یکشنبه 2 مهر 1402   20:45:45
1398/7/10 چهارشنبه
ثبت نام ورودی های جدیدثبت نام ورودی های جدید
اخبار دانشگاهبيشتر
همایش تجلیل از خادمین امام حسین علیه السلام و موکب‌ های شهرستان ملایر در دانشگاه برگزار شد. 1402/6/28 سه‌شنبه
همایش تجلیل از خادمین امام حسین علیه السلام و موکب‌ های شهرستان ملایر در دانشگاه برگزار شد.
همایش و تقدیر از موکب داران و خادمین حسینی شهرستان ملایر با حضور حجت الاسلام والمسلمین ارزنده امام جمعه ملایر، مهندس اسماعیلی معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان و معاونین ایشان، خادمین، جمعی از مسئولین و مدیران ادارات شهرستان، فعالین و عوامل برپایی موکب های اربعین حسینی در مرکز همایش های شهید حیدری دانشگاه ملایر برگزار گردید.
این مراسم با اقامه نماز مغرب و عشاء و پذیرایی از خادمین حسینی به اتمام رسید.
تمدید زمان ثبت نام فراخوان جذب هیات علمی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری - سال ۱۴۰۲ 1402/6/15 چهارشنبه
تمدید زمان ثبت نام فراخوان جذب هیات علمی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری - سال ۱۴۰۲
ثبت نام اولین فراخوان جذب اعضای هیات علمی در سال ۱۴۰۲ در بازه زمانی "چهارم شهریورماه" لغایت "نوزدهم شهریورماه" از طریق  سامانه جامع جذب اعضای هیات علمی (مهر رضوی)  انجام می‌شود.
متقاضیان محترم می‌توانند با مراجعه به سایت فوق نسبت به ثبت نام در فراخوان اقدام نمایند.
لازم به ذکر است در این فراخوان دانشگاه ملایر نیز در 14 رشته به شرح زیر هیأت علمی پیمانی جذب می نماید.
دانشکده عنوان رشته گرایش ها و توضیحات
دانشکده فنی و مهندسی مهندسی هوش مصنوعی همه گرایش های مهندسی هوش مصنوعی
مهندسی متالورژی و مواد همه گرایش های مهندسی متالورژی و مواد
مهندسی مکانیک همه گرایش های مهندسی مکانیک
علوم زمین گرایش زمین شناسی اقتصادی (مرتبط با گروه معدن) همه گرایش های علوم زمین گرایش زمین شناسی اقتصادی
مهندسی اپتیک و لیزر (مرتبط با گروه فیزیک) همه گرایش های مهندسی اپتیک و لیزر
دانشکده علوم انسانی آموزش زبان فارسی همه گرایش های آموزش زبان فارسی
حقوق خصوصی همه گرایش های حقوق خصوصی
زبان و ادبیات انگلیسی همه گرایش های زبان و ادبیات انگلیسی
مشاوره همه گرایش های مشاوره
دانشکده علوم پایه شیمی همه گرایش ها (با اولویت شیمی تجزیه)
فیزیک همه گرایش های فیزیک
دانشکده علوم ریاضی و آمار علوم کامپیوتر همه گرایش های علوم کامپیوتر
دانشکده منابع طبیعی مهندسی صنایع مبلمان همه گرایش های مهندسی صنایع مبلمان
(رنگ، طراحی، چوب و موارد مرتبط)
دانشکده کشاورزی مهندسی کشاورزی - مهندسی منابع آب همه گرایش های مهندسی کشاورزی - مهندسی منابع آب
برپایی موکب اسکان شبانه و پذیرایی شهدای گمنام دانشگاه ملایر 1402/6/15 چهارشنبه
برپایی موکب اسکان شبانه و پذیرایی شهدای گمنام دانشگاه ملایر
همزمان با فرا رسیدن ایام اربعین حسینی، دانشگاه ملایر اقدام به برپایی موکب و اسکان شبانه و پذیرایی از زائران حسینی نموده است.
موکب شهدای گمنام دانشگاه ملایر به همت معاونت فرهنگی و اجتماعی و بسیج دانشجویی از تاریخ 5 لغایت 15 شهریور ماه 1402 در مسجد دانشگاه ملایر به منظور خدمات رسانی به زائران حسینی کربلای معلی برپا گردید.
تقدیر از دکتر محمدی منش رئیس پرتلاش دانشگاه ملایر به عنوان مدیر نمونه در همایش شهید رجایی شهرستان ملایر 1402/6/8 چهارشنبه
تقدیر از دکتر محمدی منش رئیس پرتلاش دانشگاه ملایر به عنوان مدیر نمونه در همایش شهید رجایی شهرستان ملایر
همایش شهید رجایی به مناسبت هفته دولت و با حضور استاندار همدان و معاونین ایشان، نمایند گان مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی، جمعی از مدیران کل استان همدان، فرماندار ملایر و جمعی از مدیران دستگاه‌های دولتی و ادارات شهرستان ملایر برگزار شد.
در این مراسم دانشگاه ملایر به عنوان یکی از دستگاه‌های برگزیده شهرستان انتخاب و از دکتر محمدی منش به عنوان مدیر نمونه تقدیر گردید.
در متن این تقدیرنامه آمده است:
جناب آقای دکتر ابراهیم محمدی منش
رئیس محترم دانشگاه ملایر
بدین وسیله از تلاش‌ها و مساعی ارزشمند جنابعالی در پیشبرد برنامه‌ها و سیاست‌های دولت مردمی و انقلابی آیت الله رئیسی و قرار گرفتن در زمره برگزیده شهرستان ملایر صمیمانه قدردانی می ‌نمایم
امید است با توکل به خداوند سبحان در سال «مهار تورم و رشد تولید» در راستای تحقق منویات رهبر فرزانه انقلاب، سیاست‌های دولت سیزدهم و اهداف عالی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بیش از پیش موفق و پیروز باشید.
نشست تخصصی اساتید و نخبگان دانشگاه با معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری برگزار شد. 1402/6/7 سه‌شنبه
نشست تخصصی اساتید و نخبگان دانشگاه با معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری برگزار شد.
دکتر روح الله دهقانی فیروزآبادی معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رئیس جمهور و رئیس بنیاد ملی نخبگان در این نشست پس از شنیدن نقطه نظرات اساتید، نخبگان و مدعوین  با تاکید بر اینکه به دعوت دکتر بیگی نژاد در این نشست شرکت کرده است، گفت: این نشست شیرین ترین بخش سفر استانی من بود و با حضور در دانشگاه حس بسیار جذاب و خوشحال کننده ای در من ایجاد شد.
وی با اشاره به جایگاه دانشگاه ملایر گفت: رشد و فعالیت های دانشگاه ملایر بسیار جذاب است و شناساندن این قابلیت ها و دانشگاه به نخبگان و جامعه لازم و ضروری است. برای معرفی دقیق دانشگاه رویدادهای مهم را برای حضور اساتید از دانشگاه های بزرگ برنامه ریزی کنید که بر اساس آن بتوانید دانشگاه جوان با این قابلیت ها را به جامعه دانشگاهی به درستی معرفی کنید و ما هم از چنین برنامه هایی حمایت می کنیم.
دکتر دهقانی بر عقد قرارداد جهت حمایت از رویدادهای دانشگاه ملایر تاکید کرد و گفت: برای تشویق پژوهشگران جوان این دانشگاه ما حاضریم به هر میزان که دانشگاهیان دانشگاه ملایر موفق به جذب گرنت و طرح نیاز محور از جامعه و صنعت شوند و فعالیت های پژوهشی نیاز محور دانشگاه رشد یابد معادل سه برابر آن را حمایت به دانشگاه اختصاص دهیم. وی از مسئول دفتر خود خواست تا با تشکیل جلسه مشترک با رئیس دانشگاه ملایر، یک بسته همکاری مبتنی بر ظرفیت های علمی، آمایشی و دانشگاهی در قالب موافقت‌نامه‌هایی در محورهای مختلف تدوین و از توسعه علمی و پژوهشی دانشگاه ملایر حمایت گردد.
معاون علمی و فناوری رئیس جمهور همچنین افزود: اینکه دانشگاه ملایر به شکل مسئله محور در حال فعالیت است برای من جالب بود. مسئله معدن، مسئله مبل و منبت و مسئله انگور و کشمش منجر به ثمرات ارزشمندی برای دانشگاه و کشور خواهد شد. در این گونه پژوهشکده ها افراد از گروه های متفاوت دور هم جمع می‌شوند و کار را پیش میبرند.

دکتر دهقانی فیروزآبادی با اشاره به اینکه عدم فهم درست مساله یکی از مشکلات کشور است افزود: باید برای مسئله شناسی کار کرد. وی همچنین بر تعاملات بین المللی تاکید کرد و گفت: در این دولت و در اکثر سفرهای خارجی دولتمردان گفتمان فناوری وجود دارد و در تمام نشست های رئیس جمهور علم و فناوری مطرح است که این نشان دهنده توجه به این موضوع می‌باشد.
معاون علمی و فناوری رئیس جمهور افزود: نمی توان همیشه با روش دولتی با مسائل برخورد کرد باید مدل اقتصادی خوب در بیاوریم و حتما کشاورز از این حمایت خواهند کرد و ادامه داد: معاونت علمی از برنامه ها و پروژه های کشاورزی در مباحثی که مرتبط با زیست مردم است، حمایت می کند.
دکتر دهقانی در خصوص ارتباط صنعت و دانشگاه گفت: ارتباط مستقیم صنعت و دانشگاه راهگشا نیست و باید حلقه های میانی ارتباط دانشگاه با صنعت ایجاد و تقویت شوند که این نقش را در عمل شرکت دانش بنیان ایفا می کنند و افزود: خانه های خلاق نیز مورد حمایت هستند و منجر به نوآوری می شوند. نوآوری از دو بخش فناوری و خلاقیت تشکیل شده است که وقتی وجهه فناوری غالب باشد دانش بنیان خواهد شد و وقتی که وجهه خلاقیت تقویت شود خانه های خلاق را ایجاد می کند، بنابراین ما هم از دانش بنیان ها و هم از خلاق ها حمایت می کنیم.
دکتر دهقانی، با اشاره به طراحی سامانه جامع و تعاملی ارائه خدمات معاونت علمی بیان کرد: یکی از نیازهای جدی معاونت علمی، بستری تعاملی و جامع، برای اطلاع رسانی خدمات و حمایت‌ها است. وی گفت: بر اساس یک بررسی ۹۰ درصد منابع اعطایی معاونت علمی توسط ۱۰ درصد از شرکت ها استفاده شده است که عمدی در آن نبوده و عمدتا به دلیل آشنا نبودن شرکت‌ها و نخبگان با تنوع حمایت‌های معاونت و بنیاد ملی نخبگان می باشد.
دکتر دهقانی گفت: برای رفع این مشکل سامانه جامع خدمت معاونت علمی،  در حال توسعه است تا خدمات حمایت‌ها و زیرساخت‌های معاونت علمی به شکلی هوشمند، تعاملی و متناسب با جامعه، معرفی شود. معاونت علمی بیش از ۴۰۰ خدمت عرضه می کند اما عمده شناخت جامعه مخاطب از خدمات معاونت علمی، محدود به ارزیابی شرکت‌ها و معرفی به صندوق‌ها برای اخذ تسهیلات است. وی از اساتید و دانشجویان خواست تا قبل از عملیاتی شدن کلیه فعالیت های اطلاع رسانی معاونت، با مراجعه به سایت بنیاد ملی نخبگان و معاونت علمی قابلیت های مورد استفاده خود را شناسایی و از آن بهره مند شوند.
رئیس بنیاد ملی نخبگان در ادامه به جایگاه بنیاد نخبگان اشاره کرد و افزود: فعالیت های بنیاد نخبگان باید اصلاح شود زیرا بسیار کهنه و ناکارآمد است. بنیاد نخبگان باید تغییر هویتی بدهد که نظرات نخبگان را به حاکمیت منتقل کند. دکتر دهقانی گفت: هم اکنون بنیاد نخبگان شده مشابه یک نهاد صنفی. وی جایگاه بنیاد نخبگان را ایجاد مسیر تهسیل گری در فرآیند حمایت از نخبگان اعلام کرد و گفت: بنیاد نخبگان باید تبدیل شود به یک نهاد تسهیل گر که کار ها را برنامه ریزی و پیگیری کند. وی همچنین بر ضرورت بازنگری در آیین نامه های بنیاد ملی نخبگان تاکید کرد و گفت: بازنگری در فرایندها و آئین نامه های بنیاد ملی نخبگان با هدف تسهیل در ارایه خدمت به نخبگان کشور در دستور کار این معاونت قرار دارد.
دکتر هادی بیگی نژاد عضو هیات علمی دانشگاه ملایر و نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی پیش از صحبت معاون علمی رئیس جمهور ضمن معرفی دانشگاه ملایر و تشکر از حضور ایشان در دانشگاه بر ضرورت برقراری ارتباط بین المللی بین اساتید و دانشمندان کشور و معرفی صحیح انقلاب اسلامی تاکید کرد. دکتر بیگی نژاد با اشاره به اینکه امروز برای موفقیت در حوزه های مختلف  باید برای  تصویر سازی شایسته از  ایران  اسلامی در خارج از کشور اقدام شود اقزود: امروز لازم است روابط علمی خود را با کشورهای دیگر توسعه داده و با اساتید و افراد نخبه و موفق این کشورها جلسات و تعاملات بیشتری داشته باشیم و این کار را می توان از کشورهای منطقه شروع کرد.  وی با تاکید بر اصلاح و ایجاد ذهنیت صحیح نسبت به انقلاب اسلامی در دنیا گفت:  اگر برای این امر وقت بگذاریم، اتفاقات خوبی رقم خواهد خورد.
دکتر ابراهیم محمدی منش رئیس دانشگاه ملایر نیز در این نشست با تاکید بر ضرورت معرفی صحیح دانشگاه ملایر به مسئولان گفت: در این نشست به دنبال معرفی صحیح قابلیت و توانمندی دانشگاه جوان ملایر به معاون علمی رئیس جمهور هستیم.
دکتر محمدی منش عدم شناخت صحیح و دقیق مسئولان از قابلیت های موجود در دانشگاه های شهرستانی خصوصاً دانشگاه ملایر را یکی از مانع های جدی در جذب حمایت از مسئولان اعلام کرد و گفت: دانشگاه ملایر با کمتر از 20 سال سن یکی از دستاوردهای دو دهه اخیر انقلاب اسلامی است که اگر با دانشگاه های بزرگ مقایسه شود روند رشد چشمگیر آن به مسئولان نشان داده خواهد شد. وی توسعه متوازن کشور را در گروه توجه به دانشگاه های جوان دانست و گزارشی از وضعیت علمی دانشگاه ازائه کرد.
وی گفت دفتر ارتباط با صنعت دانشگاه فعال شده است، مرکز رشد مشترک با پارک شکل گرفته است، فعالیت های پژوهشی مرتبط با صنعت با عقد 15 قرارداد در 5 ماه گذشته که در مقایسه با یکسال گذشته بیش از سه برابر افزایش یافته است، پژوهشکده های دانشگاه شکل گرفته و در حال تقویت هستند، 7 عضو هیات علمی دانشگاه جزء دو درصد برترهای استنادی می باشند، در بین دانشگاه های زیر 20 سال از نظر مقالات رتبه اول را دانشگاه ملایر دارد.
رئیس دانشگاه در ادامه با بیان اینکه وجود دانشگاه برای توسعه متوازن کشور و هر شهری نعمت است و در آن شهر باعث رشد و توسعه زیر ساخت، رفع نیازها و تامین نیروی انسانی می‌شود تصریح کرد: دانشگاه ملایر با 6 هزار دانشجو 12 رشته و گرایش در مقطع دکتری،43  رشته گرایش در مقطع کارشناسی ارشد و 32 رشته و گرایش کارشناسی دارد.
وی گفت: آیین نامه پسا دکترای دانشگاه روز گذشته در هیئت امنا مصوب شد و نیاز به حمایت معاونت علمی ریاست جمهوری و بنیاد ملی نخبگان دارد. رئیس دانشگاه ملایر با تاکید بر اینکه این دانشگاه با این دستارودها و ظرفیتها نیازمند حمایت است گفت: دانشگاهی اگر دنبال رشد و استفاده از نخبگان و نگه داشت نخبگان در همان شهر است باید نگاه ویژه ای به آن بشود و امروز دانشگاه باید به سمت توسعه بیشتر حرکت کند تا  بتوان افرادی موفق تربیت نماید.
در ادامه دکتر رضایی به نمایندگی از اساتید گروه معدن، قابلیت های دانشگاه و مسائل مرتبط پژوهشی و حمایتی در حوزه معادن، دکتر دکامین رئیس پژوهشکده کشمش و انگور مسائل مرتبط با انگور و کشمش را بیان و پژوهشکده کشمش و انگور را معرفی کردند. دکتر پژوهان نیز به مساله مبل و منبت و ضرورت های آن و دکتر شجاعی رئیس دفتر ارتباط با صنعت دانشگاه از فعالیت های مختلف در حوزه ارتباط با صنعت و مشکلات پیش رو گفتند. خانم رسولی به نمایندگی از خانه خلاق ملایر، مهندس قنبری  به نمایندگی از واحد فناور مرکز رشد دانشگاه و پارک علم و فناوری و آقای مهندس معتقد دانشجوی نخبه دکتری رشته شهرسازی، مشکلات نخبگان را در ارتباط با بنیاد ملی نخبگان بیان کردند.
اعزام کاروان دانشجویی دانشگاه ملایر به اربعین حسینی 1402/6/4 شنبه
اعزام کاروان دانشجویی دانشگاه ملایر به اربعین حسینی
السلام علیک یا ابا عبدالله الحسین (ع)
به همت معاونت فرهنگی دانشگاه و بسیج دانشجویی، همزمان با اربعین سالار شهیدان، دانشجویان دانشگاه ملایر نیز کوله بار سفر بستند و راهی حرم اباعبدالله الحسین (ع‌) شدند. کاروان دانشجویی، زائران امام حسین علیه السلام به  جهت تجدید پیمان با سرور شهیدان، حضرت اباعبدلله حسین (ع) و یاران باوفایشان و به منظور شرکت در پیاده روی اربعین متشکل از دانشجویان دانشگاه ملایر عازم کربلا شد.
آئین تودیع و معارفه معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه برگزار شد 1402/6/4 شنبه
آئین تودیع و معارفه معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه برگزار شد
آئین تودیع و معارفه معاون فرهنگی و اجتماعی با حضور اعضای هیات رئیسه دانشگاه در سالن جلسات دفتر ریاست برگزار شد.
در بخشی از این مراسم دکتر سلیمانی گزارشی از فعالیت های فرهنگی در زمان تصدی پست معاونت فرهنگی و اجتماعی ارائه نمود.
در ادامه دکتر محمدی منش ضمن تقدیر از تلاش های دکتر سلیمانی، برای ایشان در مسئولیت جدید آرزوی توفیق و سربلندی نمود و افزود
ارائه خدمت صادقانه و جهادی به نخبگان و فرهیختگان ایران اسلامی عزیز افتخاری است که حاصل آن حرکت به سوی فتح قله های رفیع پیشرفت و تعالی و دمیدن روح امید و خودباوری در کالبد جوانان این مرز پرگهر است و قطعا این مهم مورد رضایت خداوند متعال، امام زمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف) و نائب برحقش امام خامنه ای عزیز خواهد بود.
در پایان طی حکمی دکتر حسن قراباغی به سمت سرپرست معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه منصوب گردید.
 
همایش ها و رویدادهابيشتر
دستاوردهای دانشگاهبيشتر
رتبه ممتاز دانشگاه ملایر در رتبه بندی پایگاه استنادی علوم جهان اسلام  ISC
دو عضو هیأت علمی دانشگاه ملایر در زمره برترین های کشور در زمینه همکاری با جامعه و صنعت قرار گرفتند.
هفت نفر از پژوهشگران دانشگاه ملایر در لیست پژوهشگران پراستناد دو درصد برتر جهان در سال ۲۰۲۲ قرار گرفتند.
دسترسی سریع
1399/8/10 شنبه
نماد اعتماد الکترونیکی دانشگاه ملایر
تماس با ما

1398/8/4 شنبه

تماس با ما

نشانی:ملایر، کیلومتر 4 جاده ملایر-اراک کدپستی: 84621-65741

تلفن: 32456518-81-98

pr[at]malayeru.ac.ir

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
کانال ایتا دانشگاه ملایر