دوشنبه 18 اسفند 1399   01:12:18
1398/7/10 چهارشنبه
اخبار دانشگاهبيشتر
1399/11/10 جمعه
راهنمای دانشجویان جدیدالورود و راه های ارتباط با دانشگاه ملایر

به اطلاع دانشجویان و مراجعین محترم می رساند:

 به منظور تماس با گروه های آموزشی و بیان سوالات مرتبط با گروه، از پست الکترونیک مدیران گروه ها استفاده نمایند.

به منظور بیان سوالات و مسائل آموزشی، از طریق واتساپ برای کارشناسان آموزش دانشکده ها پیام ارسال نمائید.
اطلاعات تماس آموزش دانشکده ها
ردیف دانشکده شماره واتساپ
1 منابع طبیعی و محیط زیست 09181501408
2 عمران و معماری 09335875432
3 علوم پایه 09034701591
4 فنی و مهندسی 09029465600
5 علوم ریاضی و آمار 09183507614
6 ادبیات و علوم انسانی 09187281239
7 کشاورزی 09183531491

همچنین اطلاعات مورد نیاز دانشجویان ورودی جدید در صفحه «
راهنمای پذیرفته شدگان دانشگاه ملایر » درج شده و قابل دسترسی است. (صفحه راهنمای پذیرفته شدگان دانشگاه ملایر: https://malayeru.ac.ir/st-register )
1399/12/17 یکشنبه
پویش ملی هم کاشت و برگزاری روز درختکاری در دانشگاه ملایر
۱۵ اسفند ماه در تقویم ملی ایرانیان به روز درختکاری معروف است. روزی که مردم ایران با حفظ سنت ها و آداب و رسوم اقوام و با توجه به احادیث و روایات امامان و پیامبر رحمت، همراه و همگام مقام معظم رهبری هر سال در دامن سبز طبیعت حضور یافته و درخت می کارند. مردم عزیز ایران همزمان با آماده کردن سبزه بر سر سفره هفت سین، نهالی هم در دل خاک می کارند و با کاشتن آن کم کم به استقبال از بهار زیبا و دل‌انگیز می روند.
امسال و در شرایط حضور بیماری کرونا هم هفته منابع طبیعی و آبخیزداری پر شور و با حضور گسترده مردمی با کاشت نهال در اراضی و رونمایی از نقشه پوشش گیاهی کشور و برنامه‌های متنوع فرهنگی و آموزشی و ترویجی و نیز مشارکت دانشگاهیان در پویش ملی هم کاشت برگزار می گردد‌.
دانشگاه ملایر هم هفته منابع طبیعی را با برگزاری نشست علمی پویش هم کاشت با حضور مدیران منابع طبیعی استان و شهرستان و اساتید دانشگاه آغاز و در ادامه با عقد تفاهم نامه همکاری دانشگاه و اداره کل منابع طبیعی استان، برای پنج روز از ایام هفته در ساعت ۱۹ ، تعدادی از اعضای هیات علمی دانشکده منابع طبیعی در خصوص اهمیت و ارزش حفظ اکوسیستم های جنگلی و مرتعی و حفظ منابع آب و خاک با دانشجویان به گفتگو پرداختند.
امروز ۱۶ اسفند هم روز درختکاری در دانشگاه ملایر بود. حضور پر شور دانشجویان و فعالان فرهنگی در کنار دانشگاهیان و میهمانان حوزه منابع طبیعی از شهرستان و استان، معاونین اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان و رییس اداره منابع طبیعی شهرستان ملایر و جمعی از علاقه مندان با رعایت پروتکل های بهداشتی، تاکیدی بود بر اهمیت و ارزش گزاری بر این سنت دیرین ایران اسلامی است. این مراسم زیبا در فضای جلوی پژوهشکده انگور و کشمش و با تلاوت قرآن کریم آغاز شد. سپس معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه و مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه در خصوص ارزش و اهمیت روز درختکاری در فرهنگ کشور و لزوم توجه جدی به حفظ منابع آب و خاک و محیط زیست ایراد سخن کردند. در پایان دانشگاهیان، مسئولین و کارمندان و دانشجویان شرکت کننده در مراسم با کاشت درختان زبان گنجشک، کاج و سرو، بار دیگر بر گسترش این فرهنگ و توجه به توسعه پایدار تاکید کردند.
لازم به ذکر است اداره عمومی و مدیریت فضای سبز دانشگاه تاکنون بیش از ۱۲۰۰۰ اصله نهال را غرس نمودند و تا پایان سال حدود ۴ هکتار از اراضی دانشگاه را زیر پوشش کاشت نهال قرار خواهند داد.
به اطلاع می رساند امسال هفته منابع طبیعی و آبخیزداری به شرح ذیل نام گزاری شدند.
روز جمعه (۱۵اسفندماه) به عنوان اولین روز هفته منابع طبیعی که روز درختکاری نامگذاری شده است یک روز سراسری در کشور است و در این روز کارکنان ادارات منابع طبیعی و مردم با شعار «درختکاری و توسعه پوشش گیاهی» درعرصه‌ها حضور می‌یابند و به رسم دیرینه نهال به زمین هدیه و برای هم سعادت و نیکبختی آرزو می‌کنند.
روز شنبه (۱۶ اسفند ماه) همزمان با دومین روز هفته منابع طبیعی که به «اجرای طرح‌های آبخیزداری و آبخوانداری» تعلق دارد، پارک آبخیز «دره گردو» استان مرکزی در ارتباطی ویدئو کنفرانسی با مشارکت شهرداری افتتاح می‌شود.
روز یکشنبه (۱۷ اسفند) مصادف با سومین روز هفته منابع طبیعی که به نام «منابع طبیعی، فرهنگ و رسانه» نامگذاری شده است، مدیران منابع طبیعی در سراسر کشور به پاس زحمات اصحاب رسانه در امر اطلاع رسانی و فرهنگ سازی با خبرنگاران و مدیران رسانه دیدار و گفت و گو خواهند کرد و سرانجام با کاشت نهال به طبیعت سلامی دوباره خواهند داد.
روز دوشنبه (۱۸اسفند ماه) که روز «منابع طبیعی، حفاظت و قانون» نام گرفته است، از سامانه‌های طرح تحول دیجیتال سازمان جنگل ها رونمایی خواهد شد همچنین در این روز قانون حفظ و حمایت از منابع طبیعی از سوی مراجع قضایی و دست اندرکاران قانون مورد تاکید مجدد قرار می‌گیرد.
روز سه شنبه (۱۹ اسفندماه) در تقویم هفته منابع طبیعی «روز منابع طبیعی و آموزه‌های دینی» است. در این روز کارکنان منابع طبیعی و دوستداران طبیعت با کاشت نهال بر مزار شهدای گمنام به مقام والای شهدا ادای احترام می‌کنند.
روز چهارشنبه (۲۰ اسفندماه) روز «منابع طبیعی، آموزش و پژوهش» نامگذاری شده است. در پیش از ظهر این روز سازمان جنگل ها مراسمی مشترک با اساتید دانشگاه، محققان و مجامع علمی منابع طبیعی در دانشکده منابع طبیعی کرج برگزار می‌کند. در این روز از تعدادی از اساتید برتر که در زمینه تهیه مقاله، چاپ کتاب و کارهای پژوهشی نقش‌آفرینی کرده‌اند، تقدیر می‌شود همچنین در بعد ازظهر روز چهارشنبه در سازمان جنگل‌ها در مراسمی از نقشه به‌هنگام شده پوشش گیاهی کشور رونمایی می شود.
در ادامه برگزاری مراسم روز شمارهفته منابع طبیعی و پنجشنبه (۲۱ اسفندماه) در هفتمین روز هفته که به عنوان روز «منابع طبیعی، خانواده و مسئولیت اجتماعی» نامگذاری شده است، خانواده کارکنان در ستاد سازمان جنگل‌ها حضور می‌یابند و ضمن آشنایی با محیط سازمانی با ارائه نظرات و پیشنهادات در تصمیم گیری‌های اجرایی به منابع طبیعی کمک خواهند کرد.
1399/12/10 یکشنبه
شاخص - نشریه خبری معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه ملایر
1399/12/5 سه‌شنبه
نشست علمی و تخصصی پویش ملی هم کاشت با هدف ترویج حفظ محیط زیست و منابع طبیعی
نشست علمی و تخصصی پویش ملی هم کاشت با هدف ترویج حفظ محیط زیست و منابع طبیعی  با حضور معاونت فرهنگی و اجتماعی، مدیر کل منابع طبیعی استان همدان، مدیر فرهنگی و کارشناسان حوزه فرهنگی ، اساتید و مدیران گروه های آموزشی دانشکده های منابع طبیعی و کشاورزی دانشگاه ملایر و کارشناسان بخش منابع طبیعی استان همدان و شهرستان ملایر در روز شنبه در سالن جلسات ساختمان مرکزی دانشگاه ملایر برگزار گردید.
در این نشست و گفتگوی علمی دو طرف به اهمیت موضوع اکوسیستم های طبیعی، منابع آب های سطحی و زیرزمینی، نگرانی از کانون ریزگردها و گسترش بخش های بیابانی در استان، نقاط قوت و ضعف و فرصت و تهدیدهای احتمالی در بخش های اجرایی و دانشگاهی، تقویت ارتباطات علمی و حضور و مشارکت اعضای هیات علمی در طرح ها و کمیسیون های اجرایی اداره کل منابع طبیعی استان با هدف ترویج مفاهیم منابع طبیعی و حفظ آب و خاک در شرایط تغییر اقلیم، برنامه ریزی در جهت افزایش آگاهی در سطح جامعه و دانشگاه  ارتقا سطح دانش کاربران شهری و روستایی اشاره و تاکید نمودند.
در پایان مقرر گردید دو طرف دانشگاه و اجرا نسبت به معرفی اولویت های پژوهشی و اجرایی و گزارش عملکرد علمی و عملیاتی در سال ۹۹ برای طرفین اقدام نمایند. همچنین هر سال در شروع سال تحصیلی جدید در هفته اول مهر ماه نشست علمی، سخنرانی های انگیزشی و برنامه های آموزشی برای آشنایی دانشجویان نو ورود با فرهنگ منابع طبیعی و محیط زیست برگزار گردد و روزهای مهم ملی و بین المللی در طول سال همراه با جلسات هم فکری و سخنرانی های علمی و اجرایی پر رنگ شود. لازم به ذکر است امسال پویش ملی هم کاشت با هدف کاشت صد هزار  نهال در روز درختکاری در دانشگاه های کشور در  سال های ۱۳۹۹ و ۱۴۰۰ برنامه ریزی شده است.
علاوه بر تفاهم نامه همکاری بین معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت عتف و سازمان جنگل ها و مراتع کشور، دانشگاه ملایر هم اقدام به برگزاری این نشست در اولین روزهای اسفند ماه ۹۹ و عقد تفاهم نامه همکاری بین دانشگاه ملایر و اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان همدان نموده است. بر همین اساس هفته منابع طبیعی در اواسط اسفند ماه و همزمان با روز درختکاری و با برگزاری سخنرانی های علمی اساتید دانشکده منابع طبیعی و محیط زیست، برگزاری مسابقات هنری، فیلم و عکاسی از طبیعت و کاشت نهال در دانشگاه ملایر برگزار خواهد شد.
1399/11/28 سه‌شنبه
محققان برتر دانشگاه ملایر بر اساس فهرست اعلام شده دانشگاه استنفورد
بر اساس گزارش مرکز اطلاعات علمی جهاد دانشگاهی در لیست منتشر شده دانشگاه استنفورد (Stanford) بر مبنای تعداد و کیفیت پژوهش های محققان دانشگاهی، اسامی پنج عضو هیات علمی دانشگاه ملایر نیز معرفی شده است.
دفتر ریاست و روابط عمومی دانشگاه ضمن آرزوی توفیق روزافزون برای اساتید محترم، کسب این دستاورد علمی را به ایشان و دانشگاهیان دانشگاه ملایر تبریک عرض می نماید.
دکتر مهیار یوسفی
گروه مهندسی معدن
دکتر فرشید میرزائی
گروه ریاضی
دکتر مهدی کزازی
گروه مهندسی مواد و سرامیک
دکتر داریوش سوری
گروه فیزیک
دکتر محمود مرادی
گروه مکانیک

 
1399/11/21 سه‌شنبه
پیام دانشگاهیان دانشگاه ملایر به مناسبت چهل و دومین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی
بسم الله الرحمن الرحیم
«أَنْزَلَ مِنَ السَّماءِ ماءً فَسالَتْ أَوْدِيَةٌ بِقَدَرِها فَاحْتَمَلَ السَّيْلُ زَبَداً رابِياً وَ مِمَّا يُوقِدُونَ عَلَيْهِ فِي النَّارِ ابْتِغاءَ حِلْيَةٍ أَوْ مَتاعٍ زَبَدٌ مِثْلُهُ كَذلِكَ يَضْرِبُ اللَّهُ الْحَقَّ وَ الْباطِلَ فَأَمَّا الزَّبَدُ فَيَذْهَبُ جُفاءً وَ أَمَّا ما يَنْفَعُ النَّاسَ فَيَمْكُثُ فِي الْأَرْضِ كَذلِكَ يَضْرِبُ اللَّهُ الْأَمْثالَ؛
«از آسمان آبى فرو فرستاد پس رودخانه ‌هايى به اندازه گنجايش خودشان روان شدند و سيل كفى بلند روى خود برداشت و از آنچه براى به دست آوردن زينتى يا كالايى در آتش مى‌ گدازند هم نظير آن كفى برمى ‌آيد خداوند حق و باطل را چنين مثل مى‌ زند اما كف بيرون افتاده از ميان مى ‌رود ولى آنچه به مردم سود مى ‌رساند در زمين (باقى) مى‌ ماند خداوند مثلها را چنين مى‌ زند.»
یوم الله بیست و دوم بهمن، عید تجلی شکوهمند حماسه و سرافرازی ملتی است که در عصر تردید و اسارت اخلاق در زندان مستکبران و در روزگار وحشت شرافت و شعور در هیاهوی بی خردان و مستبدان، با انقلاب ارزشی و فرهنگی خویش، شاعرانه ترین صفحه‌ی زریّن عزت و سربلندی و استقلال را در کتاب تاریخ انقلاب های بشری گشودند و صدای خداخواهی، معنویت و آزادی را در گوش جان جهانیان طنین‌انداز کردند. تبریک به ملت ایران برای عبور از همه دشمنی های سیاه استعمارگران و اخلاق ستیزان و بد عهدان. تبریک برای چهار دهه مقاومت در برابر تفرقه، جنگ، تحریم و تهاجم فرهنگی و استفاده از هیولاهای رسانه ای و فضاهای رنگین مجازی برای ترور و تخریب بی شرمانه مردم ، مسئولان و دلسوزان، سرداران و دانشمندان همیشه زنده عزیز کشور.
 امروز را در پای درخت تنومند انقلاب، دست در دستان هم چهل و دومین سالگشت پیروزی شکوهمند انقلاب را جشن می‌گیریم. افتخار این پیروزی را مدیون و مرهون خون شهدای عزیز وثمره مبارزات و پایداری امام (ره) و رهبری قاطع و مدبرانه مقام معظم رهبری(مدظله العالی) و تلاش و ایثارگری ملّت شریف ایران و یاران وفادار انقلابیم که همچنان با قدرت و امیدوار برای آینده ای بهتر تلاش می کنند.
دانشگاه ملایر فرا رسیدن یوم الله فرخنده و مبارک بیست و دوم بهمن، روز پیروزی انقلاب را به تمامی ملت شریف و شهید پرور ایران و به خصوص اساتید، کارکنان و دانشجویان عزیز دانشگاه ملایر تبریک و تهنیت عرض نموده و با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب و هشت سال دفاع مقدس و سردار سپهبد شهید قاسم سلیمانی و یارانش، استاد شهید فخری زاده و شهدای هسته ای، با آرمان‌های امام راحل (ره) و منویات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) تجدید میثاق می کند. امید است ایران سرفراز و جوانان غیورش با همدلی و وحدت در عرصه علم و سازندگی، رو به سوی افق‌های روشن و متعالی پیشرفت حرکت نموده و با توجه جدی به تهذیب اخلاق، خود سازی، تعلیم و تربیت و استقلال و اقتدار ، در آینده ای نزدیک به قله های توسعه اقتصادی اجتماعی و فرهنگی جهان دست یابند.
دانشگاهیان دانشگاه ملایر

 
1399/11/15 چهارشنبه
تقدیر از بانوان دانشگاه ملایر به مناسبت سالروز میلاد با سعادت حضرت زهرا (س) و روز زن
در مراسمی که به مناسبت سالروز میلاد با سعادت حضرت زهرا (س) و روز زن در دانشگاه ملایر برگزار گردید، امروز ۱۴ بهمن همزمان با سومین روز از ایام مبارک دهه فجر و پیروزی انقلاب اسلامی، هیات رییسه دانشگاه و مسولین محترم دفتر نمایندگی مقام معظم رهبری ضمن تبریک به همه مادران و بانوان غیور و نجیب ایران اسلامی به رسم احترام و ادب از  بانوان و مادران دانشگاهی در دانشگاه ملایر تقدیر و با ارایه یک شاخه گل و اهدا کتاب  سپاسگزاری کردند.
 
پایش کووید 19 در دانشگاهبيشتر
ابلاغ سیاست‌ها و راهبردهای نظام آموزش عالی کشور در مقابله با همه‌گیری کرونا
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری طی نامه ای ضمن تشکر و قدردانی از روسای دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی و پژوهشی و فناوری، اعضای هیات علمی، کارکنان و دانشجویان برای اقدام های انجام شده، سیاست‌ها و راهبردهای نظام آموزش عالی کشور در مقابله با همه‌گیری کرونا را ابلاغ نمود.
خبرنامه آموزش عالی - ویژه نامه شماره 2 مقابله با ویروس کرونا
همایش ها و رویدادهابيشتر
دستاوردهای دانشگاهبيشتر
دسترسی سریع
1399/8/10 شنبه
تماس با ما

1398/8/4 شنبه

نشانی:ملایر، کیلومتر 4 جاده ملایر-اراک کدپستی: 95863-65719

تلفن: 33339841-81-98

pr@malayeru.ac.ir

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید