دوشنبه 8 خرداد 1402   10:07:22
1398/7/10 چهارشنبه
اخبار دانشگاهبيشتر
افتخار آفرینی تیم کوهنوردی دانشجویان دانشگاه ملایر در مسابقات کوهنوردی قهرمانی دانشجویان پسر دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی کشور 1402/3/8 دوشنبه
افتخار آفرینی تیم کوهنوردی دانشجویان دانشگاه ملایر در مسابقات کوهنوردی قهرمانی دانشجویان پسر دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی کشور
مسابقات کوهنوردی  قهرمانی دانشجویان پسر دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی کشور به میزبانی دانشگاه تربیت مدرس برگزار گردید، در این مسابقات که در ارتفاعات توچال برگزار شد تیم دانشگاه ملایر با شایستگی به مقام سوم دست یافت و مدال برنز این دوره از مسابقات را به خود اختصاص داد.
اداره تربیت بدنی دانشگاه ملایر این موفقیت ارزشمند را به ورزشکاران با اخلاق و شایسته‌ و همچنین جامعه ورزش دانشگاه تبریک عرض می نماید.
اداره تربیت بدنی دانشگاه
به منظور تبادل نظر، هم افزایی و اشتراک گذاری تجربیات صورت گرفت: گردهمایی موکب داران و فعالان اربعینی استان همدان در دانشگاه ملایر 1402/3/6 شنبه
به منظور تبادل نظر، هم افزایی و اشتراک گذاری تجربیات صورت گرفت: گردهمایی موکب داران و فعالان اربعینی استان همدان در دانشگاه ملایر
گردهمایی موکب داران و فعالان اربعینی استان همدان با هدف تبادل نظر، هم افزایی و اشتراک گذاری تجربیات و همچنین طرح و پیگیری مسائل و مشکلات پیش رو در دانشگاه ملایر برگزار گردید.
در ابتدای نشست دکتر سلیمانی معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه ضمن خیر مقدم به موکب داران، مطالبی در خصوص فعالیت های فرهنگی دانشگاه بیان کرد و بر انجام فعالیت های فرهنگی و فرهنگ سازی در مواکب در کنار پذیرایی از زائرین تاکید کرد.
در ادامه سید رضا موسوی رئیس ستاد خدمت گذاران اربعین در استان همدان ضمن خیر مقدم به همه موکب داران و تشکر از میزبانی دانشگاه به بیان خاطراتی در خصوص اربعین وبرپایی موکب پرداخت ودر راستای حل موانع وپیگیری رفع مشکلات موکب داران اعلام آمادگی نمود.
در بخش دیگری از این نشست آقای حسن رضا نیا معاون سیاسی امنیتی اجتماعی استاندار بر پیگیری مشکلات و موارد مطرح شده توسط موکب داران تاکید کرد و مقررگردید به منظور برسی دقیق تر، جلسه ای با حضور همه موکب داران و مسئولین مرتبط دراستانداری همدان برگزارگردد.
در پایان مراسم شرکت کنندگان پس از اقامه نماز ظهر وعصر، مهمان خوان پربرکت موکب امام رضا(ع)شهرستان ملایر بودند.
 
امضای تفاهم نامه همکاری دانشگاه ملایر و سازمان انرژی اتمی 1402/3/5 جمعه
امضای تفاهم نامه همکاری دانشگاه ملایر و سازمان انرژی اتمی
تفاهم نامه همکاری مشترک دانشگاه ملایر و شرکت توسعه کاربرد پرتوهای سازمان انرژی اتمی ایران امضاء شد.
در راستای تقویت همکاری های علمی و پژوهشی دانشگاه، سازمان انرژی اتمی و صنایع مرتبط، این تفاهم نامه همکاری های علمی و پژوهشی بمنظور میکروب زدایی و پرتودهی مواد غذایی، پزشکی و پلیمری انجام شده است.
 دکتر محمدی منش رئیس دانشگاه، دکتر شیرمردی معاون سازمان انرژی اتمی و مدیر عامل شرکت توسعه کاربرد پرتوهای سازمان انرژی؛ حجت الاسلام آزادی خواه نماینده محترم مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی و دکتر ملکی مدیر عامل مرکز پرتو دهی غرب کشور امضاء کنندگان این تفاهم نامه بر ضرورت استفاده از ظرفیت های علمی و پژوهشی دانشگاه ملایر در این عرصه تاکید کردند و مقرر شد در جلساتی مشترک راهکارهای اجرایی کردن تفاهم نامه با جدیت پیگیری شود. رشته های زیست شناسی، کشاورزی، شیمی، فیزیک و مواد، منابع طبیعی، برق و پژوهشکده کشمش و انگور در این در این حوزه می توانند فعالیت داشته باشند.
دانشگاه ملایر از حمایت ها و تلاش های حجت الاسلام و المسلمین آزادی خواه نماینده محترم مردم شریف ملایر در مجلس شورای اسلامی که منجر به امضای این تفاهم نامه شد؛ تشکر می نماید.

بخش های مهم این تفاهم نامه به شرح زیر است:
با عنایت به اهمیت بررسی علمی مشکلات و رفع نیازهای موجود از طریق بهره گیری از ظرفیت های مراکز دانشگاهی و به منظور فراهم آوردن زمینه مساعد برای تعامل سازنده بین مراکز علمی و دستگاه‌های اجرایی، تفاهم نامه همکاری سه جانبه فناورانه در حوزه کشاورزی، صنعت و سلامت فی مابین شرکت توسعه کاربرد پرتوها و شرکت دیدار و دانشگاه ملایر منعقد گردید.

اهداف تفاهم نامه:

- حمایت و تسریع در روند انتقال دانش فنی و فناوری و کمک به حل مسائل و چالش های بخش کشاورزی صنعت پزشکی و دامپزشکی
- بهره مندی از توان علمی و تجهیزاتی یکدیگر در جهت توسعه علم و فناوری اصلی یک کشور و همکاری در زمینه فعالیت های پژوهشی و آموزشی

موضوع تفاهم نامه
:

- همکاری فناورانه و پژوهشی در حوزه های کشاورزی (کنترل و دفع آفات کشاورزی، اصلاح و تولید ارقام مهم گیاهان زراعی، باغی، زینتی دارویی، مرتعی و جنگلی و افزایش حاصلخیزی خاک) علوم دامی (تغذیه دام بهبود کیفیت خوراک مصرفی دام طیور، آبزیان و...) و شیلات
- توسعه امنیت غذایی و سلامت محصولات کشاورزی و دامی
- همکاری در جهت توسعه سامانه های پرتودهی صنعتی در سطح کشور
- بهره مندی طرفین از امکانات مشترک از قبیل نیروی انسانی امکانات و تجهیزات فنی
- تبیین دستاوردهای عظیم نظام جمهوری اسلامی ایران در حوزه های مختلف علوم فناورانه و دانش بنیان از جمله کاربرد انرژی صلح آمیز هسته ای در جهت ارتقا سطح سلامت و زندگی مردم و بهبود کیفیت محصولات صنعتی و کشاورزی
- ایجاد تسهیلات و بستر مناسب در برقراری ارتباط با مراکز رشد و فناوری کل کشور به منظور ،تولید بازاریابی فروش و بکارگیری دستاوردها و محصولات حاصل از پروژه های مشترک فی مابین شرکت توسعه کاربرد ،پرتوها دانشگاه ملایر و شرکت دیدار
- همکاری در جهت تشخیص و کنترل بیماری های دام طیور و آبزیان با استفاده از فناوری کاربرد پرتوها
- برگزاری نشست های علمی ،مشترک انتقال تجربیات و تبادل افکار و اطلاعات
- استفاده از امکانات طرفین به منظور برگزاری کارگاه های آموزشی و دوره های تخصصی
- تسهیلگری در تجاری سازی نتایج پروژه های مورد تحقیق
- همکاری طرفین در طراحی و اجرای گردهمایی های علمی داخلی و خارجی چاپ و انتشار نشریات مقالات و کتب علمی و تعریف و اجرای پایان نامه رساله دانشجویان دوره های تحصیلات تکمیلی در زمینه های تخصصی مورد نیاز با هدایت اعضای هیئت علمی دانشگاه ملایر به عنوان استاد راهنما و مشاور
- ایجاد تسهیلات در ارائه خدمات آزمایشگاهی و برنامه ریزی و اجرای پروژه های مشترک در زمینه های مورد توافق
بررسی روند اجرای پروژه دانشکده فنی و مهندسی 1402/3/4 پنجشنبه
بررسی روند اجرای پروژه دانشکده فنی و مهندسی
با حضور رئیس و معاون اداری و مالی دانشگاه روند اجرایی فاز یک پروژه دانشکده فنی و مهندسی بررسی شد.
در این بازدید ضمن بررسی وضعیت پروژه و اقدامات پیمانکار بر ضرورت تسریع در روند انجام کار تاکید شد.
در سفر ریاست محترم جمهوری به استان همدان ۸۰۰ میلیارد ریال به پروژه دانشکده فنی و مهندسی و کتابخانه مرکزی دانشگاه اختصاص یافت که با پرداخت بخش اول این اعتبار فعالیت اجرایی فاز یک پروژه با زیربنای ۴۵۰۰ متر آغاز شد و فرایند شروع مناقصه فاز دو پروژه شامل موتورخانه نیز آغاز شده است.
حضور مدیران و کارشناسان روابط عمومی ادارات شهرستان و اصحاب رسانه و بازدید از امکانات و توانمندی های دانشگاه ملایر 1402/3/2 سه‌شنبه
حضور مدیران و کارشناسان روابط عمومی ادارات شهرستان و اصحاب رسانه و بازدید از امکانات و توانمندی های دانشگاه ملایر
مدیران و کارشناسان روابط عمومی ادارات شهرستان و اصحاب رسانه روز سه شنبه 2 خرداد با حضور در  دانشگاه ملایر، از امکانات و توانمندی های دانشگاه ملایر بازدید به عمل آوردند.
این بازدید بخشی از ویژه برنامه های گرامیداشت هفته روابط عمومی ادارات شهرستان بود و میهمانان از بخش های مختلف دانشگاه مانند مرکز همایش های شهید حیدری، گلخانه آموزشی تحقیقاتی، دستگاه های پیشرفته و منحصر به فرد آزمایشگاه مرکزی و دستگاه میکروسکوپ اتمی دانشگاه (AFM) بازدید کردند.

 
راه اندازی پژوهشکده مطالعات سیستم های قدرت دانشگاه ملایر 1402/2/30 شنبه
راه اندازی پژوهشکده مطالعات سیستم های قدرت دانشگاه ملایر
در همکاری مشترک دانشگاه ملایر و برق باختر، اساسنامه راه اندازی پژوهشکده مطالعات سیستم های قدرت دانشگاه ملایر امضاء و فعالیت این مرکز آغاز شد.
این اساسنامه که پس از چند ماه کار کارشناسی به امضای رئیس دانشگاه ملایر و مدیر عامل برق منطقه‌ای باختر رسید گام موثری برای رفع نیازهای برق شهرستان و منطقه غرب کشور در تعامل دانشگاه و صنعت برق می باشد.
 با بهره‌گیری از ظرفیت اساتید و دانشجویان رشته برق از این پس پروژه های تحقیقاتی مشترک منعقد و اجرایی خواهد شد.
دانشگاه ملایر از حمایت های دکتر بیگی نژاد نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی که منجر به راه اندازی این پژوهشکده شد تشکر می نماید.
کسب عنوان ممتاز کشوری توسط فعال فرهنگی دانشگاه ملایر 1402/2/27 چهارشنبه
کسب عنوان ممتاز کشوری توسط فعال فرهنگی دانشگاه ملایر
محمدرضا اسماعیلی دانشجوی دوره کارشناسی مکانیک دانشگاه ملایر و دبیر هیئت منتظران ظهور در جشنواره قرآن و عترت کشوری در رشته مداحی موفق به اخذ عنوان ممتاز شد. این موفقیت را به ایشان وجامعه دانشگاه ملایر تبریک عرض می کنیم و موفقیت بیش از بیش ایشان را از درگاه ایزد منان خواهانیم.
معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه ملایر
با امضای تفاهم نامه صورت گرفت: تعامل و همکاری متقابل دانشگاه ملایر و اداره آموزش و پرورش شهرستان ملایر افزایش می یابد. 1402/2/25 دوشنبه
با امضای تفاهم نامه صورت گرفت: تعامل و همکاری متقابل دانشگاه ملایر و اداره آموزش و پرورش شهرستان ملایر افزایش می یابد.
نشست بررسی و تبادل نظر در خصوص زمینه های تعامل و همکاری متقابل دانشگاه و آموزش و پرورش با حضور رئیس دانشگاه ملایر، رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان و جمعی از مسئولان و مدیران دانشگاه برگزار شد.
در این جلسه طرفین ضمن بررسی ظرفیت های موجود و زیرساخت های قابل استفاده بر تعامل بیشتر و توسعه همکاری بین دانشگاه ملایر و اداره آموزش و پرورش شهرستان به عنوان دو رکن اساسی تعلیم و تربیت تاکید کردند و در پایان تفاهم‌نامه همکاری امضا گردید.
مراسم تقدیر از تلاش ها و تبادل نظر اساتید حق التدریس دانشگاه برگزار شد. 1402/2/25 دوشنبه
مراسم تقدیر از تلاش ها و تبادل نظر اساتید حق التدریس دانشگاه برگزار شد.
مراسم تقدیر از زحمات و تلاش های یکساله اساتید حق التدریس دانشگاه و هم اندیشی و تبادل نظر با ایشان با حضور مسئولین دانشگاه و جمعی از این عزیزان در فضایی صمیمی و گفتگومحور برگزار شد.
در ابتدای نشست دکتر افتخاری معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی با تبریک هفته آموزش و گرامیداشت مقام معلم، گزارشی از فعالیت ها و اقدامات حوزه معاونت آموزشی ارائه نمود و نکاتی در خصوص برگزاری منظم جلسات آموزشی بیان کرد.
در ادامه دکتر محمدی منش رئیس دانشگاه ضمن گرامیداشت هفته آموزش و قدردانی از تلاش های اساتید حق التدریس، به پرداخت منظم و سریع حق الزحمه اساتید حق التدریس اشاره کرد و در ادامه به سوالات و نظرات مطرح شده پاسخ داد.
همایش ها و رویدادهابيشتر
دستاوردهای دانشگاهبيشتر
رتبه ممتاز دانشگاه ملایر در رتبه بندی پایگاه استنادی علوم جهان اسلام  ISC
دو عضو هیأت علمی دانشگاه ملایر در زمره برترین های کشور در زمینه همکاری با جامعه و صنعت قرار گرفتند.
هفت نفر از پژوهشگران دانشگاه ملایر در لیست پژوهشگران پراستناد دو درصد برتر جهان در سال ۲۰۲۲ قرار گرفتند.
دسترسی سریع
1399/8/10 شنبه
نماد اعتماد الکترونیکی دانشگاه ملایر
تماس با ما

1398/8/4 شنبه

تماس با ما

نشانی:ملایر، کیلومتر 4 جاده ملایر-اراک کدپستی: 84621-65741

تلفن: 32456518-81-98

pr[at]malayeru.ac.ir

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید