشد.

اخبار پژوهشی و فناوریبيشتر
1400/1/23 دوشنبه
اختلال در اینترنت استان با توسعه فاز دوم شبکه دیتای مخابرات منطقه همدان
در راستای ارتقاء تجهیزات اینترنت مخابرات و برگردان فاز دوم شبکه دیتای منطقه همدان بر روی IPNI و عملیات Down Time از ساعت 0 لغایت ۷ بامداد سه شنبه ۲۴ فروردین ۱۴۰۰ اینترنت کلیه مشترکین مخابرات و سامانه های ۲۰۲۰ و ۱۱۸ با اختلال مواجه خواهد شد، ضمن عذرخواهی، از صبر و شکیبایی هم استانی های گرامی سپاسگزاریم.
اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی مخابرات منطقه همدان
1399/12/9 شنبه
سامانه مرکز آموزش های الکترونیکی نیمسال 992 آماده استفاده اساتید و دانشجویان است.

سامانه مرکز آموزش های الکترونیکی دانشگاه ملایر به آدرس http://lms.malayeru.ac.ir   آماده استفاده اساتید و دانشجویان است.

اساتید محترم به منظور ورود به سامانه و بارگذاری اطلاعات مربوط به دروس خود می توانند با استفاده از راهنمای موجود در صفحه نخست سامانه و نام کاربری و کلمه عبور به شکل زیر اقدام نمایند.

نام کاربری اساتید: شماره ملی

کلمه عبور اساتید: شماره ملی

همچنین نام کابری و کلمه عبور دانشجویان محترم به منظور مشاهده و دریافت اطلاعات دروس به شکل زیر می باشد.

نام کاربری: شماره دانشجویی

کلمه عبور: شماره ملی


توجه: در صورتی که برای اساتید و دانشجویان با کد ملی که با عدد صفر شروع می شود، پیام ورود ناموفق مشاهده گردید از درج صفر ابتدای کد ملی صرف نظر نمائید.

همچنین آموزش مجازی ترم های قبل(982 و 991) با آدرس http://lms982.malayeru.ac.ir  و http://lms991.malayeru.ac.ir با همان نام کاربری و کلمه عبور ترم قبل در دسترس می باشد.

1399/11/28 سه‌شنبه
محققان برتر دانشگاه ملایر بر اساس فهرست اعلام شده دانشگاه استنفورد
بر اساس گزارش مرکز اطلاعات علمی جهاد دانشگاهی در لیست منتشر شده دانشگاه استنفورد (Stanford) بر مبنای تعداد و کیفیت پژوهش های محققان دانشگاهی، اسامی پنج عضو هیات علمی دانشگاه ملایر نیز معرفی شده است.
دفتر ریاست و روابط عمومی دانشگاه ضمن آرزوی توفیق روزافزون برای اساتید محترم، کسب این دستاورد علمی را به ایشان و دانشگاهیان دانشگاه ملایر تبریک عرض می نماید.
دکتر مهیار یوسفی
گروه مهندسی معدن
دکتر فرشید میرزائی
گروه ریاضی
دکتر مهدی کزازی
گروه مهندسی مواد و سرامیک
دکتر داریوش سوری
گروه فیزیک
دکتر محمود مرادی
گروه مکانیک

 
1399/9/23 یکشنبه
پژوهشگران برتر استانی دانشگاه ملایر در سال 1399
مراسم تجلیل از برگزیدگان پژوهش و فناوری استان همدان به مناسبت هفته پژوهش، صبح روز چهارشنبه مورخ 19 آذر 1399 به صورت مجازی برگزارشد. در این مراسم 4 عضو هیات علمی دانشگاه ملایر در گروه های ادبیات و علوم انسانی، علوم پایه، علوم فنی و مهندسی و کشاورزی و منابع طبیعی به عنوان برگزیدگان سال ۱۳۹۹ استان همدان معرفی شدند. حوزه معاونت پژوهشی دانشگاه ملایر، ضمن آرزوی موفقیت روزافزون، انتخاب شایسته این عزیزان را، به ایشان و جامعه دانشگاهی، تبریک عرض می نماید.
دکترسعید آریاپوران
(پژوهشگر برگزیده در حیطه علوم انسانی)
دکترفرشیدمیرزائی
(پژوهشگر برگزیده در حیطه علوم پایه)
دکتر محمود مرادی
(پژوهشگر برگزیده در حیطه علوم فنی و مهندسی)