شنبه 20 خرداد 1402   03:40:23
1398/7/10 چهارشنبه
جهت مشاهده محتوا کلیک کنید
معاونت فرهنگی و اجتماعی
1388/12/18 سه‌شنبه

   حوزه معاونت فرهنگی و اجتماعی یکی از فعالترین حوزه ها در سطح دانشگاه است که تعیین کننده سیاستها، برنامه ریزی ها، اجرا و نظارت بر فعالیت های فرهنگی دانشگاه می‌باشد. بستر سازی جهت تسهیل فعالیت های علمی فرهنگی دانشجویان در زمینه های مختلف فرهنگی، هنری، علمی و سیاسی و ... دانشجویان با استفاده بهینه از امکانات موجود در بخش های مختلف از جمله وظایف این حوزه می باشد.

اخباربيشتر
1402/3/6 شنبه
به منظور تبادل نظر، هم افزایی و اشتراک گذاری تجربیات صورت گرفت: گردهمایی موکب داران و فعالان اربعینی استان همدان در دانشگاه ملایر
گردهمایی موکب داران و فعالان اربعینی استان همدان با هدف تبادل نظر، هم افزایی و اشتراک گذاری تجربیات و همچنین طرح و پیگیری مسائل و مشکلات پیش رو در دانشگاه ملایر برگزار گردید.
در ابتدای نشست دکتر سلیمانی معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه ضمن خیر مقدم به موکب داران، مطالبی در خصوص فعالیت های فرهنگی دانشگاه بیان کرد و بر انجام فعالیت های فرهنگی و فرهنگ سازی در مواکب در کنار پذیرایی از زائرین تاکید کرد.
در ادامه سید رضا موسوی رئیس ستاد خدمت گذاران اربعین در استان همدان ضمن خیر مقدم به همه موکب داران و تشکر از میزبانی دانشگاه به بیان خاطراتی در خصوص اربعین وبرپایی موکب پرداخت ودر راستای حل موانع وپیگیری رفع مشکلات موکب داران اعلام آمادگی نمود.
در بخش دیگری از این نشست آقای حسن رضا نیا معاون سیاسی امنیتی اجتماعی استاندار بر پیگیری مشکلات و موارد مطرح شده توسط موکب داران تاکید کرد و مقررگردید به منظور برسی دقیق تر، جلسه ای با حضور همه موکب داران و مسئولین مرتبط دراستانداری همدان برگزارگردد.
در پایان مراسم شرکت کنندگان پس از اقامه نماز ظهر وعصر، مهمان خوان پربرکت موکب امام رضا(ع)شهرستان ملایر بودند.
 
1402/2/27 چهارشنبه
کسب عنوان ممتاز کشوری توسط فعال فرهنگی دانشگاه ملایر
محمدرضا اسماعیلی دانشجوی دوره کارشناسی مکانیک دانشگاه ملایر و دبیر هیئت منتظران ظهور در جشنواره قرآن و عترت کشوری در رشته مداحی موفق به اخذ عنوان ممتاز شد. این موفقیت را به ایشان وجامعه دانشگاه ملایر تبریک عرض می کنیم و موفقیت بیش از بیش ایشان را از درگاه ایزد منان خواهانیم.
معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه ملایر
1402/2/27 چهارشنبه
برگزاری همایش بزرگداشت سالروز آزادسازی خرمشهر با عنوان (خرمشهرهای پیش رو)
معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه ملایر برگزار میکند:
نظر به گرامیداشت سالروز آزادسازی خرمشهر همایشی با عنوان (خرمشهرهای پیش رو) و با حضور استاد برجسته کشوری دانشمند علوم استراتژیک با حضور دکتر مهدی فیروزکوهی که در روز شنبه 30 اردیبهشت ماه از ساعت 16 لغایت 19 به آدرس جاده اراک، دانشگاه ملایر، ساختمان سردار سلیمانی، مرکز همایش های شهید حیدری توسط معاونت فرهنگی و اجتماعی برگزار میگردد.
لازم به ذکر است به شرکت کنندگان در همایش، از طرف دانشگاه، گواهی شرکت در همایش ارائه میگردد.
1402/2/25 دوشنبه
انجمن علمی رشته مهندسی عمران، سمینار بازار کار در رشته عمران را برگزار کرد
 سمینار بازار کار مهندسی عمران توسط یکی از برترین مهندسین عمران کشور جناب آقای امیرطه نوروزی  ، به همت انجمن علمی عمران در تاریخ یکشنبه ۲۴ اردیبهشت ماه ۱۴۰۲در تالار حافظ دانشکده عمران و معماری با استقبال بی نظیر دانشجویان برگزار گردید. موضوع این سمینار پر کردن خلع بین دانشگاه و بازار کار بود و  نکات بسیار جذاب و مهمی توسط مدرس مطرح شد. همچنین در انتهای سمینار ، مدرس به پرسش های دانشجویان در خصوص بازار کار پاسخ داد  .
1402/2/25 دوشنبه
کانون هلال احمر دانشگاه ملایر به مناسبت روز جهانی صلیب سرخ و هلال احمر اردوی کوهپیمایی برگزار نمود
کانون هلال احمر دانشگاه ملایر با همکاری اداره تربیت بدنی دانشگاه به مناسبت روز جهانی صلیب سرخ وهلال احمر در روزهای پنج شنبه مورخ 21 اردیبهشت 14202 ویژه دانشجویان خوابگاهی پسر دانشگاه ملایر درمحل کوه گرمه ملایر و روز جمعه مورخ 22 اردیبهشت 1402 ویژه دانشجویان خوابگاهی دختر دانشگاه ملایر در محل پارک جنگلی شاهد برگزار کردند و دانشجویان از ابتدای کوهپیمایی شروع به پاکسازی پارک جنگلی شاهد نمودند که به همت این دانشجویان زباله های بسیار زیادی جمع آوری گردید و در انتهای کوهپیمایی از دانشجویان با صرف صبحانه پذیرایی شد.
 
1402/2/24 یکشنبه
دانشجویان دختر دانشگاه ملایر در جشن بزرگ دخترانه «دختران آفتاب» شرکت کردند
به مناسبت سالروز میلاد حضرت معصومه سلام الله علیها و روز دختر مراسم با شکوهی با حضور دانشجویان دختر دانشگاه ملایر در روز شنبه 23 اردیبهشت ماه در مرکز همایش های شهید حیدری دانشگاه برگزار شد.
این همایش به همت کانون دانشجویی «دختران آفتاب» و با حمایت و پشتیبانی معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه برپا گردید.
در این مراسم شاهد تجدید بیعت بیش از چهارصد و پنجاه نفر از دانشجویان دختر با آرمان های اسلام و انقلاب اسلامی در فضایی شاد و سرزنده بودیم. جشنی که هم فریاد داشت و هم سکوت، هم اشک داشت و هم لبخند! هم از حماسه آرمان علی وردی گفته شد و هم از عفاف و حجاب دختر ایرانی! دخترانی که زیر هجمه های فرهنگی ضد انقلاب غربی و شرقی هستند در سالن شهید حیدری فریاد می زدند که اگر فرزندی داشته باشیم نامش را علی می گذاریم! دل به امام رضا سپرده بودند و با چشمانی اشکبار حین صلوات خاصه از امام رئوف حاجت طلب می کردند. به احترام ایران ایستادند و با افتخار و دست بر سینه سرود ملی کشورشان را زمزمه کردن.
پای صحبت استادی از اساتید حوزه آرام و با احترام نشستند تا نشان دهند ترفند دشمن برای بی احترامی به روحانیت به ثمر ننشسته! الحمدلله که دخترانی از جنس آفتاب داریم.
در این مراسم برنامه های اجرای گروه همخوانی (توسط گروه هنری افرا)، مولودیه خوانی توسط آقای حسین عبدلی، سخنرانی با حضور سرکار خانم نگاهداری(استاد حوزه و دانشگاه)، مسابقه فرهنگی، پخش کلیپ، توزیع بسته های فرهنگی ، با اجرای تحسین برانگیز مجری توانمند استان همدان آقای مناصبی برگزار و با صرف شام به پایان رسید.
 
1402/2/20 چهارشنبه
بازدید دانشجویان انجمن علمی رشته حقوق دانشگاه ملایر از صحن علنی مجلس شورای اسلامی
دانشجویان رشته حقوق دانشگاه ملایر روز سه شنبه 19 اردیبهشت 1402 از صحن علنی مجلس شورای اسلامی ، موزه مجلس و باغ موزه نگارستان بازدید کردند.
در این بازدید علمی، ضمن خوش آمد گویی صمیمانه نمایندگان به دانشجویان، دکتر بیگی نژاد و حجت الاسلام والمسلمین آزادی خواه جهت آگاهی دانشجویان با روند برگزاری جلسات در مجلس توضیحاتی به دانشجویان اراﺋﮫ نمودند.
1402/2/15 جمعه
کارگاه آموزشی ستاره شناسی توسط انجمن علمی اپتیک و لیزر برگزار گردید.
 کارگاه آموزشی ستاره شناسی و ساخت تلسکوپ به مناسبت روز جهانی نجوم چهارشنبه 13 اردیبهشت 1402 از ساعت 15:30 الی 22 ، با حضور استاد برجسته این رشته دکتر مهدی ثامنی بصورت تئوری و عملی در محوطه دانشگاه ملایر برگزار شد.
 
1402/1/20 یکشنبه
مسابقه صحیفه زندگی (ویژه کارکنان)
مسابقه با عنوان صحیفه زندگی در پرتو سیره و کلام امام سجاد (ع) ویژه کارکنان دانشگاه ملایر به همت نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری و معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه در ماه مبارک رمضان برگزار میگردد.
علاقه مندان جهت دریافت اطلاعات بیشتر، ثبت نام و دریافت فیلم های مربوطه می توانند به امور فرهنگی  دانشگاه مراجعه نمایند.

 
1401/12/24 چهارشنبه
برگزاری شانزدهمین جشنواره داخلی حرکت ویژه دانشجویان انجمن علمی
شانزدهمین جشنواره داخلی حرکت با حوزه های رقابتی انجمن برتر، فعالیت خلاقانه، نشریه، مسابقه، محتوای دیجیتال، کارآفرینی، بخش ویژه ، کتاب و اختراع در اردیبهشت ماه 1402 برگزار می شود.
علاقمندان می توانند آثار خود را تا تاریخ 15 اردیبهشت 1402 در قالب پوستر به واحد فرهنگی دانشگاه ملایر (کارشناس انجمن های علمی) تحویل دهند.
 از برگزیدگان جشنواره در همایش برترین های دانشجویی دانشگاه تجلیل به عمل خواهد آمد.


 
معرفی کارکنان
دکتر فرشاد سلیمانی
فهیمه عاشوری
دکتر حامد چگینی
کریم ابراهیمی
رضا مومنی
جواد پورتقی
دکتر فاطمه ساریخانی
علی شریفی
راضیه سلیمانی
میثم خانجان
همایش ها و رویدادهابيشتر