دوشنبه 8 خرداد 1402   08:31:43
1398/7/10 چهارشنبه
اخبار دانشگاهبيشتر
به منظور تبادل نظر، هم افزایی و اشتراک گذاری تجربیات صورت گرفت: گردهمایی موکب داران و فعالان اربعینی استان همدان در دانشگاه ملایر 1402/3/6 شنبه
به منظور تبادل نظر، هم افزایی و اشتراک گذاری تجربیات صورت گرفت: گردهمایی موکب داران و فعالان اربعینی استان همدان در دانشگاه ملایر
گردهمایی موکب داران و فعالان اربعینی استان همدان با هدف تبادل نظر، هم افزایی و اشتراک گذاری تجربیات و همچنین طرح و پیگیری مسائل و مشکلات پیش رو در دانشگاه ملایر برگزار گردید.
در ابتدای نشست دکتر سلیمانی معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه ضمن خیر مقدم به موکب داران، مطالبی در خصوص فعالیت های فرهنگی دانشگاه بیان کرد و بر انجام فعالیت های فرهنگی و فرهنگ سازی در مواکب در کنار پذیرایی از زائرین تاکید کرد.
در ادامه سید رضا موسوی رئیس ستاد خدمت گذاران اربعین در استان همدان ضمن خیر مقدم به همه موکب داران و تشکر از میزبانی دانشگاه به بیان خاطراتی در خصوص اربعین وبرپایی موکب پرداخت ودر راستای حل موانع وپیگیری رفع مشکلات موکب داران اعلام آمادگی نمود.
در بخش دیگری از این نشست آقای حسن رضا نیا معاون سیاسی امنیتی اجتماعی استاندار بر پیگیری مشکلات و موارد مطرح شده توسط موکب داران تاکید کرد و مقررگردید به منظور برسی دقیق تر، جلسه ای با حضور همه موکب داران و مسئولین مرتبط دراستانداری همدان برگزارگردد.
در پایان مراسم شرکت کنندگان پس از اقامه نماز ظهر وعصر، مهمان خوان پربرکت موکب امام رضا(ع)شهرستان ملایر بودند.
 
امضای تفاهم نامه همکاری دانشگاه ملایر و سازمان انرژی اتمی 1402/3/5 جمعه
امضای تفاهم نامه همکاری دانشگاه ملایر و سازمان انرژی اتمی
تفاهم نامه همکاری مشترک دانشگاه ملایر و شرکت توسعه کاربرد پرتوهای سازمان انرژی اتمی ایران امضاء شد.
در راستای تقویت همکاری های علمی و پژوهشی دانشگاه، سازمان انرژی اتمی و صنایع مرتبط، این تفاهم نامه همکاری های علمی و پژوهشی بمنظور میکروب زدایی و پرتودهی مواد غذایی، پزشکی و پلیمری انجام شده است.
 دکتر محمدی منش رئیس دانشگاه، دکتر شیرمردی معاون سازمان انرژی اتمی و مدیر عامل شرکت توسعه کاربرد پرتوهای سازمان انرژی؛ حجت الاسلام آزادی خواه نماینده محترم مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی و دکتر ملکی مدیر عامل مرکز پرتو دهی غرب کشور امضاء کنندگان این تفاهم نامه بر ضرورت استفاده از ظرفیت های علمی و پژوهشی دانشگاه ملایر در این عرصه تاکید کردند و مقرر شد در جلساتی مشترک راهکارهای اجرایی کردن تفاهم نامه با جدیت پیگیری شود. رشته های زیست شناسی، کشاورزی، شیمی، فیزیک و مواد، منابع طبیعی، برق و پژوهشکده کشمش و انگور در این در این حوزه می توانند فعالیت داشته باشند.
دانشگاه ملایر از حمایت ها و تلاش های حجت الاسلام و المسلمین آزادی خواه نماینده محترم مردم شریف ملایر در مجلس شورای اسلامی که منجر به امضای این تفاهم نامه شد؛ تشکر می نماید.

بخش های مهم این تفاهم نامه به شرح زیر است:
با عنایت به اهمیت بررسی علمی مشکلات و رفع نیازهای موجود از طریق بهره گیری از ظرفیت های مراکز دانشگاهی و به منظور فراهم آوردن زمینه مساعد برای تعامل سازنده بین مراکز علمی و دستگاه‌های اجرایی، تفاهم نامه همکاری سه جانبه فناورانه در حوزه کشاورزی، صنعت و سلامت فی مابین شرکت توسعه کاربرد پرتوها و شرکت دیدار و دانشگاه ملایر منعقد گردید.

اهداف تفاهم نامه:

- حمایت و تسریع در روند انتقال دانش فنی و فناوری و کمک به حل مسائل و چالش های بخش کشاورزی صنعت پزشکی و دامپزشکی
- بهره مندی از توان علمی و تجهیزاتی یکدیگر در جهت توسعه علم و فناوری اصلی یک کشور و همکاری در زمینه فعالیت های پژوهشی و آموزشی

موضوع تفاهم نامه
:

- همکاری فناورانه و پژوهشی در حوزه های کشاورزی (کنترل و دفع آفات کشاورزی، اصلاح و تولید ارقام مهم گیاهان زراعی، باغی، زینتی دارویی، مرتعی و جنگلی و افزایش حاصلخیزی خاک) علوم دامی (تغذیه دام بهبود کیفیت خوراک مصرفی دام طیور، آبزیان و...) و شیلات
- توسعه امنیت غذایی و سلامت محصولات کشاورزی و دامی
- همکاری در جهت توسعه سامانه های پرتودهی صنعتی در سطح کشور
- بهره مندی طرفین از امکانات مشترک از قبیل نیروی انسانی امکانات و تجهیزات فنی
- تبیین دستاوردهای عظیم نظام جمهوری اسلامی ایران در حوزه های مختلف علوم فناورانه و دانش بنیان از جمله کاربرد انرژی صلح آمیز هسته ای در جهت ارتقا سطح سلامت و زندگی مردم و بهبود کیفیت محصولات صنعتی و کشاورزی
- ایجاد تسهیلات و بستر مناسب در برقراری ارتباط با مراکز رشد و فناوری کل کشور به منظور ،تولید بازاریابی فروش و بکارگیری دستاوردها و محصولات حاصل از پروژه های مشترک فی مابین شرکت توسعه کاربرد ،پرتوها دانشگاه ملایر و شرکت دیدار
- همکاری در جهت تشخیص و کنترل بیماری های دام طیور و آبزیان با استفاده از فناوری کاربرد پرتوها
- برگزاری نشست های علمی ،مشترک انتقال تجربیات و تبادل افکار و اطلاعات
- استفاده از امکانات طرفین به منظور برگزاری کارگاه های آموزشی و دوره های تخصصی
- تسهیلگری در تجاری سازی نتایج پروژه های مورد تحقیق
- همکاری طرفین در طراحی و اجرای گردهمایی های علمی داخلی و خارجی چاپ و انتشار نشریات مقالات و کتب علمی و تعریف و اجرای پایان نامه رساله دانشجویان دوره های تحصیلات تکمیلی در زمینه های تخصصی مورد نیاز با هدایت اعضای هیئت علمی دانشگاه ملایر به عنوان استاد راهنما و مشاور
- ایجاد تسهیلات در ارائه خدمات آزمایشگاهی و برنامه ریزی و اجرای پروژه های مشترک در زمینه های مورد توافق
بررسی روند اجرای پروژه دانشکده فنی و مهندسی 1402/3/4 پنجشنبه
بررسی روند اجرای پروژه دانشکده فنی و مهندسی
با حضور رئیس و معاون اداری و مالی دانشگاه روند اجرایی فاز یک پروژه دانشکده فنی و مهندسی بررسی شد.
در این بازدید ضمن بررسی وضعیت پروژه و اقدامات پیمانکار بر ضرورت تسریع در روند انجام کار تاکید شد.
در سفر ریاست محترم جمهوری به استان همدان ۸۰۰ میلیارد ریال به پروژه دانشکده فنی و مهندسی و کتابخانه مرکزی دانشگاه اختصاص یافت که با پرداخت بخش اول این اعتبار فعالیت اجرایی فاز یک پروژه با زیربنای ۴۵۰۰ متر آغاز شد و فرایند شروع مناقصه فاز دو پروژه شامل موتورخانه نیز آغاز شده است.
راه اندازی پژوهشکده مطالعات سیستم های قدرت دانشگاه ملایر 1402/2/30 شنبه
راه اندازی پژوهشکده مطالعات سیستم های قدرت دانشگاه ملایر
در همکاری مشترک دانشگاه ملایر و برق باختر، اساسنامه راه اندازی پژوهشکده مطالعات سیستم های قدرت دانشگاه ملایر امضاء و فعالیت این مرکز آغاز شد.
این اساسنامه که پس از چند ماه کار کارشناسی به امضای رئیس دانشگاه ملایر و مدیر عامل برق منطقه‌ای باختر رسید گام موثری برای رفع نیازهای برق شهرستان و منطقه غرب کشور در تعامل دانشگاه و صنعت برق می باشد.
 با بهره‌گیری از ظرفیت اساتید و دانشجویان رشته برق از این پس پروژه های تحقیقاتی مشترک منعقد و اجرایی خواهد شد.
دانشگاه ملایر از حمایت های دکتر بیگی نژاد نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی که منجر به راه اندازی این پژوهشکده شد تشکر می نماید.
کسب عنوان ممتاز کشوری توسط فعال فرهنگی دانشگاه ملایر 1402/2/27 چهارشنبه
کسب عنوان ممتاز کشوری توسط فعال فرهنگی دانشگاه ملایر
محمدرضا اسماعیلی دانشجوی دوره کارشناسی مکانیک دانشگاه ملایر و دبیر هیئت منتظران ظهور در جشنواره قرآن و عترت کشوری در رشته مداحی موفق به اخذ عنوان ممتاز شد. این موفقیت را به ایشان وجامعه دانشگاه ملایر تبریک عرض می کنیم و موفقیت بیش از بیش ایشان را از درگاه ایزد منان خواهانیم.
معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه ملایر
با امضای تفاهم نامه صورت گرفت: تعامل و همکاری متقابل دانشگاه ملایر و اداره آموزش و پرورش شهرستان ملایر افزایش می یابد. 1402/2/25 دوشنبه
با امضای تفاهم نامه صورت گرفت: تعامل و همکاری متقابل دانشگاه ملایر و اداره آموزش و پرورش شهرستان ملایر افزایش می یابد.
نشست بررسی و تبادل نظر در خصوص زمینه های تعامل و همکاری متقابل دانشگاه و آموزش و پرورش با حضور رئیس دانشگاه ملایر، رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان و جمعی از مسئولان و مدیران دانشگاه برگزار شد.
در این جلسه طرفین ضمن بررسی ظرفیت های موجود و زیرساخت های قابل استفاده بر تعامل بیشتر و توسعه همکاری بین دانشگاه ملایر و اداره آموزش و پرورش شهرستان به عنوان دو رکن اساسی تعلیم و تربیت تاکید کردند و در پایان تفاهم‌نامه همکاری امضا گردید.
مراسم تقدیر از تلاش ها و تبادل نظر اساتید حق التدریس دانشگاه برگزار شد. 1402/2/25 دوشنبه
مراسم تقدیر از تلاش ها و تبادل نظر اساتید حق التدریس دانشگاه برگزار شد.
مراسم تقدیر از زحمات و تلاش های یکساله اساتید حق التدریس دانشگاه و هم اندیشی و تبادل نظر با ایشان با حضور مسئولین دانشگاه و جمعی از این عزیزان در فضایی صمیمی و گفتگومحور برگزار شد.
در ابتدای نشست دکتر افتخاری معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی با تبریک هفته آموزش و گرامیداشت مقام معلم، گزارشی از فعالیت ها و اقدامات حوزه معاونت آموزشی ارائه نمود و نکاتی در خصوص برگزاری منظم جلسات آموزشی بیان کرد.
در ادامه دکتر محمدی منش رئیس دانشگاه ضمن گرامیداشت هفته آموزش و قدردانی از تلاش های اساتید حق التدریس، به پرداخت منظم و سریع حق الزحمه اساتید حق التدریس اشاره کرد و در ادامه به سوالات و نظرات مطرح شده پاسخ داد.
کانون هلال احمر دانشگاه ملایر به مناسبت روز جهانی صلیب سرخ و هلال احمر اردوی کوهپیمایی برگزار نمود 1402/2/25 دوشنبه
کانون هلال احمر دانشگاه ملایر به مناسبت روز جهانی صلیب سرخ و هلال احمر اردوی کوهپیمایی برگزار نمود
کانون هلال احمر دانشگاه ملایر با همکاری اداره تربیت بدنی دانشگاه به مناسبت روز جهانی صلیب سرخ وهلال احمر در روزهای پنج شنبه مورخ 21 اردیبهشت 14202 ویژه دانشجویان خوابگاهی پسر دانشگاه ملایر درمحل کوه گرمه ملایر و روز جمعه مورخ 22 اردیبهشت 1402 ویژه دانشجویان خوابگاهی دختر دانشگاه ملایر در محل پارک جنگلی شاهد برگزار کردند و دانشجویان از ابتدای کوهپیمایی شروع به پاکسازی پارک جنگلی شاهد نمودند که به همت این دانشجویان زباله های بسیار زیادی جمع آوری گردید و در انتهای کوهپیمایی از دانشجویان با صرف صبحانه پذیرایی شد.
 
دانشجویان دختر دانشگاه ملایر در جشن بزرگ دخترانه «دختران آفتاب» شرکت کردند 1402/2/24 یکشنبه
دانشجویان دختر دانشگاه ملایر در جشن بزرگ دخترانه «دختران آفتاب» شرکت کردند
به مناسبت سالروز میلاد حضرت معصومه سلام الله علیها و روز دختر مراسم با شکوهی با حضور دانشجویان دختر دانشگاه ملایر در روز شنبه 23 اردیبهشت ماه در مرکز همایش های شهید حیدری دانشگاه برگزار شد.
این همایش به همت کانون دانشجویی «دختران آفتاب» و با حمایت و پشتیبانی معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه برپا گردید.
در این مراسم شاهد تجدید بیعت بیش از چهارصد و پنجاه نفر از دانشجویان دختر با آرمان های اسلام و انقلاب اسلامی در فضایی شاد و سرزنده بودیم. جشنی که هم فریاد داشت و هم سکوت، هم اشک داشت و هم لبخند! هم از حماسه آرمان علی وردی گفته شد و هم از عفاف و حجاب دختر ایرانی! دخترانی که زیر هجمه های فرهنگی ضد انقلاب غربی و شرقی هستند در سالن شهید حیدری فریاد می زدند که اگر فرزندی داشته باشیم نامش را علی می گذاریم! دل به امام رضا سپرده بودند و با چشمانی اشکبار حین صلوات خاصه از امام رئوف حاجت طلب می کردند. به احترام ایران ایستادند و با افتخار و دست بر سینه سرود ملی کشورشان را زمزمه کردن.
پای صحبت استادی از اساتید حوزه آرام و با احترام نشستند تا نشان دهند ترفند دشمن برای بی احترامی به روحانیت به ثمر ننشسته! الحمدلله که دخترانی از جنس آفتاب داریم.
در این مراسم برنامه های اجرای گروه همخوانی (توسط گروه هنری افرا)، مولودیه خوانی توسط آقای حسین عبدلی، سخنرانی با حضور سرکار خانم نگاهداری(استاد حوزه و دانشگاه)، مسابقه فرهنگی، پخش کلیپ، توزیع بسته های فرهنگی ، با اجرای تحسین برانگیز مجری توانمند استان همدان آقای مناصبی برگزار و با صرف شام به پایان رسید.
 
اخبار پژوهشی و فناوریبيشتر
1402/2/31 یکشنبه
فراخوان جذب امریه سربازی ارتباط با صنعت در دانشگاه ملایر
اداره ارتباط با صنعت و جامعه دانشگاه ملایر در راستای اجرای اصل 147 قانون اساسی و با استناد به ماده 66 قانون خدمت نظام وظیفه و بر اساس سند همکاری ستاد کل نیروهای مسلح و اداره کل ارتباط با جامعه و صنعت وزارت علوم، تحقیقات، و فناوری، اقدام به جذب نیروی امریه می کند. به همین منظور و در راستای پشتیبانی و تقویت فعالیت‌های ارتباط با جامعه و صنعت، دفتر ارتباط با صنعت موفق به کسب مجوز گذراندن خدمت سربازی دو نفر در قالب امریه (غیر هیات علمی) از وزارت عتف شده است.
لذا مشمولان آماده به خدمت مقدس سربازی در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری در رشته های مورد نیاز که در ادامه می آید، می توانند از تاریخ 31 اردیبهشت 1402 لغایت 04 خرداد 1402 با مراجعه به سامانه جذب پرسنل امریه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به نشانی https://amriye.msrt.ir/ نسبت به ثبت درخواست خود اقدام کنند.
تاریخ اعزام: 01 مرداد 1402
تاریخ شروع ثبت نام: 31 اردیبهشت 1402
 تاریخ پایان ثبت نام: 04 خرداد 1402
اعلام نتیجه بررسی اولیه: 08 خرداد 1402
تاریخ شروع مصاحبه: 08 خرداد 1402
تاریخ پایان مصاحبه: 11 خرداد 1402

 شرایط اختصاصی:
داشتن مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد یا دکتری
 رشته‌های تحصیلی موردنیاز:
1- رشته مهندسی مکانیک- کارشناسی ارشد یا دکتری- مهارت در زمینه فرآوری لیزری مواد.
2- رشته مهندسی مواد- کارشناسی ارشد یا دکتری- مهارت در زمینه فروآلیاژها و فروسیلیس ها.
3- رشته شیمی- کارشناسی ارشد یا دکتری- مهارت در زمینه کار آزمایشگاهی و پژوهشی های عملی پیوسته.
4- رشته فیزیک- کارشناسی ارشد یا دکتری- مهارت در زمینه کار عملی پراش اشعه ایکس (XRD)
5) فضای سبز
6) مهندسی شیمی
7) دامپزشکی عمومی
8) علوم دامی
1402/2/14 پنجشنبه
اطلاعیه گرنت 1402
1402/2/14 پنجشنبه
مبلغ یارانه اعتباری خرید کتاب برای اعضای هیئت علمی، دانشجویان و طلاب اعلام شد
  محمد خلج؛ مدیر کمیته اداری و مالی نمایشگاه کتاب: یارانه اعتباری خرید کتاب از سه روز قبل از آغاز نمایشگاه (هفدهم اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۲) به اعضای هیئت علمی، دانشجویان و طلاب سراسر کشور تخصیص داده می‌شود.
سقف یارانه اعتباری خرید کتاب برای دانشجویان و طلاب ۶۰۰ هزار تومان است که از این مقدار ۳۶۰ هزار تومان سهم مشارکت دانشجویان و طلاب بوده و ۲۴۰ هزار تومان سهم معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است.
همچنین سقف یارانه اعتباری خرید کتاب برای اعضای هیئت علمی ۷۰۰ هزار تومان است که از این مقدار معادل ۳۵۰ هزار تومان سهم عضو هیئت علمی و ۳۵۰ هزار تومان نیز برعهده معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با مشارکت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خواهد بود.
یارانه اعتباری خرید کتاب(بُن کتاب) صرفا در بخش مجازی سی‌وچهارمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران قابل استفاده است و به‌صورت «اعتبار خرید» به کد ملی متقاضیان اختصاص پیدا می‌کند.
برای دریافت این یارانه در هنگام درخواست نیازی به واریز وجه نیست و یارانه اختصاصی در زمان خرید کتاب محاسبه و کسر خواهد شد.
1402/2/14 پنجشنبه
اطلاعیه برگزاری کارگاه‌های آموزشی ایمنی، بهداشت و محیط زیست (HSE) ویژه دانشجویان تحصیلات تکمیلی
معاونت پژوهشی و فناوری و کمیته HSE دانشگاه ملایر برگزار می کند:
کارگاه‌های آموزشی " ایمنی در آزمایشگاه " و "ایمنی در کارگاه‌های عمرانی و برق"
به اطلاع دانشجویان تحصیلات تکمیلی ورودی نیمسال 1401 و ماقبل با زمینه کار تحقیقی آزمایشگاهی/کارگاهی می‌رساند، بر اساس مصوبه شورای تحصیلات تکمیلی دانشگاه، اخذ گواهی شرکت در کارگاه‌های آموزشی ایمنی، بهداشت و محیط زیست HSE)) جهت تصویب پروپوزال و دریافت مجوز حضور در آزمایشگاه / کارگاه پژوهشی برای دانشجویان با زمینه کاری آزمایشگاهی/کارگاهیالزامی می‌باشد. لذا لازم است دانشجویان تحصیلات تکمیلی جهت ثبت نام و شرکت درکارگاه‌ها به آدرس موجود در پورتال دانشگاه ملایر به آدرس https://malayeru.ac.ir/portal/hse مراجعه نمایند. کارگاه‌ها در دو گروه " ایمنی در آزمایشگاه " و "ایمنی در کارگاه‌های عمرانی و برق" برگزار می شود. لطفا دانشجویان محترم در گروه مخصوص به خود ثبت نام نمایند.
زمان برگزاری کارگاه :20 اردیبهشت 1402
گروه اول: ایمنی در آزمایشگاه ( مخصوص دانشجویان دانشکده های علوم پایه، کشاورزی، منابع طبیعی و گروه مهندسی مواد) ساعت تشکیل : 8:30 تا 12:30
گروه دوم: ایمنی در کارگاه‌های عمرانی و برق (مخصوص دانشجویان دانشکده‌های فنی- مهندسی و عمران-معماری) ساعت تشکیل 14 تا 18
آدرس ایمیل جهت پاسخگویی به سوالات : hse@malayeru.ac.ir
اخبار آموزشی و تحصیلات تکمیلیبيشتر
1402/2/25 دوشنبه
مراسم تقدیر از تلاش ها و تبادل نظر اساتید حق التدریس دانشگاه برگزار شد.
مراسم تقدیر از زحمات و تلاش های یکساله اساتید حق التدریس دانشگاه و هم اندیشی و تبادل نظر با ایشان با حضور مسئولین دانشگاه و جمعی از این عزیزان در فضایی صمیمی و گفتگومحور برگزار شد.
در ابتدای نشست دکتر افتخاری معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی با تبریک هفته آموزش و گرامیداشت مقام معلم، گزارشی از فعالیت ها و اقدامات حوزه معاونت آموزشی ارائه نمود و نکاتی در خصوص برگزاری منظم جلسات آموزشی بیان کرد.
در ادامه دکتر محمدی منش رئیس دانشگاه ضمن گرامیداشت هفته آموزش و قدردانی از تلاش های اساتید حق التدریس، به پرداخت منظم و سریع حق الزحمه اساتید حق التدریس اشاره کرد و در ادامه به سوالات و نظرات مطرح شده پاسخ داد.
1402/2/12 سه‌شنبه
در مراسم گرامیداشت روز معلم صورت گرفت: تقدیر از سرآمدان آموزشی دانشگاه و رونمایی از کتاب راه و بی راهه
مراسم گرامیداشت روز معلم و تقدیر از سرآمدان آموزشی دانشگاه با حضور دکتر بیگی نژاد نماینده مردم ملایر در مجلس، مسئولین دانشگاه و جمعی از اعضای هیأت علمی برگزار شد.
در ابتدای مراسم دکتر محمدی منش در سخنانی ضمن تبریک روز معلم به اساتید دانشگاه از تلاش های آموزشی، پژوهشی و تربیتی اعضای هیأت علمی دانشگاه قدردانی کرد.
در بخش بعدی مراسم حجت الاسلام عباسی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه با تبریک فرا رسیدن روز معلم، نقش اساتید و معلمان در حوزه مسائل فرهنگی و اجتماعی را در کنار آموزش علم و دانش، مهم و ارزشمند ارزیابی نمود و گفت: اخلاق، رفتار و حجب و حیای استاد در شخصیت دانشجویان اثرگذار و مثبت است.
در ادامه دکتر افتخاری معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی هفته گرامیداشت مقام معلم را تبریک گفت و گزارشی از فعالیت های حوزه معاونت آموزشی در یکسال گذشته ارائه نمود.
دکتر بیگی نژاد نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی نیز ضمن ابراز خرسندی از حضور در دانشگاه، هفته معلم و استاد را گرامی داشت. وی در ادامه با ارائه سخنانی به تبیین مسائل روز کشور پرداخت و دو محور مدیریت کلان مبتنی بر علم و قدرت بسیج کنندگی افکار عمومی جامعه را در راستای توسعه و تعالی کشور ضروری قلمداد نمود. وی ابراز امیدواری کرد اساتید دانشگاه بتوانند با ارائه راهکارهای مثبت در حل مسائل کشور ایفای نقش نمایند.
در بخشی از این برنامه با حضور حجت الاسلام والمسلمین ثروتی از کتاب تألیف شده ایشان با عنوان «راه و بی راهه» که حاصل مجموعه مباحث مطرح شده در نشست های بسیج اساتید دانشگاه ملایر با موضوع سیاست خارجی از منظر قرآن با رویکرد دشمن شناسی بود و توسط انتشارات دانشگاه ملایر به چاپ رسیده است، رونمایی شد.
در پایان نیز از اساتید سرآمد آموزشی دانشگاه ملایر و اعضای هیأت علمی و طرح های برتر حوزه ارتباط با صنعت و جامعه تقدیر به عمل آمد.

اساتید سرآمد آموزشی:
-  دکتر خسرو سایوند
- دکتر ایمان پژوهان
- دکتر ابراهیم غلامی حاتم
- دکتر داور گیوکی
منتخبین برترین طرح های پژوهشی دانشگاههای کشور:
- دکتر فرشاد سلیمانی
- دکتر علی نوری
منتخبین اعضای هیات علمی برتر در همکاری با جامعه و صنعت دانشگاه‌های کشور:
- دکتر مهیار یوسفی
- دکتر مهدی قبولی
1402/2/4 دوشنبه
اطلاعیه میهمانی، انتقال و تغییر رشته سال تحصیلی 1403- 1402
 به اطلاع کلیه دانشجویان کارشناسی متقاضی میهمان و انتقال در سال تحصیلی 1403- 1402 می رساند درخواست خود را صرفا از طریق سامانه جامع خدمات آموزشی وزارت متبوع به آدرس https://portal.saorg.ir ثبت کنند و از مراجعه حضوری به ادارات آموزش خودداری نمایند.
 تذکرات:
 • زمان ثبت تقاضاها از یکم اردیبهشت لغایت سی و یکم اردیبهشت ماه 1402 می باشد و قابل تمدید نمی باشد.
 • دانشجویان متقاضی میهمان که در نیمسال دوم سال تحصیلی 1402- 1401 در این دانشگاه و یا دانشگاه دیگر میهمان بوده اند نیز لازم است درخواست خود را در سامانه مذکور ثبت نمایند.
• متقاضیان تغییر رشته داخلی و انتقال توأم با تغییر رشته طبق کارنامه محرمانه (ورودی1401) مقطع کارشناسی می بایست درخواست خود را از شانزدهم اردیبهشت لغایت سی و یکم اردیبهشت ماه 1402 به صورت حضوری به دانشکده مربوطه ارائه و شخصاً مراحل لازم را از دانشکده مربوطه پیگیری نمایند.
 تذکر 1: هرگونه نقل و انتقالات اعم از انتقال و میهمانی، تنها در اردیبهشت 1402 و همراه با ثبت نام در سایت وزارت علوم امکان پذیر است و دانشجو می بایست حداقل 24 واحد را در دانشگاه ملایر گذرانده باشد.
 تذکر 2: هرگونه نقل و انتقالات اعم از انتقال، انتقال توام با تغییر رشته، میهمانی و تمدید میهمانی، منوط به ثبت ریز نمرات نیمسال های تحصیلی تا نیمسال اول 1401می باشد.
 تذکر 3: دانشگاه از پذیرش درخواست حضوری و به صورت دستی دانشجویانی که به هر دلیل درخواست خود را درمهلت مقرر در سامانه ثبت ننموده باشند معذور می باشد.
تذکر4: لازم به ذکر است متقاضیان جهت ثبت درخواست ابتدا بایستی درسامانه سجاد ثبت نام نمایند و پس از دریافت نام کاربری و رمز عبور از قسمت خدمات سازمان درخواست میهمانی و انتقال خود را ثبت نمایند.
تذکر5: دانشجویان متقاضی علاوه بر بارگذاری مستندات در سامانه نقل و انتقالات، می بایست حداکثر تا پایان سی و یکم اردیبهشت 1402 اصل مدارک را به کارشناس نقل و انتقالات آموزش کل دانشگاه سرکار خانم روزبهانی تحویل نمایند.
اداره کل امور آموزشی دانشگاه
1402/1/26 شنبه
تصویب شیوه نامه انتخاب برترین های دانشجویی سالیانه دانشگاه
اخبار توسعه و پشتیبانیبيشتر
1402/3/4 پنجشنبه
بررسی روند اجرای پروژه دانشکده فنی و مهندسی
با حضور رئیس و معاون اداری و مالی دانشگاه روند اجرایی فاز یک پروژه دانشکده فنی و مهندسی بررسی شد.
در این بازدید ضمن بررسی وضعیت پروژه و اقدامات پیمانکار بر ضرورت تسریع در روند انجام کار تاکید شد.
در سفر ریاست محترم جمهوری به استان همدان ۸۰۰ میلیارد ریال به پروژه دانشکده فنی و مهندسی و کتابخانه مرکزی دانشگاه اختصاص یافت که با پرداخت بخش اول این اعتبار فعالیت اجرایی فاز یک پروژه با زیربنای ۴۵۰۰ متر آغاز شد و فرایند شروع مناقصه فاز دو پروژه شامل موتورخانه نیز آغاز شده است.
1401/11/11 سه‌شنبه
راهنمای استفاده از سامانه تحت وب و نرم افزار کاربردی بیمه تکمیلی سینا (سیناد)
همکاران محترم به منظور ثبت و پیگیری هزینه های درمان می توانید به پورتال شرکت بیمه سینا، خدمات الکترونیکی بیمه درمان، سامانه ثبت آنلاین هزینه درمان(سیناد) مراجعه نموده و با ورود به سامانه نسبت به ثبت و پیگیری اسناد اقدام نمایند.
همچنین جهت دریافت و  نرم افزار کاربردی به پورتال بیمه سینا – خدمات الکترونیک –خدمات الکترونیکی  بیمه درمان- سامانه ثبت آنلاین  هزینه درمان ( سیناد)-نرم افزار مخصوص گوشی هوشمند –دریافت مستقیم نسخه اندروید مراجعه و با نصب نرم افزار نسبت به ثبت و پیگیری اسناد اقدام نمایند توجه : نام کاربری و کلمه عبور کد ملی اشخاص می باشد.
  1. افراد با ورود به قسمت اعلام هزینه درمان نسبت به بارگزاری هزینه های مربوطه اقدام نمایند.
  2. با ورود  به هر قسمت، فیلم آموزشی مربوطه قابل مشاهده می باشد.
  3. بعد از تایید نهایی و در صورت عدم مشکل کارمندان می بایست اصل هزینه تائید شده را دوشنبه هر هفته تحویل کارشناس بیمه سینا نمایند.
لازم به ذکر است ثبت اسناد هزینه درمان در سامانه بیمه تکمیلی (سیناد) الزامی است.
1401/10/17 شنبه
آگهی فراخوان ارزیابی کیفی و مناقصه عمومی يك مرحله‌ای (تکمیل خوابگاه متأهلین دانشگاه ملایر)
دانشگاه ملایر در نظر دارد با رعایت قانون برگزاری مناقصات، انجام عملیات موضوع ذیل را از طریق ارزیابی کیفی و مناقصه عمومی یک مرحله‌ای با استفاده از بخشنامه سرجمع به پیمانکار واجد شرایط واگذار نماید:
 الف) موضوع پروژه: تکمیل خوابگاه متأهلین دانشگاه ملایر به شماره 2001000050000015 سامانه ستاد
 ب) مبلغ برآورد اولیه پروژه: 39526763876ریال (سی و نه میلیارد و پانصد و بیست و شش میلیون و هفتصد و شصت و سه هزار و هشتصد و هفتاد و شش ریال)
ج) مدت انجام کار: 6 ماه
د) محل انجام کار: ملایر، کیلومتر 4 جاده ملایر-اراک، دانشگاه ملایر
ه) مبلغ تضمین شرکت در مناقصه: 1976339000ریال (یک میلیارد و نهصد و هفتاد و شش میلیون و سیصد و سی و نه هزار ریال)، بصورت ضمانتنامه بانکی معتبر با اعتبار حداقل سه ماهه از تاریخ تحویل پیشنهاد و با قابلیت تمدید برای 3 ماه دیگر و یا واریز وجه نقد به شماره شبا متمرکز سپرده 57010004001071507378919 IR نزد بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران به نام دانشگاه ملایر قابل پذیرش خواهد بود. 
 و) محل فروش و تحویل اسناد: هر سه پاکت الف، ب و ج باید بصورت الکترونیکی در سایت ستاد ایران بارگذاری شوند و فقط اصل پاکت الف در پاکت  مجزا و مهر و موم شده که مشخصات مناقصه بر روی آن نوشته شده است در مهلت مقرر به نشانی کارفرما ارسال و در دبیرخانه ثبت گردد.
ز) تاریخ فروش اسناد مناقصه:  مطابق زمان اعلام شده در سامانه ستاد ایران
ح) زمان تحویل اسناد مناقصه: مطابق زمان اعلام شده در سامانه ستاد ایران
ت) اعتبارات مالی پروژه از محل اعتبارات عمرانی بصورت نقد خواهد بود.
ی) شرایط پیمانکار: 1- داشتن حداقل رتبه 5 ابنیه و 5 تاسیسات از سازمان برنامه و بودجه کشور و دارا بودن ظرفیت آزاد کار  و گواهینامه صلاحیت ایمنی از اداره کار و رفاه اجتماعی
ک) حداقل امتیاز لازم برای بازگشایی پاکات قیمت 65 امتیاز کیفی مطابق اسناد اعلامی می باشد.
ل) نشانی کارفرما: ملایر، کیلومتر 4 جاده ملایر-اراک، دانشگاه ملایر تلفن: 32456518 -081
 م) سایر اطلاعات و جزئیات مربوط، در اسناد ارزیابی و مناقصه مندرج است.
تاريخ بازگشايي پاكات مناقصه : ساعت 10 روز یک شنبه مورخ 2 بهمن 1401
*** هزینه درج آگهی به عهده برنده مناقصه می‌باشد. ***
1401/10/16 جمعه
آگهی فراخوان ارزیابی پیمانکار و مناقصه عمومی يك مرحله‌ای (تکمیل فاز اول دانشکده فنی و مهندسی دانشگاه ملایر)
دانشگاه ملایر در نظر دارد با رعایت قانون برگزاری مناقصات، انجام عملیات موضوع ذیل را از طریق مناقصه عمومی یک مرحله‌ای با ارزیابی کیفی پیمانکار واجد شرایط واگذار نماید:
الف) موضوع پروژه: تکمیل فاز اول دانشکده فنی و مهندسی دانشگاه ملایر
ب) مبلغ برآورد اولیه پروژه: 173427364378ریال (یکصد و هفتاد و سه میلیارد و چهارصد و بیست و هفت میلیون و سیصد و شصت و چهار هزار و سیصد و هفتاد و هشت ریال)
ج) مدت انجام کار: 9 ماه
د) محل انجام کار: ملایر، کیلومتر 4 جاده ملایر-اراک، دانشگاه ملایر
ه) مبلغ تضمین شرکت در مناقصه: 8672000000ریال (هشت میلیارد و ششصد و هفتاد و دو میلیون ریال)، بصورت ضمانتنامه بانکی معتبر با اعتبار حداقل سه ماهه از تاریخ تحویل پیشنهاد و با قابلیت تمدید برای 3 ماه دیگر و یا واریز وجه نقد به شماره شبا متمرکز سپرده 57010004001071507378919 IR نزد بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران به نام دانشگاه ملایر قابل پذیرش خواهد بود. 
و) محل فروش و تحویل اسناد: هر سه پاکت الف، ب و ج باید بصورت الکترونیکی در سایت ستاد ایران بارگذاری شوند و فقط اصل پاکت الف در پاکت  مجزا و مهر و موم شده که مشخصات مناقصه بر روی آن نوشته شده است در مهلت مقرر به نشانی کارفرما ارسال و در دبیرخانه ثبت گردد.
ز) تاریخ فروش اسناد مناقصه:  مطابق زمان اعلام شده در سامانه ستاد ایران به شماره
ح) زمان تحویل اسناد مناقصه: مطابق زمان اعلام شده در سامانه ستاد ایران
ت) اعتبارات مالی پروژه از محل اعتبارات عمرانی بصورت نقد خواهد بود.
ی) شرایط پیمانکار: 1- داشتن حداقل رتبه 3 ابنیه و 4 تاسیسات از سازمان برنامه و بودجه کشور و دارا بودن ظرفیت آزاد کار  و گواهینامه صلاحیت ایمنی از اداره کار و رفاه اجتماعی
ک) نشانی کارفرما: ملایر، کیلومتر 4 جاده ملایر-اراک، دانشگاه ملایر- دفتر فنی و نظارت بر طرح های عمرانی تلفن: 32456518 -081
ل) سایر اطلاعات و جزئیات مربوط، در اسناد ارزیابی و مناقصه مندرج است.
تاريخ بازگشايي پاكات مناقصه : ساعت 10 روز شنبه مورخ 24 دی 1401
* هزینه درج آگهی به عهده برنده مناقصه می‌باشد. *
اخبار دانشجوییبيشتر
1402/2/24 یکشنبه
افتخار آفرینی دانشجوی دانشگاه ملایر در مسابقات کشتی پهلوانی و ورزش زورخانه ای قهرمانی دانشجویان دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی کشور
مسابقات کشتی پهلوانی و ورزش زورخانه ای قهرمانی دانشجویان دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی کشور به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی همدان برگزار گردید که در این مسابقات آقای علی مرادی از دانشگاه ملایر در وزن ۸۰ تا ۹۰ کیلوگرم این مسابقات با شایستگی به مقام قهرمانی رسیده و بازوبند پهلوانی این مسابقات را به بازو بست. اداره تربیت بدنی دانشگاه ملایر این موفقیت ارزشمند را به پهلوان با اخلاق و شایسته‌ی دانشگاه تبریک عرض می نماید.
اداره تربیت بدنی دانشگاه
1402/2/20 چهارشنبه
اطلاعیه در خصوص انتخابات شورای صنفی دانشجویان
"به اطلاع دانشجویان عزیز می رساند" با عنایت به برگزاری فرآیند انتخابات شورای صنفی دانشجویان طبق آیین نامه ابلاغی، تعداد داوطلبین عضویت در این شورا به الزام قانونی نرسیده و با توجه به مقارن شدن مهلت تمدید قانونی ثبت نام با ایام امتحانات، انتخابات این شورا به آبان ماه سال جاری موکول می‌گردد. مقتضی است دانشجویان گرامی نسبت به پیگیری اطلاعیه بعدی در مهرماه جهت ثبت نام در انتخابات اقدام فرمایند.
1402/2/17 یکشنبه
اطلاعیه زمانبندی ثبت نام و بخشنامه وام ضروری و ودیعه مسکن متاهلی
1402/2/6 چهارشنبه
جشنواره بهاره ورزش های همگانی ۱۴۰۲
اداره تربیت بدنی دانشگاه با همکاری انجمن ورزشی برگزار می‌نمایید:
جشنواره بهاره ورزش های همگانی ۱۴۰۲ 
مسابقات طبق جدول زمانبندی پیوست برگزار می‌شود 
در پایان جشنواره به نفرات و تیم های برتر جوایزی اهدا می گردد
مهلت ثبت نام رشته های تیمی در سامانه بوستان : ۱۱ اردیبهشت ماه
ادرس سامانه بوستان جهت ثبت نام : https://boostan.malayeru.ac.ir
اخبار فرهنگی و اجتماعیبيشتر
1402/3/6 شنبه
به منظور تبادل نظر، هم افزایی و اشتراک گذاری تجربیات صورت گرفت: گردهمایی موکب داران و فعالان اربعینی استان همدان در دانشگاه ملایر
گردهمایی موکب داران و فعالان اربعینی استان همدان با هدف تبادل نظر، هم افزایی و اشتراک گذاری تجربیات و همچنین طرح و پیگیری مسائل و مشکلات پیش رو در دانشگاه ملایر برگزار گردید.
در ابتدای نشست دکتر سلیمانی معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه ضمن خیر مقدم به موکب داران، مطالبی در خصوص فعالیت های فرهنگی دانشگاه بیان کرد و بر انجام فعالیت های فرهنگی و فرهنگ سازی در مواکب در کنار پذیرایی از زائرین تاکید کرد.
در ادامه سید رضا موسوی رئیس ستاد خدمت گذاران اربعین در استان همدان ضمن خیر مقدم به همه موکب داران و تشکر از میزبانی دانشگاه به بیان خاطراتی در خصوص اربعین وبرپایی موکب پرداخت ودر راستای حل موانع وپیگیری رفع مشکلات موکب داران اعلام آمادگی نمود.
در بخش دیگری از این نشست آقای حسن رضا نیا معاون سیاسی امنیتی اجتماعی استاندار بر پیگیری مشکلات و موارد مطرح شده توسط موکب داران تاکید کرد و مقررگردید به منظور برسی دقیق تر، جلسه ای با حضور همه موکب داران و مسئولین مرتبط دراستانداری همدان برگزارگردد.
در پایان مراسم شرکت کنندگان پس از اقامه نماز ظهر وعصر، مهمان خوان پربرکت موکب امام رضا(ع)شهرستان ملایر بودند.
 
1402/2/27 چهارشنبه
کسب عنوان ممتاز کشوری توسط فعال فرهنگی دانشگاه ملایر
محمدرضا اسماعیلی دانشجوی دوره کارشناسی مکانیک دانشگاه ملایر و دبیر هیئت منتظران ظهور در جشنواره قرآن و عترت کشوری در رشته مداحی موفق به اخذ عنوان ممتاز شد. این موفقیت را به ایشان وجامعه دانشگاه ملایر تبریک عرض می کنیم و موفقیت بیش از بیش ایشان را از درگاه ایزد منان خواهانیم.
معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه ملایر
1402/2/27 چهارشنبه
برگزاری همایش بزرگداشت سالروز آزادسازی خرمشهر با عنوان (خرمشهرهای پیش رو)
معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه ملایر برگزار میکند:
نظر به گرامیداشت سالروز آزادسازی خرمشهر همایشی با عنوان (خرمشهرهای پیش رو) و با حضور استاد برجسته کشوری دانشمند علوم استراتژیک با حضور دکتر مهدی فیروزکوهی که در روز شنبه 30 اردیبهشت ماه از ساعت 16 لغایت 19 به آدرس جاده اراک، دانشگاه ملایر، ساختمان سردار سلیمانی، مرکز همایش های شهید حیدری توسط معاونت فرهنگی و اجتماعی برگزار میگردد.
لازم به ذکر است به شرکت کنندگان در همایش، از طرف دانشگاه، گواهی شرکت در همایش ارائه میگردد.
1402/2/25 دوشنبه
انجمن علمی رشته مهندسی عمران، سمینار بازار کار در رشته عمران را برگزار کرد
 سمینار بازار کار مهندسی عمران توسط یکی از برترین مهندسین عمران کشور جناب آقای امیرطه نوروزی  ، به همت انجمن علمی عمران در تاریخ یکشنبه ۲۴ اردیبهشت ماه ۱۴۰۲در تالار حافظ دانشکده عمران و معماری با استقبال بی نظیر دانشجویان برگزار گردید. موضوع این سمینار پر کردن خلع بین دانشگاه و بازار کار بود و  نکات بسیار جذاب و مهمی توسط مدرس مطرح شد. همچنین در انتهای سمینار ، مدرس به پرسش های دانشجویان در خصوص بازار کار پاسخ داد  .