شنبه 13 آذر 1400   06:00:36
1398/7/10 چهارشنبه
اخبار دانشگاهبيشتر
1400/8/23 یکشنبه
راهنمای دانشجویان جدیدالورود مقاطع دکتری، کارشناسی ارشد و کارشناسی
ضمن عرض تبریک به مناسبت قبولی در دانشگاه ملایر و آرزوی توفیق روزافزون به اطلاع پذیرفته شدگان مقاطع دکتری، کارشناسی ارشد و کارشناسی می رساند فرآیند ثبت نام خود را مطابق اطلاعیه های موجود در صفحه راهنمای پذیرفته شدگان دانشگاه ملایر به آدرس https://malayeru.ac.ir/st-register ، برای هر مقطع انتخاب، پیگیری و اقدام نمائید.
کلیه اطلاعات مورد نیاز دانشجویان ورودی جدید در صفحه «
راهنمای پذیرفته شدگان دانشگاه ملایر » درج شده و قابل دسترسی است.
(صفحه راهنمای پذیرفته شدگان دانشگاه ملایر: https://malayeru.ac.ir/st-register )
1400/9/6 شنبه
اولین همایش ملی گیاه خاک اکوسیستم پایدار در دانشگاه ملایر به صورت مجازی- حضوری برگزار گردید
اولین همایش ملی گیاه خاک اکوسیستم پایدار در دانشکده کشاورزی دانشگاه ملایر به صورت مجازی- حضوری برگزار گردید.
امروزه یکی از چالش های اساسی در اکوسیستم های کشاورزی (بویژه زراعی و باغی) ایجاد یک سیستم پایدار است. از ویژگیهای یک ساختار پایدار حفظ تنوع زیستی توأم با حفاظت از اجزاء اکوسیستم و تولید محصول مطلوب است. کشاورزی پایدار یا اکوسیستم پایدار همواره در جهت نگهداری و حفظ اکوسیتم های طبیعی با تکیه بر دانش سنتی و بومی با حفظ تنوع زیستی تکیه دارد. برای مثال امروزه آلودگی خاک و آب که امنیت غذایی انسان را تهدید میکند از نشانه های آشکار فعالیت های ناپایدار کننده در اکوسیتم های کشاورزی است.
دکتر شهریار مهدوی رییس و دبیر همایش ضمن بیان شرح مختصری از اهداف، رئوس مطالب، نحوه شکل گیری و انجام همایش گفت: مقدمات برگزاری همایش از خرداد ماه 1400 با پیشنهاد هیات تحریریه مجله گیاه خاک و اکوسیستم پایدار دانشکده کشاورزی، تصویب شورای پژوهشی دانشگاه، تایید موسسسه ISC آغاز و تشکیل دبیرخانه و تشکیلات ساختاری همایش آغاز گردید. طی دوره فراخوان پذیرش، 76 مقاله به دبیرخانه رسید که 45 مقاله بر اساس نظرات داوران به صورت پوستر و 9 مقاله به صورت ارایه سخنرانی شفاهی پذیرش شدند و 22 مقاله نیز مورد پذیرش قرار نگرفت.
در این همایش بخش عمده ای از عوامل ناپایدار کننده، پایدار کننده و کنترل کننده اکوسیستم های کشاورزی با تکیه بر محورهای 16 گانه همایش مورد بررسی و کنکاش قرار گرفت و پژوهش های قابل قبول و مطلوبی در محورهای مذکور ارائه گردید و امید است در سالهای آتی با استمرار این همایش شاهد تنوع ، تعمیق و کاربردی تر شدن بیشتر محورهای آن باشیم.
در پایان نیز دکتر مهدوی ضمن تشکر از پژوهشگران گفت: شایسته است مراتب سپاس ویژه خود از همکاران و نهاد های زیر را اعلام نماییم:
1- از ریاست محترم دانشگاه جناب آقای دکتر سایوند که بدون حمایت و تشویق ایشان اینکار انجام شدنی نبود
2 - از معاونت محترم پژوهشی دانشگاه جناب آقای دکتر میرزایی، مدیریت پژوهشی دانشگاه سرکار خانم دکتر حسن زاده و مرکز فناوری اطلاعات آقای مهندس سیامک جعفری
3- از همکاران محترمم در دانشکده کشاورزی دانشگاه ملایر بویژه جناب آقای دکتر دکامین (دبیر اجرایی همایش) هم به جهت ارسال مقالات و هم داوری آنها.
4- از همکاران در مراکز پژوهشی ودانشگاهی بویژه در دانشگاههای: تبریز، بوعلی سینا، علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان، مراغه و انجمن علوم خاک ایران و انجمن علمی کشاورزی و بوم شناختی ایران و شهرکرد که در حمایت معنوی و داوری مقالات ما را یاری نمودند
5- از همکاران گراممیم نیز در دبیرخانه همایش :آقای مهندس محمد مهری، مهندس نادیا شیرزادی، مهندس مولود بهرامی و مهندس رضا جعفری به جهت مدیریت سایت همایش، مدیریت ارسال مقالات، تنظیم اطلاعیه ها، تنظیم گواهی مقالات ، پاسخ گویی به پژوهشگران محترم و تنظیم مجموعه مقالات همایش.
خداوند بزرگ به همه این گرامیان جزای خیر دهاد.
1400/8/25 سه‌شنبه
سیزدهمین سالگرد شهدای گمنام دانشگاه ملایر برگزار شد
سیزدهمین سالگرد شهدای گمنام دانشگاه ملایر با حضور اساتید،کارکنان، دانشجویان در روز دوشنبه 24 آبان ماه  همزمان با سالروز وفات حضرت معصومه(س) در جوار حرم مطهر شهدای گمنام برگزار شد.
نماینده ولی فقیه و امام جمعه شهرستان ملایر حضرت حجه الاسلام برقراری که سخنران ویژه این برنامه بود ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گمنام  و شهدای دفاع مقدس به بیان آزادمردی ، از خودگذشتگی و ایثار رزمندگان در هشت سال دفاع مقدس پرداخت.
این مراسم با  مرثیه سرایی و روضه خوانی کربلایی حسین عبدلی در مدح و منقبت شهدا و حضرت معصومه(س) و با اقامه نماز ظهر و عصر به پایان رسید.
1400/8/15 شنبه
مراسم تکریم و معارفه مسئول بسیج کارکنان دانشگاه ملایر برگزار گردید
روز دوشنبه 10 آبان 1400 مراسم تودیع و معارفه مسئول بسیج کارکنان دانشگاه ملایر با حضور رئیس دانشگاه، مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری،  جانشین سپاه ناحیه ملایر، فرمانده حوزه مقاومت بسیج کارمندان شهرستان ملایر، مسئول بسیج اساتید دانشگاه، و اعضای شورای بسیج  کارکنان برگزار گردید.
در این مراسم رئیس دانشگاه و جمعی از مهمانان ضمن بیان مسائل روز و شرایط کشور و دانشگاه ها بر نقش مهم و تاثیرگذار بسیج در این عرصه ها تاکید و از زحمات و فعالیت های ارزنده دکتر محمد دشتی مسئول سابق بسیج کارکنان تقدیر به عمل آمد.
همچنین حکم آقای محمد دارایی به عنوان مسئول پایگاه ایثاربسیج کارمندی دانشگاه ملایر اعطا شد.
 
1400/7/28 چهارشنبه
همایش پیاده روی اساتید و کارکنان دانشگاه به مناسبت هفته تربیت بدنی برگزار شد
به همت اداره تربیت بدنی دانشگاه و به مناسبت هفته تربیت بدنی، همایش پیاده روی و پاکسازی محیط ویژه اساتید و کارکنان دانشگاه ملایر برگزار گردید. شرکت کنندگان در این همایش ضمن پیاده روی در محوطه دانشگاه به پاکسازی محیط پرداختند و درپایان این مراسم نیز به قید قرعه هدایایی به شرکت کنندگان اهدا گردید.
 
1400/7/21 چهارشنبه
دیدار مسئولین دانشگاه ملایر با ریاست و کارکنان اداره نظارت بر اماکن عمومی و سازمان آتش نشانی
معاون دانشجویی، مدیر دانشجویی و رئیس اداره خوابگاه ها با ریاست و کارکنان محترم اداره نظارت بر اماکن عمومی و عضو شورای ساماندهی خوابگاه ها به مناسبت هفته نیروی انتظامی و همچنین با ریاست و کارکنان محترم سازمان آتش نشانی و عضو شورای ساماندهی خوابگاه ها به مناسبت روز آتش نشان  دیدار نمودند.
1400/7/9 جمعه
پیام تسلیت دانشگاهیان دانشگاه ملایر در پی درگذشت فرزند گرامی معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه
بسم الله الرحمن الرحیم
الَّذِینَ إِذَا أَصَابَتْهُم مُّصِیبَةٌ قَالُواْ إِنَّا لِلّهِ وَإِنَّا إِلَیْهِ رَاجِعونَ
همکار گرامی جناب آقای دکتر حمید نوری
معاون محترم فرهنگی و اجتماعی دانشگاه
درگذشت ناگهانی و اندوه بار فرزند گرانمایه و عزیزتان را به جنابعالی و خانواده محترمتان تسلیت عرض نموده، از درگاه پروردگار متعال برای عزیز از دست رفته رحمت بیکران الهی و برای جناب عالی و سایر بازماندگان ارجمند بردباری و سلامتی مسئلت می نماییم.
ما را در غم خود شریک بدانید.
هیات رئیسه، دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری، اساتید، کارکنان و دانشجویان دانشگاه ملایر
پایش کووید 19 در دانشگاهبيشتر
ابلاغ سیاست‌ها و راهبردهای نظام آموزش عالی کشور در مقابله با همه‌گیری کرونا
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری طی نامه ای ضمن تشکر و قدردانی از روسای دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی و پژوهشی و فناوری، اعضای هیات علمی، کارکنان و دانشجویان برای اقدام های انجام شده، سیاست‌ها و راهبردهای نظام آموزش عالی کشور در مقابله با همه‌گیری کرونا را ابلاغ نمود.
خبرنامه آموزش عالی - ویژه نامه شماره 2 مقابله با ویروس کرونا
همایش ها و رویدادهابيشتر
دستاوردهای دانشگاهبيشتر
دسترسی سریع
1399/8/10 شنبه
تماس با ما

1398/8/4 شنبه

نشانی:ملایر، کیلومتر 4 جاده ملایر-اراک کدپستی: 95863-65719

تلفن: 32456518-81-98

pr@malayeru.ac.ir

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید