پنجشنبه 27 خرداد 1400   04:45:29
1398/7/10 چهارشنبه
اخبار دانشگاهبيشتر
1400/2/18 شنبه
برگزاری دهمین دوره ترم تابستانی دانشگاه ملایر - تابستان 1400
به اطلاع دانشجویان محترم سراسر کشور می رساند با یاری خداوند متعال، دهمین دوره ترم تابستان در دانشگاه ملایر به صورت مجازی برگزار می گردد.
صفحه ویژه ترم تابستان 1400 دانشگاه ملایر:
https://malayeru.ac.ir/term-tabestan
در این دوره، دروس عمومی، پایه و تخصصی در رشته های فنی و مهندسی، منابع طبیعی و کشاورزی، ادبیات و علوم انسانی، علوم پایه، علوم ریاضی و آمار و ...ارائه خواهد گردید.
* اطلاعیه های تکمیلی از قبیل لیست دروس، شهریه ثبت نام،  شهریه دروس و ... متعاقبا از طریق صفحه ویژه ترم تابستان 1400 دانشگاه ملایر اعلام خواهد شد.
1400/3/26 چهارشنبه
نشست مسئولین دانشگاه با فعالان صنعت مبل و منبت شهرستان ملایر
این جلسه با حضور ریاست محترم دانشگاه و جمعی از فعالان صنعت مبلمان شهرستان ملایر روز سه شنبه مورخ 25 خرداد ماه در دانشگاه ملایر برگزار گردید. در این جلسه ضمن نهایی شدن سند همکاری فی مابین صنف مبل و منبت ملایر با دانشگاه ملایر مسایل گوناگونی از قبیل تقویت سایت بازار فروش مبل ملایر، رایزنی و دعوت از فعالان مبل و شهرداران شهرهای جهانی، تشکیل شرکت تعاونی چندمنظوره با رویکرد صادرات بین المللی و لزوم تبیین اهداف شورای سیاستگذاری مبل و منبت مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.
 
1400/3/26 چهارشنبه
نشست مشارکت حداکثری در انتخابات با حضور نماینده محترم مردم شهرستان ملایر در مجلس شورای اسلامی
در ادامه برگزاری جلسات سخنرانی و اهمیت حضور حداکثری آحاد مردم در انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای شهر و روستا برای نمایش هوشمندی، عزت و اقتدار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، جلسه پرسش و پاسخی با حضور نماینده محترم مردم شهرستان ملایر در مجلس شورای اسلامی دکتر هادی بیگی نژاد در روز سه شنبه ۲۵ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۱ صبح در سالن علوم پایه دانشگاه برگزار گردید.
 در ابتدای مراسم دکتر سایوند رئیس دانشگاه ملایر ضمن خوش آمد گویی به مدعوین در جلسه از هماهنگی و همراهی خوب بین دانشگاه و نمایندگان شهرستان ملایر در مجلس شورای اسلامی ، حجت‌الاسلام آزادیخواه و دکتر بیگی نژاد قدردانی نمودند و از همه دانشگاهیان و مردم برای شرکت پر شور در انتخابات، دعوت به حضور در پای صندوق های رای نمود.
در ادامه دکتر بیگی نژاد ضمن بیان شرایط روزهای گذشته در مدیریت کلان و میانی کشور لزوم توجه به خودباوری ، تولید و ظرفیت های علمی و فناوری داخل کشور را از اهم برنامه های مورد درخواست مردم از دولت آینده مطرح نمود و در پایان به سوالات اساتید و دانشگاهیان پاسخ داد.
 
1400/3/25 سه‌شنبه
دعوت دانشگاهیان دانشگاه ملایر برای مشارکت فعال همه مردم در انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای شهر و روستا
دانشگاهیان دانشگاه ملایر در پیامی همه دانشجویان، اساتید، دانشگاهیان و عموم مردم عزیز ایران را به شرکت در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا دعوت کرد.
 در متن این پیام آمده است:
بسم الله الرحمن الرحیم
 با توجه به شرایط خطیر و حساس کشور و در تبعیت از منویات مقام معظم رهبری و همه دلسوزان ایران عزیز، از عموم دانشگاهیان و آحاد ملت سرافراز و مومن ایران زمین می خواهیم مشارکت هوشمندانه و گسترده ای در این انتخابات داشته و با انتخاب آگاهانه خود، زمینه تشکیل یک دولت توانا و کارامد در ایرانی سربلند و سرافراز را فراهم کنند. 
از رییس جمهور محترم و منتخبین مردم در شوراها نیز درخواست می گردد مبتنی بر یافته های علمی و تجارب دانشگاه ها و مراکز علمی ، برنامه ها و راهکارهای عملی خود را برای حل مشکل بیکاری و اشتغال پایدار، مهارت آموزی و کارآفرینی و توسعه فرهنگی و اجتماعی کشور اعلام و گام های موثر، هوشمندانه، متعهدانه و مسئولانه تری را برداشته و برای رفع دغدغه ها و نگرانی مردم و جوانان عزیز کشور در این زمینه بکوشند. دعای خیر همه ملت و شهدای انقلاب، دفاع مقدس و مدافع حرم برای دست های توانمند شما دلسوزان نظام و امید فراوان ما به افکار سالم شما همراهان و یاوران انقلاب در موفقیت و سربلندی ایران اسلامی. یاد سردار دل ها شهید حاج قاسم سلیمانی را گرامی می داریم و در رای و راه و اندیشه های او در حمایت و پشتیبانی از رهبر فرزانه انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران پر شورتر از همیشه ایستاده ایم.
دانشگاهیان دانشگاه ملایر
1400/3/24 دوشنبه
همایش ملی تصمیم من و انتخابات برگزار گردید.
معاونت فرهنگی دانشگاه ملایر اولین کنفرانس ملی " تصمیم من و انتخابات " را با رویکرد اهمیت راهبردی بودن نگاه مردم و جامعه دانشگاهی به انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ کشور، در روز چهارشنبه ۱۴ خرداد و در محیط مجازی برگزار نمود.
 قابل ذکر است که ۶۳ مقاله از دانشگاه های مختلف به ویژه دانشگاه های منطقه چهار به دبیرخانه همایش رسید، که تعداد ۴۳ عدد از آن ها پس از داوری انتخاب گردید.
لازم به ذکر است با توجه به لزوم برگزاری انتخاباتی پرشور، با نشاط، رقابتی و با مشارکت حداکثری، برای برگزاری این همایش از همه دانشگاهیان، محققین و صاحب نظران برای شرکت در این همایش ملی دعوت گردیده بود که مقالات و آثار خود را در سه بخش 
۱. دانشجویی
۲.اساتید
۳. محققین و اصحاب رسانه
ارایه نمایند.

محورهای همایش:
۱ . جریان شناسی انتخابات 
۲.انتخابات فراتر از یک انتخاب 
۳. احزاب، جریان های سیاسی و قانون مداری
۴. کرسی های آزاد اندیشی و نظریه پردازی، از شعار تا واقعیت
 ۵. فضای مجازی و انتخابات
۶. انتخابات و رای اولی ها
۷. مشارکت ملی و انتخابات
۸. برجام و انتخابات
۹.فرهنگ و اخلاق انتخاباتی
۱۰. انتخابات، فرصت و تهدیدها
۱۱. انتخابات و دانشگاه

در حاشیه این کنفرانس که به صورت حضوری و مجازی برگزار گردید، مسابقات فرهنگی و هنری ذیل هم برنامه ریزی شد.
۱. عکس های موبایلی در موضوع انتخابات
۲. دل نوشته های کوتاه انتخاباتی
۳. اشعار با موضوع انتخابات و حضور مردم
۴.کاریکاتور و کاریکلماتور
در آغاز این همایش بعد از خوش آمد گویی مسوول محترم نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ملایر، دکتر عباسی به حضار در جلسه و مدعوین، حاج آقای برقراری امام جمعه محترم شهرستان ملایر در موضوع اهمیت انتخابات دقایقی را ایراد سخن فرمودند. سپس حاج آقای آزادیخواه نماینده محترم شهرستان ملایر از اهمیت موضوع شرکت حداکثری در انتخابات و محورهای همایش صحبت کردند. دکتر قرا باغی، مسوول محترم بسیج اساتید، دکتر نوری ، معاونت محترم فرهنگی و اجتماعی دانشگاه ملایر، آقای مرادی فرمانده محترم بسیج دانشجویی ، آقای زارع دبیر محترم تشکل جامعه اسلامی هم دقایقی در خصوص موضوع انتخابات نظرات خود را مطرح کردند. در پایان دکتر سایوند ریاست محترم دانشگاه ملایر با جمع بندی مطالب ارایه شده از شرکت کنندگان در این همایش و برگزار کنندگان آن قدردانی نمودند.    
1400/3/20 پنجشنبه
پیام شورای فرهنگی دانشگاه به مناسبت برگزیده شدن دو کانون فرهنگی دانشگاه ملایر در جشنواره ملی رویش کشوری
با سلام خدمت دبیران محترم کانون های فرهنگی و اجتماعی دانشگاه. انتخاب شایسته دو کانون خیریه کلبه امید و کانون تئاتر را در جشنواره ملی رویش کشوری به شما و همه فعالان فرهنگی و دانشگاهیان دانشگاه ملایر تبریک و شاد باش عرض می نماییم. این موفقیت تنها بخشی از لیاقت و توانایی شما عزیزان است که صد البته بسیار قابل تقدیر ، ستایش و آفرین. دانشگاه ملایر به وجود دانشجویان لایق و فرهیخته ای چون شما که در این دوران سخت و مملو از نگرانی بیماری کرونا از هیچ کوششی فروگزار نکردید فخر می فروشد و برایتان آرزوی بهترین ها را دارد. همه می دانیم که در این جشنواره مهم فرهنگی هنری دانشگاهیان کشور، برخی از دیگر کانون های دانشگاه مانند کانون ادبی ارغوان و کانون هلال احمر هم شایسته تقدیر و انتخاب بود که به هر صورت این مهم رخ نداد. امید است با تلاش همه دوستان و استفاده از حداکثر ظرفیت ممکن و مشارکت بیشتر دانشجویان نو ورود شاهد شکوفایی بیش از پیش علم، فرهنگ و هنر ایرانی اسلامی در دانشگاه ملایر باشیم. شما گامی را برداشتید که چشم انداز امید بخشی برای دانشجویان علاقه مند در عرصه فرهنگی دانشگاه ملایر به حساب می آید. انشالله در روزها و ماه ها و سال های آینده شاهد موفقیت های بیشتر شما جوانان خوش فکر ، کوشا و مومن باشیم.
در همه عرصه های زندگی و در سایه باریتعالی موفق و سربلند باشید. یا حق..
 
1400/2/26 یکشنبه
وضعیت فعالیت اداری دانشگاه از روز شنبه 18 اردیبهشت تا اطلاع ثانوی با توجه به وضعیت نارنجی شهر ملایر از لحاظ شیوع ویروس کرونا و را ه های ارتباط با حوزه هاي مختلف
به اطلاع کلیه مراجعین و دانشجویان گرامی می رساند با توجه به وضعیت نارنجی شهرستان ملایر از لحاظ شیوع ویروس کرونا و با عنایت به مصوبات سازمان امور اداری و استخدامی و ستاد استانی مدیریت کرونا، فعالیت اداری دانشگاه از روز شنبه 18 اردیبهشت 1400 تا اطلاع بعدی بصورت 3 روز حضور و 2 روز دورکاری در هفته می باشد. لازم به توضیح است خدمات الکترونیک و کلاس های مجازی طبق روال قبل برقرار می باشد.   
همچنین در موارد اضطراری و به منظور نگهداری و پشتیبانی از زیرساخت ها، تاسیسات، برگزاری کلاس های آنلاین و سایر خدمات مجازی در تمامی بخش های دانشگاه (اداری، مالی، آموزشی و دانشجویی) حضور افراد مربوطه بصورت حداقلی با هماهنگی مدیر مربوطه و اطلاع امور اداری صورت می گیرد.     
از همه مراجعین محترم خواهشمند است  به منظور حفظ سلامتی از مراجعه حضوری خودداری نموده و در موارد ضروری پیش از مراجعه از ساعت 8 الی 13 صرفا از طریق ارسال پیام در پیام رسان واتساپ از حضور واحد مربوطه اطمینان حاصل نمائید.  
لیست شماره های واتساپ بخش های مختلف به پیوست اطلاعیه قابل دریافت می باشد.


 به منظور تماس با گروه های آموزشی و بیان سوالات مرتبط با گروه، از پست الکترونیک مدیران گروه ها استفاده نمایند.

گروه های آموزشی و اطلاعات تماس مدیران گروه
پایش کووید 19 در دانشگاهبيشتر
ابلاغ سیاست‌ها و راهبردهای نظام آموزش عالی کشور در مقابله با همه‌گیری کرونا
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری طی نامه ای ضمن تشکر و قدردانی از روسای دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی و پژوهشی و فناوری، اعضای هیات علمی، کارکنان و دانشجویان برای اقدام های انجام شده، سیاست‌ها و راهبردهای نظام آموزش عالی کشور در مقابله با همه‌گیری کرونا را ابلاغ نمود.
خبرنامه آموزش عالی - ویژه نامه شماره 2 مقابله با ویروس کرونا
همایش ها و رویدادهابيشتر
دستاوردهای دانشگاهبيشتر
دسترسی سریع
1399/8/10 شنبه
تماس با ما

1398/8/4 شنبه

نشانی:ملایر، کیلومتر 4 جاده ملایر-اراک کدپستی: 95863-65719

تلفن: 33339841-81-98

pr@malayeru.ac.ir

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید